Заклад із головою занурився у різноманітні проекти, про що" />

рецепти від читачів

У гімназії «Перспевтива» педагоги не тільки вчать, а й вчаться

Новости в БорисполеЗаклад із головою занурився у різноманітні проекти, про що і розмова із його керівником Антоніною Станіславівною Черницькою
«Перспектива» на рівні міста, області та країни показує гарні результати у навчанні, пишається своїми фаховими вчителями та здібними дітьми, постійно рухається вперед, намагаючись не пропустити жодного проекту чи конкурсу,у якому можна було б взяти участь – такої «задіяності» закладу і усіх, хто до нього причетний, не у кожному навчальному закладі побачиш. Життя гімназії – постійний рух вгору, вперед, до мети і перемоги...
Уся діяльність гімназії була викладена у щорічному звіті директора Антоніни Черницької, який нещодавно відбувся, але для читачів «Вістей» про найцікавіше із ряду проектів, у яких беруть участь, директорка погодилася розповісти дещо розширено.
Антоніно Станіславівно, «Перспектива» активно бере участь у всьому, що може принести користь закладу і навчальному процесу у ньому. Мова – про численні проекти. Розкажіть про них детальніше.
Мені, як керівнику гімназії, дуже приємно з кожним роком спостерігати ріст здобутків закладу. Свого часу перед собою ми поставили дуже амбітну мету – формування інформаційно-комунікативного простору, як засобу реалізації компетентнісного підходу до забезпечення європейської якості освіти. Тобто, у навчанні акцент ми робимо на сучасні інформаційно-комунікаційні технології, зокрема, інтернет. Вчителі у цьому просторі повинні себе відчувати, як риба у воді. Тому, щоб реалізувати цю мету, ми – керівний та педагогічний колектив - поставили перед собою завдання навчитися самим. Вчимося шляхом відвідування усіх можливих і неможливих навчань і семінарів, де можна було б побачити, як навчальні заклади працюють саме у цьому полі.
Один із напрямків нашої діяльності – проектна діяльність. І я поки що не чула, щоб у його руслі працювали інші заклади, тому нам є чим пишатися. Ми, зокрема, беремо участь у різних проектах всеукраїнського рівня. Це проект «Самсунг назустріч знанням», у якому ми вже п’ять років, а тому цьогоріч отримали презент у номінації «Старожил проекту», бо ми постійно туди подаємо якісь свої розробки і проекти. І автором їх є наш працівник Сюзанна Большакова. Пропозиції, викладені цим педагогом, стосуються методики навчання первачків інформатиці. Свого часу цій темі вона присвятила проект, надіслала на конкурс і виграла для закладу 15 комп’ютерів! Відтак у нас вже чотири роки з першого класу діти вивчають інформатику. Окрім цього ми брали участь завдяки Большаковій ще у одному проекті «Телеком назустріч людям», завдяки чому виграли безкоштовне підключення на рік до інтернету. Зараз беремо участь у проекті, який стосується он-лайн навчання дітей, які за станом здоров’я не можуть певний час відвідувати навчання. Тобто, є можливість дистанційно навчати діток через інтернет. Це непросто, досить складно, адже потрібен вчитель, який би досконало умів це робити. Тож до цього зараз ідемо.
Окрім цього не можу не згадати той факт, що нашу гімназію обрали, як учасників пілотного проекту «Відкритий світ». Цей проект передбачає участь у програмі, де наші вчителі забезпечать можливість доступу до якісної освіти діткам, які у віддалених селах такої можливості не мають через відсутність викладача чи ще з якоїсь причини. Іншими словами, кращі наші вчителі завдяки мультимедійним комплексам (комп’ютер, проектор, інтерактивна дошка) будуть проводити уроки з необхідних предметів. А їх в свою чергу викладатимуть в інтернеті для того, аби діти, у яких, скажімо, немає вчителя іноземної мови, заходили в інтернет і навчалися.
Є ще дещо цікаве у нашому закладі. Із радістю повідомлю, що із 1 вересня ми ввійдемо у проект «Інтелект України», який передбачає навчання діток починаючи із першого класу за тією ж програмою, що є, але просто по-іншому. Це якраз те, чого потребує наш заклад, адже ми визначили для себе три напрямки діяльності: інтелект, здоров’я, духовність. І ось починаємо працювати у цьому напрямку.
Що ж особливого у такому навчанні?
Усі вправи і завдання під час такого навчання побудовані на інтерактивних методиках. Діти ні секунди не сидять, увесь час перебуваючи в дії. Це дуже цікаві завдання, які захоплюють діток і залучають до навчального процесу. В результаті – задіяні усі учні, і всі отримують необхідні знання. Під музику, динамічно і цікаво: діти вчаться із задоволенням. У руслі динаміки принагідно буде згадати, що у нашому закладі діє ще й проект «Навчання у русі», який спрямований на те, аби діти під час уроків не сиділи закостеніло, а виконували під час навчання певні вправи, правильно сиділи, поверталися під час процесу один до одного. Іншими словами, під час уроку робили певну ненав’язливу зарядку.

Юлія ГАМАН
джерело: Вісті

Оцени новость →
Просмотров: 604
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров