ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

У Борисполі колись булиземельне училище і зоотехнікум

Новости в Борисполе

Про їх існування мало хто знає. Адже це було так давно, а точніше, ще до революції і до війни. Мало хто з того покоління дожив до нинішнього часу. Але свої спогади залишив випускник технікуму 1935 року, давно вже покійний, земля йому пухом, Борис Дернівський. Після закінчення технікуму він працював зоотехніком Березанського райземвідділу, дослужився до заступника міністра радгоспів. Тож був авторитетною і грамотною людиною. Довіримося його спогадам, які, заодно, торкаються й освіти Борисполя та сільського господарства.

Ще до революції в Борисполі було створено земельне училище і дві церковно-парафіяльні школи. 1904 року відкрито чотирирічну сільськогосподарську земську школу, в якій навчалися 39 дітей, а в 1909-ому — чотирикласне початкове училище. 1920 року було відкрито семирічну трудову школу, в якій тоді навчалося більше 200 дітей і було 16 учителів. Незабаром замість неї розпочала роботу середня сільськогосподарська школа, яка 1930 року за постановою уряду була реорганізована в зоотехнікум. Він діяв до 1936 року. За цей час його закінчили понад 300 чоловік. У його навчальному господарстві було понад 200 гектарів землі, невелика ферма.

А ще раніше, 1923 року, в Борисполі було створено перший колгосп. Через сім років у районі їх налічувалося 34. У передвоєнні роки в Борисполі працювали середня, чотири семирічні і дві початкові школи, в яких навчалося понад тисячу дітей.

Приміщення колишнього зоотехнікуму, яке перетворили на казарми, було зруйновано під час війни. На місці, де колись стояли будівлі технікуму (а це навпроти спецроти ДАІ на 35-у кілометрі) тенриторія колишнього військового радгоспу.

Володимир БІЛКЕЙ

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспіль, зоотехнікум, булиземельне училище
Оцени новость →
Просмотров: 739
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров