Цьогорічна зима знову і знову влаштовує нам випробування. Не встигли комунальники розчи" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Стихія випробовує сили і… совість

Новости в Борисполе

Цьогорічна зима знову і знову влаштовує нам випробування. Не встигли комунальники розчистити завали після потужного снігопаду, який перед Новим роком поламав дерева та зруйнував лінії електропередач, як стихія знову заговорила вголос уже напередодні Різдва. Новий снігопад, у поєднанні з невеликим морозом, налипанням снігу не загрожував. Зате так позамітав дороги, що перемети довелося долати з величезними труднощами.

Без грейдера не обійтися…
— Скільки снігозбиральної техніки має Бориспіль? — запитала у першого заступника Бориспільського міського голови Миколи Петровича Корнійчука. — Чи може вона забезпечити своєчасне прибирання снігу на дорогах міста?
— У ВУКГ такої техніки 6 одиниць КДМ (комбінована дорожна машина). Для ЖЕКів ми придбали три трактори Т-30 із відвалами та щітками. Проте вся ця техніка розрахована на те, щоб чистити сніг, який падає при мінусовій температурі. От після першого снігопаду, коли сніг був сухий і пухкий, ми без проблем розчистили міські дороги. Мокрого снігу нашим машинам було не подужати. Довелося ставити грейдери. Один грейдер взяли у ЖРЕУ, а ще позичили у ТОВ «Будленд». Ці два грейдери працюють і сьогодні.
— Не дивно, що більшість доріг міста якісно розчистити не вдалося.
— Насамперед ми пустили техніку на вулиці, по яких пролягають маршрути міських пасажирських перевезень. Так, сьомого січня уже до четвертої ранку грейдер проклав дорогу через Нестерівку до Лозівки, після того я дав команду йому проїхати на Артемівку, де він визволив із снігових заметів тридцять автомобілів, які застрягли ще з вечора (люди з маленькими дітками їхали на кутю, та так і не встигли вчасно). Районне дорожньо-експлуатаційне управління, де працювало тільки три одиниці техніки, не встигало всіх визволяти.
Звичайно, техніки недостатньо. Та і для тієї, що працює, немає паливно-мастильних матеріалів. На сьогодні ми ще жодної копійки не заплатили за бензин та солярку. Зате боргів «назбирали» майже на 100 тис. грн перед підприємцями, які погодилися заправляти снігоочисну техніку в борг. Окрім того, потрібно буде оплатити експлуатацію техніки ТОВ «Будленд».

Потоп бориспільського масштабу
Як не старалися комунальники, а, фактично, після Різдвяного снігопаду лише вулиця Київський Шлях була розчищена так, як повинно бути. Машини, які виїжджали на неї із прилеглих вулиць, змушені були долати снігову кашу. Та найгірше розпочалося, коли температура піднялася вище нуля. Подорож тротуаром вздовж центральної вулиці міста на кожній прилеглій дорозі перетворилася на подолання водних перешкод. А дороги, на яких було розчищено тільки верхній шар снігу, самі стали водними артеріями. Цьому сприяли також гори снігу на узбіччях доріг, які не дозволяли талим водам потрапляти на зелені зони, де вода могли б утанути. Дехто, боячись підтоплення будинків, навмисне зміцнював снігові барикади.

Якщо совістю не користуються, міська влада безсила?
— Сьогодні людям на тротуарах з величезними труднощами доводиться долати снігову кашу, яка вже навперемішку з водою. Ці тротуари пролягають вздовж підприємств та закладів торгівлі. Чому підприємства і підприємці не виконують норми, зазначені у правилах з благоустрою, і не прибирають сніг у визначеній для них зоні відповідальності? — знову звертаюся із запитанням до Миколи Петровича Корнійчука.
— Цього вимагають не лише наші, міські правила благоустрою, але й законодавство України. На жаль, штраф за недотримання цього законодавства сягає аж… 51 гривню! Ми найближчим часом будемо збирати підприємців та керівників підприємств, проводитимемо роз’яснювальну роботу, але єдине, що реально могло б змусити їх потурбуватися про людей, зокрема про своїх співробітників та клієнтів, це їхня совість.
Реальних важелів впливу місто не має… Що вже говорити про підприємства, якщо навіть окремі власники приватних осель очікують, доки комунгосп прочистить тротуари біля їхніх дворів.
Що ж, якщо у Борисполі підприємства та підприємці вважають за краще совістю не користуватися, спробуємо звернутися до них через газету, змалювавши окремі картинки з натури.
Магазин «Сільпо». Старанно вишкребений майданчик перед входом, але шар снігу на всій іншій території перед магазином зовсім не свідчить про повагу до покупців. Про стоянку для машин перед цим магазином і говорити не доводиться: спробуй-но подолати снігові кучугури. А пішохідний перехід через цю стоянку періодично перетворюється то на ковзанку із горбами, то на корито з водою.
Супермаркет «ЕКО». Там ні стоянка для машин не чищена від снігу, ні навіть східці, якими покупцям потрібно підніматися до магазину.
Тротуар від центрального входу в парк і до повороту до Монументу Невідомому солдату. Невже власникам кафе «Славутич» та «Маріанна» байдуже, що їхнім клієнтам доводиться добиратися до них сніговою кашею? Літній майданчик від кафе «Маріанна» дає можливість заробляти. Але тротуар поряд з цим майданчиком є зоною їхньої відповідальності не лише влітку.
Це тільки невелика частина бориспільських пейзажів, які викликають обурення жителів міста. Не виключено, що згодом на сторінках газети з’являтимуться інші подібні сюжети. Чи допоможе це розбудити совість у їхніх авторів? Усе залежить від того, чи вона просто задрімала, чи впала у летаргічний сон навіки.

Ми дійсно хочемо, щоб Бориспіль вважали європейським містом?
Цьогорічна негода захопила півсвіту, і скрізь виникають проблеми із прибиранням снігу. Але у Китаї, наприклад, люди всі дружно стали на ліквідацію наслідків снігопаду. А ми очікуємо, доки комунгосп прогребе стежинку до фірточки? Так місто Бориспіль, яке гордо заявляє, що воно знаходиться на перетині повітряних шляхів України та Європи, не змогло самотужки подолати снігової навали. Напевно, не всі дії були вчасно узгоджені і злагоджені. Але ж це наше місто, і хто ж йому допоможе, якщо не його жителі?

Ірина Костенко

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 806
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров