ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Спортивні ілюзії бориспільців

Новости спорта

Спортивні ілюзії бориспільців Бориспіль — місто спортивне. Проте існуюча база для занять спортом аж ніяк не задовольняє потреб бориспільців, особливо молоді. В місті з’явилося багато спортсменів-аматорів, проте не завжди вони можуть знайти місце для своїх занять.

Шанувальник нового спортивного напрямку стрітвокаут Володимир Запорожець уже півроку займається на турніках біля свого будинку: «Познайомився випадково з хлопцем, який займається цим спортом. Завдяки тренуванням він з друзями виграли «Україна має талант – 4». На той час мені нічого було робити, не знав, чим себе зацікавити. Спробував вокаут, сподобалося»... Вокаутівців у Борисполі більше тридцяти, проте турніків у місті обмаль. А майданчик для вуличних спортсменів не лише місце тренувань, а й місце відпочинку. «Ми ділимось досвідом, разом навчаємось чомусь новому. У нас немає тренера. Ми абсолютно вільні – в цьому весь вокаут. Займаємось, де хочемо, коли хочемо, з ким хочемо, і безкоштовно,» – каже Володимир.

З початком осені для спортсменів постало питання пошуку місця для тренувань. Існуючі відкриті майданчики під час негоди навіть вокаутівці не підкорюють. Команда почала шукати тренажерний зал. Минулого тижня похід у тренажерний зал закінчився невдачею. «Нам порадили один зал — «Ровесник». Сказали, що він міський і там займатися може будь-хто. Ми прийшли, і нас не впустили. Сказали, що там працює якась секція...» Представники влади пообіцяли спортсменам владнати справу із цим спортзалом, а поки тренування проходитимуть просто неба у будь-яку погоду.

Корт для велосипедистів

Займатися спортом на колесах у Борисполі немає де. Навіть на воротах стадіону розміщено оголошення, яке забороняє кататися його територією на скейтах, роликах і велосипедах. «Я дуже люблю кататися на роликах, — розповідає Наталка. – Ми з подругою катаємося біля Будинку творчості, там найрівніша дорога. На майданчик у парку один раз прийшли, але, якщо чесно, мене ці схили лякають. Вони для старших і вправніших. Бачили, як хлопці роблять там різні викрутаси на велосипедах і скейтах. Але я не ризикую, я аматор», — ділиться дівчина. Також прихильники рівних доріжок часто збираються на тенісному корті. Велосипедисти, ролери і скейтери відпрацьовують нескладні вправи. Фанат екстремального велосипеда ВМХ Ігор Цвілій катається майже два роки: «Я на День народження купив свій перший велосипед. Батьки були проти, говорили, що я нічого не досягну, не вірили у мене. Але я був наполегливим. Дивився відео закордонних спортсменів ВМХ та українських райдерів і вчився...» Цей спорт в Україні лише починає розвиватися, проте прихильників має чимало, особливо серед молоді. На підтримку з боку держави вони навряд чи можуть розраховувати. Спортсменам доводиться тренуватися самотужки. «Ми тренуємось кожен день, — ділиться Ігор. — Але оскільки зараз скейт-парк зачинено, а місто не має місце, яке підходило б для катання, тренуватися доводиться важко і довго. Інколи ми їздимо до Києва, де досвідчені хлопці можуть пояснити нам, що ми робимо не так, підказати і навчати». Юнаків не лякають можливі синці чи переломи. Вони, зазвичай, вдягають захисні обладунки на тренуваннях.

Власними силами

Переважна більшість майданчиків, які функціонують у місті, створено на підтримку командного спорту. Баскетбольні й футбольні майданчики дуже популярні: їх нескладно облаштувати і основна вимога для них – велика територія. Свого часу, коли на ці майданчики і поля почали сходитися поодинокі спортсмени-аматори, почали формуватися і команди. Станіслав Тихий сім років грає у баскетбольній команді «Дракони». Все почалось із гри у шкільній команді. «Мій двоюрідний брат Святослав, який на той час прийшов працювати у гімназію учителем фізкультури, збирав команду і запропонував мені. Так я полюбив цю гру». Влітку «дракони» тренуються на майданчику у парку, восени перебираються у спортивний зал професійного ліцею. Зараз почався новий сезон і баскетболісти готуються до чемпіонату Київської області.

До перемог команда йде власними силами. Членські внески на турніри, форму, м’ячі – спортсмени перебувають на повному самозабезпеченні. Хоч з місцем для тренувань немає проблем, проте з фінансуванням тяжко. А спорт, як відомо, задоволення недешеве. Команда має низку нагород і почесних місць на обласних змаганнях, але дістатися туди часом влітає спортсменам і їхнім родинам в копієчку.

До теми. А як у них?

У Німеччині на міжнародному футбольному турнірі нещодавно побували і бориспільські футболісти. Змагання проводилися у трьох вікових групах серед команд Італії , Хорватії, Франції, Іспанії та інших країн Європи. Різниця велика і значуща. У цих країнах давно поставлено спорт на вищий щабель, ніж в Україні, діляться спортсмени. «Лише сам спортивний клуб має два власних стадіони і один у приміщенні, де діти тренуються взимку. Одне поле трав’яне, два із штучним покриттям. Є сучасні роздягалки, сауни, душові, є навіть бар, де діти можуть поїсти чи випити соку. І це все у адміністративній будівлі. В Америці заняття фізкультурою обов’язкові, — ділиться Микола Костянець. – При кожній школі є своя ДЮСШ, не так як у нас — одна на місто. При школах працюють різноманітні спортивні гуртки, в яких діти займаються після уроків». У Німеччині чи Польщі ви рідко побачите майданчики, встановлені у піску, якщо майданчик вже робиться, то він обов’язково має відповідне покриття.

Спорт як відпочинок чи турбота про власне здоров’я ще не прижився у нашому суспільстві. Та і держава недостатньо піклується про здоров’я нації. 2012 рік було оголошено роком здорового способу життя, проте жодної гривні на підтримку і втілення цього лозунгу додатково не було виділено. І все ж Бориспільці, що займаються спортом, надіються на розуміння і підтримку з боку міської Ради.

Автор: Таша ШЕВЧЕНКО, Тижневик «Вісті»

бориспільців, спортивні, ілюзії
Оцени новость →
Просмотров: 736
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
1 Спам
Молодцом ребята !!! Так держать !!!
А надеяться когда тебе власти мяч купят или форму подарят (и на остальные подачки) не стоит, нужно добиваться всё своим трудом.
Ведь все власть имущие давным-давно "забили" на культуру и спорт как на нереспектабельное вложение финансовых средств с малой долей отдачи. А ведь и взаправду "2012 рік було оголошено роком здорового способу життя" , только не одной спортплощадки не построили - зато построили три новых генделя. Тем самым давая понять, что образованные и спортивные люди не кому не нужны - а нужно размножать и преувеличивать серую быдло массу, как основной электорат предстоящих выборов. (((
avatar

Новости по теме

Новости партнеров