ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Соціальне житло – крок назустріч

Новости в Борисполе

Під час виборчої кампанії 2006 року усі кандидати на посаду «градоначальника» в своїх передвиборних програмах обіцяли вирішити проблему з соціальним житлом. На жаль, обіцянки залишилися на папері. Сьогодні нарешті з’явилася надія, що рано чи пізно будувати соціальне житло будуть.
Засоби масової інформації повідомляють, що наше місто стало одним із перших в Україні, де буде реалізовуватися державна програма з будівництва дешевого соціального житла. Для нашого міста це лише один будинок, для будівництва якого уряд країни виділить необхідні кошти.
Звісно, що одна будівля не вирішить житлової проблеми наших городян, оскільки станом на 1 січня 2010 року на обліку перебувають 2107 сімей, які потребують поліпшення житлових умов. І ця кількість невпинно зростає. Тож стає зрозумілим, що, окрім державної підтримки, необхідно впроваджувати свої цільові проекти з будівництва соціального житла у місті.
Три роки тому на розгляд виконкому та депутатів міської ради вже виносилася цільова програма з будівництва в Борисполі соціального житла на кошти міста. Цю програму розробили депутат Юрій Федун і його команда фахівців.
Першим кроком у реалізації програми він запропонував визнати будівництво міського соціального житла пріоритетом для влади міста. Але без жодних пояснень міська влада відхилила пропозицію й не підтримала саму програму. На мою думку, три роки тому владі була запропонована програма, за якою перший будинок був би введений в експлуатацію наприкінці 2010 року і багато питань, які сьогодні актуальні для міста, були б вирішені.
Що пропонував Юрій Федун? По-перше, після визнання будівництва соціального житла пріоритетом для міської громади, створити Цільовий бюджетний фонд і прийняти нормативно-правовий акт «Про пайову участь інвесторів та забудовників у соціальному розвитку Борисполя». До речі, ці нормативні документи пан Федун згодом розробив і депутати на сесії їх затвердили.
Перші кроки програми мали за мету акумулювати необхідні кошти під майбутнє соціальне будівництво. Як відомо вже сьогодні, завдяки розробленим правовим документам і механізму їх дії, місто заробило понад 24 мільйони гривень. Саме ці гроші й мали піти на будівництво міського житла.
Окрім того, в цих документах були прописані усі квартири, які місто отримало від забудовників, підстави та шляхи їх передачі. Отже розробивши механізми фінансування будівництва міського житла, команда Юрія Федуна запропонувала комплексну систему, згідно з якою вкладені в будівництво міські гроші будуть повертатися до казни міста та знову вкладатися в будівництво нових будинків. Такий собі обіг.
Це не говорить про те, що міська влада повинна продавати збудоване житло. Навпаки, не продавати, а здавати в оренду частину квартир. Інша частина мала піти для тих, хто роками перебуває на квартирній черзі.
Взагалі у мене склалося враження, що Юрій Федун уже тоді передбачав, що уряд України сьогодні запустить державну програму будівництва соціального житла. Вперше у своєму житті я бачу таке гармонійне поєднання державної та місцевої ініціативи, яка спрямована для поліпшення життя людей. Так, у його програмі існують певні недоліки й прорахунки. І їх, звичайно, потрібно виправляти. Але це вже інший підхід, це співпраця між автором проекту та громадою міста. Сподіваюсь, що такі програмні розробки втілюватимуться у нашому місті. Далі чекати, що все само собою владнається, не можна. Від такої бездіяльності страждають не посадовці, а пересічні громадяни нашого міста.
 
Андрій НЕКРАСОВ
для «Форум-Експрес»

Оцени новость →
Просмотров: 694
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров