За часів окупації до Німеччини ешелонами вивозили українськи" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Що виросте на Бориспільщині на місці вивезеного чорнозему?

Новости в БорисполеЗа часів окупації до Німеччини ешелонами вивозили український чорнозем. Сьогодні спостерігається подібна ситуація. Куди і навіщо вивозять орний шар ґрунту із полів Бориспільського району, спробувала з’ясувати кореспондент «Вістей».
Про те, що на околиці Борисполя із полів, які колись належали радгоспу «Промінь», уже не перший місяць вивозять верхній шар орної землі, редакції повідомили жителі цього мікрорайону.
Їхній представник показала і місце, звідки вивозиться чорнозем, з гіркотою розповідаючи:
— Мені боляче дивитися, як день у день екскаватором знімають орний шар землі, а велетенські вантажівки вивозять його у невідомому напрямку. Я намагалася з’ясувати, хто і навіщо таке робить, але так і не змогла ні до кого достукатися. Зверталася до Бориспільської міської ради — там повідомили, що ті землі поза межами Борисполя. Додзвонитися до когось у Бориспільській райдержадміністрації мені не вдалося. Може редакція зуміє щось з’ясувати?
Коли ми підходили до місця, де працювала техніка, я легко впізнала ту територію. Адже кілька років тому готувала репортаж про благоустрій і освячення цілющої криниці на околиці Борисполя. Землю вивозять із полів, які неподалік від цієї криниці. Вдалині побачила чорну смугу вже вибраної землі.
Трохи ближче чорніла вже інша заглиблена ділянка. Побачила, як від неї від’їхала наповнена ґрунтом вантажівка, і екскаватор завмер у очікуванні. Два чоловіки, які були поруч із технікою, побачили, що фотографую, і видно було, що занепокоїлися. Кудись передзвонили по мобільному, а тоді швиденько екскаватор поїхав із місця роботи, наче злякавшись посиленої уваги. Наступного дня стало відомо, що уже зранку техніка знову зайняла свою робочу позицію.
Кореспонденту вдалося з’ясувати, що ці землі дійсно належать до юрисдикції не Борисполя, а Бориспільського району. А дозвіл на вивезення орних земель може давати тільки управління державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держкомзему в Київській області. Тому редакція підготувала офіційні запити у обидві ці державні установи щодо законності і доцільності вивезення орної землі із полів Бориспільщини. Якою буде відповідь, обов’язково повідомимо на сторінках «Вістей».

Інна Кринична
джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 436
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров