24 вересня 2008 року Верховною Радою України було прийнято Закон, яким передбачено запр" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Реєстрацію скутерів знову відклали

Новости в Борисполе

24 вересня 2008 року Верховною Радою України було прийнято Закон, яким передбачено запровадження державної реєстрації мопедів з 1 січня 2010 року.
До прийняття цього Закону двоколісні транспортні засоби з об’ємом двигуна до 50 куб. см реєстрації не потребували, і їздити на них можна було без посвідчення водія. Але законодавча база була не готовою, щоб цей закон реально запрацював, тож його введення в дію відтермінували до 1 липня 2010 року. Проте реєстрацію пройшли лише одиниці скутерів та мопедів.
У перших числах липня, коли ми зустрічалися із начальником Бориспільського РЕВ ДАІ Володимиром Федоровичем Муцком, сподівалася побачити чергу бажаючих зареєструвати свої двоколісні транспортні засоби, але не помітила жодного скутера.
— Мопеди сьогодні реєструють одиниці, — підтвердив моє спостереження співрозмовник. — Незважаючи на те, що систему реєстрації максимально спрощено і здешевлено, збільшення кількості бажаючих отримати реєстраційний талон не помічено.
Так, під час реєстрації мопедів передбачається видача тимчасових реєстраційних талонів на паперовій основі, у 5 разів дешевших за пластикове свідоцтво про реєстрацію. Для мопедів розроблено окремий тип номерних знаків. На сьогодні орієнтовна вартість таких номерних знаків не перевищуватиме 25 грн. Загалом же процедура оформлення коштуватиме близько 400 грн. І ця сума не залежить від того, чи реєструєте ви новенький скутер, чи ваш двоколісний друг не перший рік служить вам вірою і правдою.
Нині власники таких транспортних засобів знову отримали додатковий час на їх реєстрацію — до 1 листопада. Але хочеться застерегти їх, щоб не відтягували з цим до останнього дня. З 1 листопада будуть накладатись штрафи за керування транспортним засобом без реєстраційних документів в сумі 255 грн.
Очевидно, що реєстрація відносно дешевого транспортного засобу виявилася занадто дорогою для багатьох його власників. Адже окрім виплат, необхідних на реєстрацію, потрібно ще й отримати водійське посвідчення, а для людей, які вже мають право на керування транспортом, відкрити категорію А1. Усі ці послуги не безкоштовні, тож загальна сума витрат може сягнути тисячі гривень або й більше. Купуючи мопеди, а цей транспорт могли собі дозволити навіть найбільш соціально незахищені верстви населення, люди не розраховували на такі додаткові витрати. От вони влаштували щось схоже на бойкот Закону про реєстрацію.
Володимир Муцко у розмові з кореспондентом зазначив, що з початку року в Україні зареєстровано 972 ДТП за участю водіїв мопедів (з них 752 — з постраждалими). В результаті — 57 людей загинули та 853 отримали травми.

Ірина Костенко

джерело: Вісті

Оцени новость →
Просмотров: 942
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров