ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Райський куточок у борисполі

Новости в Борисполе

Райський куточок у борисполі Десь років зо два тому у «Вістях» було надруковано інформацію, в якій висловлювалася стурбованість щодо плачевного екологічного стану Борисполя. І воно дійсно так.

Люди старшого покоління пам’ятають і розповідають, що в місті колись було чимало ставків, левад. А це ж справжні природні легені, якими споконвіку дихав Бориспіль. Та наступ так званої цивілізації, індустріалізації, окрім певних вигод, приніс і чимало бід. Левади й озера знищувались, забудовувались — поки у древньому місті взагалі, окрім невеликого парку в центрі, не залишилось майже нічого з того, чим обдарувала колись природа наш край. Ми й досі не знаємо, наскільки стали заручниками найбільшого в країні аеропорту, скільки тонн токсичної пилюки скидають на наші голови літаки. Хоча всі бачимо, що кількість літаючих апаратів у бориспільському небі збільшується, а зелені довкола нас меншає.

Якось легковажно ми нищили природні багатства. От, наприклад, майже в центрі Борисполя збереглося на вулиці Робітничій декілька гектарів від колишньої розкішної левади, що простягалася від стадіону до самої залізничної станції. А сажалка посеред цих залишків первісної природи перетворилася на смердючий і брудний смітник. У «Вістях» висловлювалися сподівання й надії, що міська влада щось зробить для порятунку цього клаптя заповідної землі.

На щастя, наше звернення не залишилося без уваги. Цьогорічної весни бориспільські комунгоспівці прибрали територію, ретельно почистили, тепер уже можна назвати, ставок. Там навіть не забарилися з’явитися «самосели» — сімейка диких качок. Водиться риба. І ковзають по водному плесу своїми черевцями чистоплотні серпокрильці й навіть ластівки, яких у містах не побачиш, бо ці птахи полюбляють саме первісну сільську природу. Вперше за багацько років прийшли на озеро відзначити купальське свято бориспільські дівчата й пустили на водну гладь вінки зі своїми бажаннями.

Начальник Головного управління житлово-комунального господарства Володимир Іванович Аврамчук запевнив кореспондента «Вістей», що восени чи навесні навколо озера наші зеленбудівці висадять верби, буде встановлено лавочки для відпочинку. А це важливо, бо прямісінько на березі водойми знаходиться найбільший у Борисполі мікрорайон з кількома тисячами жителів. Тепер головне, щоб бориспільці самі не засмічували цю райську оазу.

Ми все можемо, якщо захочемо.

Автор: Володимир БІЛКЕЙ, Щотижневик «Вісті»

Бориспіль, екологія, новини, екологічний стан
Оцени новость →
Просмотров: 1010
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
4 Спам
Это окраина новых домов в районе "Спутника"
avatar
0
2 Спам
а где это?
avatar
0
3 Спам
Судя по фото, предполагаю что это место на перекрёсте ул.Рабочая и просёлка по маршруту Голивуд - ул.Головатого (паралельно ул.Февральской) wink
avatar
2
1 Спам
А були розмови, що засиплють/осушать та збудують ще один багатоквартирник на цій території!((
Добре, якщо дійсно облагородять та захистять!
avatar

Новости по теме

Новости партнеров