Одного з передноворічних днів кореспондент «Вістей» завітав до Бориспільсь" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

РАГС-2010. ВСЕ ЗААКТОВАНО, ЗАРЕЄСТРОВАНО, ПОРАХОВАНО

Новости в Борисполе

Одного з передноворічних днів кореспондент «Вістей» завітав до Бориспільського міського РАГСу за різними цікавинками, якими поділилася заступник начальника установи Ганна Іванівна Мельник.

— Серед функцій РАГСу — реєстрація зміни прізвища, імені, по батькові. У світі це не така вже й рідкість. Наприклад, кілька років тому перед виборами у Запоріжжі одна з кандидаток у мери офіційно змінила своє прізвище на Бен Ладен. На минулих президентських виборах один із кандидатів на цю найвищу державну посаду прославився тим, що придумав собі нове й оригінальне прізвище Противсіх. Свого часу один із найвідоміших нині в Україні державних мужів — прем’єр-міністр Азаров своє парубоцьке прізвище Пахло змінив на дівоче прізвище дружини Азарова…
— Перехід нареченої на прізвище свого обранця — це звичне явище. Але є й немало інших випадків. Найчастіше це роблять розлучені жінки. Вони вважають, що якщо змінюють прізвище, то починають нове життя, так би мовити, з нуля, з чистого аркуша, і для цього треба знову стати «дівчиною». Є такі матусі, що так ображені на колишнього чоловіка, що переводять дитину на своє прізвище. Є люди, котрі міняють своє прізвище через те, що вважають його смішним чи образливим. Мотивації зі зміною прізвища можуть бути які завгодно, як і самі нові прізвища.
У 2010-му в місті змінили прізвище 33 особи (у 2009-му — 36). Ім’я було змінено лише одного разу. Та й то – Віта на Вікторія. Коли дають ім’я новонародженим, то тут батьки у своїй ім’ятворчості іноді виявляють неабияку активність і винахідливість, хоча нині стали моднішими старовинні слов’янські імена. З усмішкою згадуються часи перших п’ятирічок, коли масово придумувалися нові революційні імена. Наприклад, Тракторина, Леніна, Октябрина, Гертруда… Нашою настільною книгою є словник з українського правопису імен, і ми намагаємося переконати молодих батьків, що ім’я свого чада в документі треба писати саме так, а не так, як вони хочуть. А втім, якщо батьки наполягають на своєму варіанті імені дитини, то пишуть окрему заяву. Та хай як би дитя не звалось — аби росло здоровим і щасливим.

— Кажуть, що кохання не підвладне віку...
— Цілком згодна з цією народною мудрістю. Якщо воно є щирим, а не якоюсь меркантильною фінансово-матеріальною оборудкою.
Нещодавно в нашому РАГСі пов’язалася узами Гіменея 70-річна пара. Чоловіки, зазвичай, трохи старші за своїх дружин. Зареєстровано немало випадків, коли суджений старший за свою половину на 20 років. Різницю в 10 років ми вже й не вважаємо чимось особливим. Якщо наречена ще не досягла шлюбного віку 17 років (а наречений 18), то для реєстрації шлюбу потрібно пред’явити рішення суду і медичну довідку, що наречена вагітна.

— Колись, ще за радянських часів, тоді, як наші люди були надто ізольовані від навколишнього світу, побачивши десь біля порога ЗАГСу нашу дівчину у весільному вбранні під ручку з негром, навіть зупинялися, від цікавості відкривши роти. Здебільшого кидали презирливі погляди на свою співвітчизницю, мовляв, розпусниця, повія…
— Нині у нас повний інтернаціонал. І реєструвати шлюб можуть громадяни будь-якої країни у будь-якому РАГСі. У нашому бориспільському цього року реєструвалися громадяни Росії, Польщі, Ізраїлю, Німеччини. Всі вони отримують наше типове вітчизняне свідоцтво про шлюб. Як і всі інші.

— У нашій країні право на шлюб мають, за дуже рідким винятком, у тім числі й ті, хто відбуває покарання за скоєні злочини…
— Щомісяця у передостанній четвер наші працівники виїжджають до мартусівської в’язниці для реєстрації шлюбу чоловіка-в’язня і його вільної дружини. Щоразу реєструємо по три-чотири пари. Це відбувається на території пенітенціарного закладу за колючим дротом у невеликій кімнаті, може й у романтичній, але не дуже святковій кімнаті. Церемонія проводиться під наглядом конвою. Звичайно, новоспечений чоловік одягнутий не у святковий костюм з краваткою, а у звичайну тюремну «робу», можливо, нову, видану з цього приводу тюремним начальством. На території в’язниці є й капличка, де молодят вінчає священик.

— РАГС — це місце, де не лише відбувається радісне шлюбне дійство, але й розлучення, де видається свідоцтво не лише про народження, а й набагато сумніший за змістом документ – свідоцтво про смерть.
— За даними на 13 грудня протягом ще не повного 2010 року зареєстровано 791 новонародженого бориспільця. (За весь 2009 рік народилося 799 малюків.) Померли 647 мешканців Борисполя. (2009 р. — 702.) Зареєстровано 310 розлучень. (2009 р. — 382.) Укладено 622 шлюби. (2009 р. — 602.)
Найприкріше буває, коли розлучаються молоді люди. Думаю, що вони ще не готові були до подружнього життя. Їхній перший шлюб є, так би мовити, пробним, де вони пізнають радощі та незгоди життя разом.
Частіше у другий шлюб вступають чоловіки, яких, за статистикою, менше, ніж жінок. Є такі, хто одружуються по кілька разів. Пам’ятаємо випадки, коли ще зовсім недавно чоловік розлучався, а зараз іншу приводить, нову, вже вагітну.
У нашій практиці трапляються й інші випадки. Наприклад, цього року ми зафіксували 14 усиновлень дітей. (2009 р. — 19.)
У ці передноворічні дні урочиста реєстрація шлюбу — рідкість. Як-не-як, багато хто дотримується різдвяного посту. Молоді терпляче чекають цього величного свята, щоб відразу після нього один за одним пройтися нашою весільною доріжкою і стати на рушничок щастя.

Фото автора

Володимир БІЛКЕЙ

джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 669
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров