ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Переглядається програма доступного житла

Общество

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ оприлюднило проект постанови про зміну порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Поки в програмі тривідсоткової іпотеки можуть брати участь сім'ї із загальним доходом в розмірі десятикратної середньомісячної зарплати (29,42 тис. грн для Україні; 45,92 тис. грн для Києва). У відомстві пропонують підняти планку до 15 середньомісячних зарплат - на пільгове кредитування зможуть розраховувати сім'ї з доходом 44,13 тис. грн за Україну (зокрема 68,88 тис. грн в Києві). Спочатку поріг був обмежений п'ятьма середніми зарплатами (для України - 14,71 тис. грн).

Всі бажаючі більше не зможуть отримати кредит, їм потрібно буде пред'явити документи, що підтверджують необхідність поліпшення житлових умов. Щомісячний платіж по кредиту зросте з 40% до 55% сімейного доходу. Зараз одинокі громадяни та сім'ї з двох чоловік можуть розраховувати на квартиру до 40 кв. м, а сім'я з трьох і більше осіб - 58 кв. м. Незабаром планку площі квартир піднімуть до 76 кв. м, індивідуальних будинків - до 94 кв. м.

Поріг вартості житла зросте для Києва на 500 грн - до 7,5 тис. грн, для Київської області, обласних центрів, Севастополя і Сімферополя - на 300 грн, до 5,3 тис. грн, для інших населених пунктів - на 300 грн, до 4,3 тис. грн. Площа житла в кредит зможе бути на 25% більше нормативної, вартість - на 15%, але тоді ставка по кредиту зросте з 3% до 6%.

доступне житло, новини
Оцени новость →
Просмотров: 970
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров