ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

События в Борисполе

Ці дві події відділяє 21 рік. Але суть їх одна – вшанування пам’яті бориспільців – жертв голодоморів 1933 і 47 років, влаштованих комуністами-більшовиками на території Бориспільщини.
Ось як це було 1990 року. Аби не допустити провокації з боку райкому партії, морозної лютневої ночі рухівці, розколупавши промерзлу землю, насипали символічну могилу поруч із могилою Чубинського і заздалегідь вдосвіта принесли дубового хреста з викарбуваними словами: «Жертвам комуністичного більшовицького голодомору на Бориспільщині 1932-33 років». Опівдні наступного дня людські потоки попливли з усіх кінців міста до Книшового цвинтаря. Колона рухівців з хрестом, хоругвами й синьо-жовтими прапорами рухалася тротуаром від центру міста. Людей зібралося так багато, що території цвинтаря було замало. Сотні їх стояли на тротуарах на Київському Шляху. В руках тримали антикомуністичні гасла і синьо-жовті прапори. Отець Софроній відправив заупокійну літію за безневинно убієнними. Палали сотні свічок. Багато хто поклав на могилу хлібину чи просто окраєць. Дітям роздавали цукерки. Люди плакали.

І ось на місце, де 21 рік тому бориспільські рухівці встановили скромного дерев’яного хреста пам’яті жертв більшовицького голодомору, зібралися бориспільці — представники влади, просто люди, небайдужі до нашого минулого — щоб взяти участь в історичній події – відкритті нового монумента пам’яті безвинно убієнних комуністичним режимом.
Монумент – це композиція із соняшників, що проростають із зібраного докупи каміння. Міський голова Анатолій Федорчук під час мітингу-реквієму подякував рухівцям, котрі понад 20 років тому не злякалися можливих репресій з боку тодішньої влади і встановили пам’ятного хреста, а також сучасникам, які доклали рук до створення нового пам’ятника.
Єпископ переяславський і бориспільський УАЦ Київського Патріархату Єпіфаній відправив заупокійну літію.

Бориспіль, пам’ять, культура
Оцени новость →
Просмотров: 680
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров