ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Оренда землі у Київській області подорожчає щонайменше у три рази

Общество

Оренда землі у Київській області подорожчає щонайменше у три рази Київська облдержадміністрація спільно з райдержадміністраціями області має намір найближчим часом здійснити грошову переоцінку земель, а також підвищити ставки орендної плати за землю, повідомив голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк на прес-конференції в середу.

За його словами, на сьогоднішній день в області передано в оренду більше 700 тис. га землі, і середній розмір орендної плати складає 274 грн. за 1 га.

При цьому орендна ставка за 44 тис. га землі складає до 1,5% від нормативної грошової оцінки, 135 тис. га – від 1,5% до 3%, і інше – небагато більше 3%.

«З призначенням нових голів райдержадміністрацій ми встановимо нову цифру – 10%», - сказав Присяжнюк. При цьому він підкреслив, що перерахунок нормативної грошової оцінки земель в Київській області був проведений в 1990-х роках. За його словами, лише один Києво-Святошинський район області провів нормативну грошову переоцінку земель, внаслідок чого надходження до районного бюджету значно збільшилися. Так, якщо раніше вони складали близько 1 млн. грн., то в 2009 році збільшилися до 20 млн. «У нас є великі резерви для поповнення місцевих бюджетів», - підкреслив Присяжнюк.

Він також повідомив, що ввів мораторій на виділення земельних ділянок в області. За словами Присяжнюка, «ситуація в земельних відносинах в Київській області є складною і неврегульованою».

Так, згідно з перевіркам Держкомзему було виявлено більше 2 тисяч фактів різних порушень при виділенні земельних ділянок.

За словами Присяжнюка, правоохоронні органи в 2009 році порушили більше 100 кримінальних справ проти чиновників районних держадміністрацій у зв'язку з виявленими порушеннями при виділенні землі.

В цілому, за його словами, в області більше 30 тис. га видано з порушенням чинного законодавства. Присяжнюк завірив, що після призначення його заступників, а також нових керівників районних держадміністрацій в районах будуть створені комісії з перевірки ситуації в земельній сфері.

Він також повідомив, що на проведення грошової переоцінки земель у області необхідно до 35 млн. грн. «Думаю, ми ці гроші знайдемо, і вже цього року зробимо переоцінку», - сказав він.

Інтерфакс-Україна

Оцени новость →
Просмотров: 743
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров