Під такою назвою побачила світ книга професора медицини, пер" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

«Не мовчіть — і вас почують»

Новости в БорисполеПід такою назвою побачила світ книга професора медицини, першого проректора Бориспільського МАУП Леонтія Сандуляка, презентація якої відбулася 24 червня у Бориспільській міській бібліотеці.
Леонтій Іванович представив свого соратника, Героя України, колишнього політв’язня Левка Лук’яненка. Це вони удвох 22 серпня 1991 року написали Акт проголошення незалежності України — своєрідне свідоцтво про народження Української держави.
У своїй книзі Леонтій Сандуляк пояснює, чому він, професор медицини, успішний вчений, викладач університету, зайнявся політикою, створював громадські організації на Буковині і Київщині. У монографії йдеться про діяльність Леонтія Івановича як депутата Верховної Ради Радянського Союзу, далі — про період становлення, боротьбу за незалежність України, про дипломатичну службу у Румунії. Автор розповідає про історичні події, наголошуючи, що кожна людина є їх учасником і творцем власного життя.
Спочатку Леонтій Іванович хотів назвати книгу «Стукайте — і вам відчинять» (як звучить у Біблії), але слово «стукати» асоціюється із «стукачем», тож він вирішив назвати роботу «Не мовчіть — і вас почують». У Радянському Союзі тільки офіційно зареєстровано було 80 млн доносів один на одного. Це була така держава, коли у кожній академічній групі на 10 студентів був сексот, який постійно інформував, про що говорять...
Левко Лук’яненко наголосив, що у період, коли слово «національний» було вороже для переважної більшості депутатів-комуністів, було нелегко стати на шлях незалежності. «На жаль, ми не змогли змінити окупаційну адміністрацію. Адже ми були у меншості. Навколо були люди, які налаштовані проти незалежної України, — розповів Левко Григорович. — Та все ж великим досягненням було те, що люди, які виховані в антиукраїнському промосковському дусі, стали під жовто-блакитний прапор і тризуб...»

На фото автора: Леонтій Сандуляк і Левко Лук’яненко
Лариса Мацюк
джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 573
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров