ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Нашестя мародерів на пантеон пам’яті

Новости в Борисполе

«Мародер» у перекладі з французької буквально означає «грабіжник». У ширшому тлумаченні — злодій, який обкрадає загиблих, мертвих. Мародерство в усі часи вважалося одним із наймерзотніших злочинів, на які здатні лише покидьки. На жаль, свій огидний вишкір мародери продемонстрували у ніч із 28 на 29 листопада у Борисполі на території колишнього Книшового цвинтаря, де нині створюється Меморіал пам’яті й парковий комплекс. Вдень там відбулося вшанування жертв Голодомору і політичних репресій.

А що було далі? Кореспонденту дещо розповів настоятель храму Святого Миколая Чудотворця отець Микола:
— До пізнього вечора приходили до Пантеону люди зі свічками. О 22-й годині, коли все опустіло, вхідну хвіртку було зачинено. Наступного дня десь о 13-й годині мешканці сусіднього будинку, що на вулиці Лютневій, першими звернули увагу на те, що довкола пам’ятника Павлу Чубинському зникли посаджені нещодавно туї. Вони ж негайно повідомили про це в міліцію. До мене міліціонери з’явилися о 17-й годині під час служби Божої. Я, звичайно, не слідчий, але мене непокоїть отой вузький прохід на територію Меморіалу з боку сусіднього провулка Толстого.

Мешканка п’ятиповерхівки, що на вулиці Лютневій, розказала кореспондентові, що з її вікна всю територію колишнього цвинтаря добре видно, і вона не раз бачила, як невідомі вивозили сюди сміття, постійно товклися молоді люди, котрі проживають неподалік. Біля того пролому у стіні кореспондент «Вістей» побачив і з десяток зламаних деревець, посаджених кілька днів тому.

Перший заступник міського голови Микола Петрович Корнійчук сказав, що ця подія приголомшила всіх, хто про неї дізнався:
— Міліція проводить розслідування. Задіяні навіть службові собаки. Є інформація від людей, які проживають довкола. Ми поставили завдання перед міськрайвідділом міліції — хай покажуть наші правоохоронці, як вони вміють працювати. Не може бути такого, щоб не розкрили цей злочин. Це справа честі міліціонерів.

І річ не лише в тім, що завдано збитків бориспільській громаді (вирвано з землі десять туй, вартість кожної з яких 300 гривень, і п’ять кущів ялівцю по 50 гривень), а ще й у нарузі над пам’яттю мертвих і працею живих. Зло має бути покаране.

Ми планували навесні встановити на території Пантеону 50 паркових ліхтарів із енергозберігаючими лампами, але, вочевидь, освітити частину території доведеться вже нині.

Оцени новость →
Просмотров: 696
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
1 Спам
Необходимо показательно наказать вандалов. И широко осветить это в прессе. И что за люди у нас...?
avatar

Новости по теме

Новости партнеров