ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

На святу Трійцю до Бориспільського музею

События в Борисполе

На святу Трійцю до Бориспільського музею На святу Трійцю до обійстя Бориспільського історичного музею завітали шанувальники української пісні, українського слова, українського дійства, щоб подивитися обряди та ігри, започатковані з давніх-давен. Зелені свята — це ворота у літо. І першим розчинив їх вокальний ансамбль «Травневі роси»: «Виходьте, хлопці та дівчата, до нас на вулицю літо красне зустрічати. Весну в літо проводжати!» Господині винесли обрядове полотно з короваєм. У Борисполі так зустрічали свято Трійці ще позаминулого століття.

«Травневі роси» проводили це дійство так, як записав його наш знаменитий земляк Павло Чубинський. А перед гостями свята з’явилися русалочки, бо це русалчин Великдень. Вони тішили глядачів танцями... А потім хлопці винесли віхи, уквітчані різнокольоровими стрічками, і маленькі дівчатка в українському вбрані закружляли навколо них у хороводі. А ще було завивання вінків, топтання троїцького зілля, обрання старшої кумасеньки. А потім усі учасники дійства танцювали «Кривий танець», записаний Павлом Чубинським та Миколою Лисенком у Борисполі. Присутні оплесками проводжали русалок...

Ще один приємний момент свята — парад вишиванок. Всі, хто прийшов на свято у вишиванках, як дорослі, так і малеча, пошановані подарунками, а дітвора, зокрема, морозивом.

Та на цьому свято не завершилось, його продовжив виступ хору народної пісні «Червона калина», виступ учнів Бориспільської дитячої музичної школи, танцювального колективу «Міленіум».

Обрядове дійство «Зав’ю вінки на всі свята» підготовлене за матеріалами, записами Павла Чубинського, Миколи Лисенка та у фольклорних експедиціях Київщиною та Житомирщиною Ганною Кобзар.

А під кінець свята пішов дощ...

Автор: Віктор СПІВАК

Источник: http://i-visti.com

Бориспіль, Трійця, бориспільський історичний музей, новини
Оцени новость →
Просмотров: 970
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров