Районний відділ фізкультури і спорту Бориспільської РДА у 2009 році зайняв ІІІ місце в " />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

На шляху до спортивних вершин

Новости в Борисполе

Районний відділ фізкультури і спорту Бориспільської РДА у 2009 році зайняв ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі за підсумками спортивно-масової роботи. Про досягнення і проблеми у спортивній галузі району розповідає начальник відділу Микола Каськів.

— Миколо Ігоревичу, Ви очолюєте відділ фізичної культури та спорту майже 5 років. Якими досягненнями уже можете похвалитися?
— Основні завдання нашого відділу — залучити до регулярних занять фізкультурою і спортом якомога більше людей різних вікових груп. Ми допомагаємо також кращим спортсменам району. Важливою є пропаганда здорового способу життя серед дітей та молоді, щоб вони мали цікаву і гідну альтернативу вулиці, наркотикам, алкоголю. Саме тому ми проводимо чемпіонати, які тривають по декілька місяців із залученням великої кількості учасників з кожного села. Було вперше започатковано чемпіонати Бориспільщини з міні-футболу, які згодом переросли у чемпіонати з футзалу. Вперше проведені також чемпіонати з волейболу і баскетболу. Раніше це були звичайні турніри.
Приємно, що у кожному селі є ентузіасти, люди, які люблять спорт, вони співпрацюють із сільськими головами. Адже змагання проводяться саме за фінансової підтримки сільських голів. Все це дало нам змогу вибороти ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію спортивно-масової роботи.

— Які сільські голови найбільш активно сприяють розвитку фізичної культури і спорту?
— Відрадно, що більшість сільських голів допомагають нам у роботі. Та найбільш активні — Марія Комащенко (Вишеньки), Микола Чуй (Головурів), Микола Шмаюн (Щасливе), Олександр Лазаренко (Гнідин). Є сільські голови, які самі займаються спортом і залучають до занять підростаюче покоління. Усіляко сприяють розвитку спорту у своїх селах Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко, Любарецький — Юрій Донець (нещодавно відкрив шаховий клуб), Вороньківський — Ігор Заборний (тут працює тренажерний зал), Глибоцький — Олександр Дмитрук.
У роботі мені завжди сприяє районне керівництво. До речі, за ініціативи заступника голови районної ради Івана Недогибченка, сільські голови, представники райради і адміністрації грають у футбол на манежі у Щасливому.
Хочеться відзначити, що спортивне життя у с. Сошників вирує завдяки місцевому мешканцю, ентузіасту Олександру Іщенку. Команди сіл Гора та Іванків, які ще минулого року були пасивними, цього року повністю змінили своє ставлення і стали активними учасниками усіх спортивних заходів. Прикро, що у Мартусівці сильна команда, але з невідомих причин не бере участі у чемпіонатах; у минулому ж сезоні Василь Косовець, Мартусівський сільський голова, майстер спорту з боксу, особисто займався цими питаннями. Команда з Дударкова вперше за п’ять років взагалі не брала участі у зимових чемпіонатах.

— Які види спорту найбільш поширені у Бориспільському районі?
— Найпопулярніший вид спорту — футбол. Ми проводимо чемпіонати району серед сільських команд протягом 7-8 місяців. Є команди першої і вищої ліги.
У 2006 році ми заснували федерацію футболу Бориспільського району, яка надзвичайно ефективно нам допомагає в організації, професійному підході до занять з футболу. У районі є декілька команд, які завжди між собою ділять перемогу, різниця між І і ІІ місцями нерідко буває лише одне очко.
Щоосені ми проводимо підсумкову районну спартакіаду, яку присвячуємо Дню фізкультури і спорту України. На стадіоні «Колос» збираються команди усіх сільських рад. На жаль, у минулому році ми не побачили команду із Мартусівки, а Рогозів взяв участь лише в одному виді змагань.

— Чи достатня матеріально-технічна база для розвитку спорту району?
— У нас добре працює Бориспільська районна ДЮШС, де активно розвиваються шість видів спорту: волейбол, футбол, легка атлетика, греко-римська боротьба, бокс і пауерліфтинг. У спортшколі працює 21 тренер. Проте ДЮСШ не має своєї матеріально-технічної бази, тому заняття проводяться при загальноосвітніх школах.
У районі успішно працюють сім спортивних клубів. Найбільшого прогресу досягли «Олімп» (Щасливе), «Альянс-2000» (Кірове), «Авангард» (Гора).
На мою думку, для сучасного розвитку фізкультури і спорту пристоличного району вона недостатня. Наприклад, у Воронькові і Сеньківці футбольні поля не відповідають стандартам. Хотілося б, щоб у нас була своя районна спортивна школа, щоб було достойне фінансування спортивної галузі. Можливо, тоді буде здоровою наша нація. Я вважаю, що краще виділяти кошти на спорт, аніж на лікування.

— Які питання Ви б прагнули вирішити якомога швидше?
— На мій погляд, найважливішою проблемою є відсутність інструкторів з фізичної культури та спорту при сільських радах. Це вкрай важливо. А сьогодні усі клопоти лягають на плечі сільських голів. Потрібно віднайти кошти на харчування, бензин, форму, інвентар. Переважно усі витрати беруть на себе спонсори. Я вже декілька разів порушував ці питання, проте вони зависають у повітрі.

— Ви працюєте практично без вихідних. Чи приносить Вам робота душевне задоволення?
— Спорт — це здоров’я, краса і сила нашої нації. Я свого часу займався боксом, сьогодні ж у вільний час займаюся тренуванням підлітків. Цей вид спорту мені подобається тим, що він виховує моральні якості, впевненість у своїх силах, додає життєвої енергії, дозволяє досягти вершин. І хоча вихідних у спорті практично не буває, бо у суботу і неділю проводимо змагання, я дуже люблю свою роботу. Вважаю, що роботі потрібно віддаватися сповна, інакше не досягнеш поставленої перед собою мети. А коли ти приходиш у зал, а він гуде від переповнення емоцій і безмежної радості, коли бачиш вогонь, запал в очах дітей і дорослих, я вважаю, що я чогось зумів досягти, що це моя робота і моє захоплення.

Лариса Громадська

джерело: Вісті

Оцени новость →
Просмотров: 689
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров