ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

На сесії говорили про будинок культури

Новости в Борисполе

На сесії говорили про будинок культури Коли торік на День Борисполя вперше було оголошено про створення Благодійного фонду на підтримку та проектування палацу культури в місті за ініціативи депутата Київської обласної ради Юрія Чередніченка, мало хто вірив, що ця справа так активно рухатиметься вперед. Відтоді мало яке сесійне засідання міської ради обходилося без розгляду питання, яке так чи інакше стосувалося Будинку культури. Не винятком стала і сесія, яка відбулася у вівторок 24 липня.

Тільки цього разу це вже не був пошук можливостей і обговорення перспектив. Депутатами було прийнято перше конкретне рішення, яке відкриває шлях до втілення в життя ідеї будівництва Бориспільського будинку культури. Сесія розглянула і прийняла рішення «Про надання дозволу відділу культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для будівництва та обслуговування міського Будинку культури на вулиці Київський Шлях». Йшлося не про проблемну ділянку на місці старої згорілої будівлі, а про нову територію: на розі вулиць Дзержинського та Київський Шлях, на місці «старої пожарки».

Випереджаючи запитання депутатів, чи вистачить там місця на таку споруду, у сесійній залі відразу був представлений проект, прив’язаний до тієї місцевості. До речі, площа нової ділянки під забудову становить — 0,6-0,8 га, це навіть трохи більше старої території.

На замовлення Благодійного фонду ескізний проект розробляло підприємство «Базис-проект», яке очолює Борис Шапіро.

Головний розробник проекту Ігор Ковальчук дуже стисло представив роботу свого колективу.

— У наших проектних пропозиціях, — зазначив він, — враховано всі завдання на проектування, видані нам замовниками.

Це буде трьохрівнева будівля із цокольним поверхом. На цокольному поверсі, окрім технічних приміщень, передбачається стоянка на 20 автомобілів. Парковка передбачена і на прилеглій території, і цього цілком достатньо, щоб усе відповідало вимогам будівельних норм. На першому поверсі буде розташовано партер глядацької зали на 200 місць, сцена, гримерні, технічні приміщення, туалети, у тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями. Є вестибюль, усі приміщення, які необхідні для забезпечення діяльності Будинку культури. Другий поверх — це вже амфітеатр на 380 місць, парадні сходи, ліфти, враховані потреби людей з обмеженими можливостями. Тож загалом виходить зал на 590 місць.

На третьому поверсі розташуються приміщення, необхідні для функціонування такої будівлі і визначені технічним завданням, у тому числі приміщення для звукорежисерів, кінопоказів, дикторські…

Вирішення фасаду пропонується у різних варіантах. Можна його виконати у сучасній архітектурі, в класичному стилі. Розроблено навіть варіант у постмодерністському стилі. Площа забудови складає близько 2 тисяч кв.м, що становить 25-30% від площі усієї ділянки. Загальна площа будівлі — 6600 кв.м.

На питання, чому обрано саме те місце для спорудження, заступник міського голови з питань будівництва та архітектури Максим Піскор відповів, що згідно із Генеральним планом розвитку міста там передбачено зведення громадської споруди.

Ігор Левітас запевняв присутніх, що місту слід зберегти стару пожежну каланчу як історичну пам’ятку. На це Максим Піскор відповів, що ця споруда занадто ветха, щоб можна було її надалі експлуатувати.

Міський голова Анатолій Федорчук зауважив, що ідею будівництва на місці стоянки довелося відкинути, бо орендар категорично відмовився поступитися. На новому місці доведеться вирішувати питання із двома магазинами, які там знаходяться. Поки що планують забезпечити їм торгові площі у новій будівлі. Але це вже буде наступним етапом роботи. Важливо розпочати роботи, розробити проект, і у цьому дуже велика заслуга Юрія Чередніченка. Маючи проект, можна буде рухатися далі.

На сьогодні депутати дозволили виділити землю саме на міське управління культури, щоб жоден забудовник не міг уже диктувати свої умови. Тільки будуватиме місто не «Будинок культури», а «Культурно-мистецький центр», це більш широка назва.

Від імені депутата Бориспільської обласної ради Юрія Чередніченка перед депутатами виступив його помічник Анатолій Долженков – голова «Благодійного фонду в підтримку проектування та будівництва Палацу культури»:

— Юрій Анатолійович узяв на себе зобов’язання, що будинку культури у Борисполі бути. А він людина слова. Скажу більше, Юрій Анатолійович переконаний, що його можна збудувати уже до 1000-ліття Борисполя — до 2015 року. Благодійний фонд працює, гроші надходять. Загалом було зібрано 98 тисяч гривень. За ці кошти і виконуються сьогодні проектні роботи. Надалі Юрій Чередніченко буде робити все можливе, щоб будівництво велося за бюджетні гроші, але це не закриває можливості брати участь у цій добрій для міста справі представникам громади.

Автор: Ірина КОСТЕНКО, Щотижневик «Вісті»

Максим Піскор, Юрій Анатолійович Чередніченко, Бориспіль, новини, Базис-проект, Борис Шапіро, будинок культури
Оцени новость →
Просмотров: 1568
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar
0
7 Спам
Я бы парни может и начал бы, но не мой это хлеб журналистские расследования проводить. НИ опыта, ни полномочий никаких нет. Да впрочем и так понятно все: на последнем акте комедии подготовки к строительству вдруг появилось лицо. заинтересованное в этом кусочке центра города. Лицо, настолько влиятельное, что все сплясасли по новому. Подозреваю, что на местном уровне они и сами в шоке что так получилось. Обещал я Соловьевичу за очистные за него голосовать, но пусть он меня простит - голосовать не буду.
avatar
0
8 Спам
Torquemada , Соловьёвич надеюсь сдесь не причем. Это вопрос к Шапиро, Шарапову, Шалимову (тройца которая всё время по очереди становятся головами постоянной депутатской комисии с вопросов строительства и архитектуры Борисполя) ведь согласно постановления № 75-2-VI от 23.11.10 р.2.1.9. они воду и коломутят . А ещё не у кого не возник вопрос зачем "Юрій Чередніченко буде робити все можливе, щоб будівництво велося за бюджетні гроші"? Если бы как то полистать устав данного "Благодійного фонду" (даже названия у него нет), то и никаким бы жур. расследованием заниматься не надо было. Хотя по ЗУ про "благотворительность и благотворительные организации" ст.14 и позволяет это сделать, но простому смертному это равносильно что нарыть ведомость про доходы-расходы Проффесора. Так что уважаемое СМИ дело за вами !!!
avatar
0
9 Спам
Соловьевич еще как при чем. Я не хочу сказать, что это он воду мутит. Для такого утверждения у меня нет оснований. Голосовать я за него не буду, потому что все те вопросы, что задал я в предыдущих комментах, я считаю. должен был задать он. Своевременно и публично.
avatar
0
4 Спам
А если не истек, то о чем собственно речь, джентльмены? Через двадцать годков истесчет - и построим нормальный дом культуры в нормальном месте. И историческая каланча (которая лично мне очень нравится) останется целой, и денежек подкопим.
Вот где наша доблестная журналистика когда она нужна??? Неужели сложно сделать нормальный обзор по теме - кому кто что орендовал. Имена, фамилии, явки и пароли должностных лиц. ставивших подписи в студию. Где наши доблестные депутаты, наделенные всеми нужными полномочиями?? РАсскажите правду народу. А мы послушаем...

Психануть чтоли и сделать дайджест статей по теме. из которых следует, что поскольку срок оренду земли истек, ангел во плоти гигант мысли г.Чередниченко титаническими усилиями продвигает проект возрождения культуры в обездоленом Борисполе. Полубог Соловьевич тоже творит чудеса... И казалось бы - ну вот уже сейчас начнут котлован рыть, ан, нет! ВООБЩЕ в другую сторону запели. Я не знаю кто как, а я лично не люблю когда из меня дурака делают.
avatar
0
5 Спам
делай статью, походи поспрашивай, напиши, мы почитаем ))) можна даже в "Терминале" написать )))
avatar
0
6 Спам
Начни, пожалуй, с Бориса Абрамовича Шапиро (является головой постоянной депутатской комисии с вопросов строительства и архитектуры Борисполя) и Юрия Анатольевича Чередниченко ( который помимо дупутатской должности в Киевской обл. совете также является ген.директором Украерорух ) - как они нашли друг друга? И почему так резко изменили начальника Бориспольского управления градостроения и архитектуры?
avatar
0
2 Спам
Не истек. Еще годков 20 есть. Не могут прибыль вымутить, вот и пытаются арендаторы то магазин пристроить, то ресторан и т.п.
avatar
0
1 Спам
Позвольте! Но из предыдущих обзоров по этой теме следовало, что срок аренды на землю под стоянкой истек. Как это "орендар категорично відмовився поступитися"?? Шото вы темните ребята....И проект новый тут как тут в момент... Некрасиво перед выборами однако...
avatar
0
3 Спам
А что здесь темнить? И всё так ясно - как белый день. Оренда элитного участка истекла, и его здали в новую оренду другому мажору который на стоянке построит новый гендель (который будет приносить прибыль типа в "бюджет"). А ДК решенно перенести на менее элитный участок. Ведь всем понятно, что "культура", в сравнении с выпивкой денег не приносит. Так какая тогда разница где ДК ставить: на окраине или в центре?Вот при открытии (если таковое будет)выйдет СоловЙович и скажет: "Просили ДК - вот пожалуйста построили, а где и какой это не ваше дело"
avatar

Новости по теме

Новости партнеров