ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

На Переяслав-Хмельницькій фабриці вишивають обереги

Общество

Переяславській фабриці художніх виробів ім. Богдана Хмельницького уже понад сто років. Підприємство славиться виготовленням українського національного одягу. Свій товар фабрика представляє на виставках і фестивалях у Києві та інших регіонах України. Тут можна придбати прекрасні чоловічі і жіночі вишиванки ручної роботи, сценічні костюми, святкове вбрання і одяг на кожен день на будь-який смак. На підприємстві виготовляють різноманітні ткацькі вироби: рушники, серветки, постіль.

До речі, все натуральне (бавовна, льон, батист). Надзвичайно тонка і відповідальна робота у ткалі: вона створює полотно із мережкою і візерунками на верстаті, який виготовлений за стародавніми народними традиціями. Оздоблюється одяг ручною і машинною вишивкою. Майстрині ручного вишивання працюють удома. У вишивання вкладаються душа, фантазія. Візерунки впродовж століть зберігають у собі таємницю символів нашого народу, гармонію Всесвіту, вони є оберегами сімейного вогнища і держави в цілому. Саме такий одяг носили наші предки.

Чому ж ми, українці, із задоволенням одягаємось в англійські костюми, чіпляємо на себе індійські прикраси, оздоблюємо житло турецькими килимами, поклоняємось китайським символам, відкидаючи свої національні звичаї, культуру?.. Ні, я нічого не маю проти східної мудрості і кращих традицій інших народів. Але ж чому ми забуваємо своє коріння і знання наших далеких пращурів? Адже саме одяг, речі, які ми щодня використовуємо у побуті, оздоблені символічними знаками, майстерно виплекані, дбайливо вишиті гладдю чи хрестиком, несуть у собі українську історію, вірування і традиції. Про це нам варто пам’ятати.

Одягніть вишиванку. І ви відчуєте енергетику своїх пращурів, вільний дух козаччини, гордість за те, що належите до волелюбного українського народу.

Лариса Громадська

Переяслав-Хмельницк, фабрика
Оцени новость →
Просмотров: 3554
Рейтинг: 4.8/5

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров