Розглянувши пропозицію Бориспільського державного історичного музею, міськрада затв" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

НА БОРИСПІЛЬСЬКОМУ ЛЕНІНУ ПОСТАВЛЕНО ХРЕСТ

Новости в Борисполе

Розглянувши пропозицію Бориспільського державного історичного музею, міськрада затвердила список пам’яток і пам’ятних місць Борисполя. До нього увійшли меморіал на честь воїнів-визволителів та бориспільців, які загинули в роки війни 1941-45 рр., Алея земляків Героїв Радянського Союзу, інші могили воїнів, цивільних мешканців міста, розстріляних окупантами, пам’ятник загиблим воїнам-афганцям, територія колишнього Книшового кладовища – в майбутньому меморіальний комплекс «Пантеон пам’яті», пам’ятники автору слів Державного гімну України Павлу Чубинському, пам’ятний знак на честь перебування у Борисполі Тараса Шевченка, меморіальна дошка на честь академіка Захарія Френкеля, могила заслуженого майстра народної творчості Петра Верни, пам’ятний знак класикові єврейської літератури Шолому Алейхему, будівля колишньої школи № 2 (нині міжшкільний комбінат).
Остаточно поставлено жирного хреста на пам’ятнику Леніну, котрому не знайшлося місця в цьому почесному списку. З цього приводу місцеві компартійні депутати спровокували під час сесії гарячу дискусію, намагаючись будь-що відстояти свого ідеологічного вождя, котрий стоїть перед міськвиконкомом. Проте їхні потуги виявилися марними. Значною більшістю голосів Леніна вирішено прибрати з центрального майдану. Хоча й знайшлося у бориспільських ленінців кілька однодумців з блоку Литвина, регіоналів і, як не дивно, «НУ—НС».
Міський голова Анатолій Федорчук повідомив:
— Рішення про перенесення пам’ятника Леніну депутати прийняли вже досить давно. Тому його і не було внесено до пам’ятників і пам’ятних місць Борисполя. Як би комуністи не протестували проти цього — це надумане питання, його вирішили більшість депутатів, обраних жителями Борисполя. Загальний проект реконструкції затверджено остаточно. Залишилось завершити його розробку в деталях. Початок робіт з реконструкції — це питання часу. Все залежить від того, коли Верховна Рада, а слідом за нею міська, приймуть державний і місцевий бюджети.

Володимир БІЛКЕЙ

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 727
Рейтинг: 3.0/1

Комментарии

avatar
0
2 Спам
Та класс, пусть убирают его, его время прошло.
avatar
0
1 Спам
Називається проснулися. А розбудив їх В.Ф. як Декабристи Герцена... Рішення про виключення чи внесення обьєктів до памяток культури не приймається на місцевому рівні і рішення наших депутатів ніякої сили не має. Вони можуть лише прийняти рішення про перенесення... А зі списків памяток культури наш памятник виключений років 15 (не має художньої цінності бо є штамповкою а не виконаний з каменя чи мармуру і згідно з указом Ющенка є памятником тоталітарного режиму і тд.). Крім того він безхозний. Тому що не є на балансі жодної організації...
avatar

Новости по теме

Новости партнеров