У нас Бориспіль маленький, тому будь-яка новина розповсюджується швидко. О" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

МІСТО БЕЗ «ПАНТУСА», А ЛЮДИ БЕЗ ЛІФТІВ?

Новости в Борисполе

МІСТО БЕЗ «ПАНТУСА», А ЛЮДИ БЕЗ ЛІФТІВ?

У нас Бориспіль маленький, тому будь-яка новина розповсюджується швидко. Одна з таких — ліквідація комунального підприємства «Бориспіль-Пантус», яке відповідало за рух ліфтів у будинках міста. Коли я зустрівся в міськвиконкомі з директором «Пантуса» Дмитром Гнатюком і попросив це прокоментувати, він відмовився та відправив до безпосередніх керівників. Відповіді довелося отримувати в першого заступника бориспільського міського голови Миколи Корнійчука.

Він і підтвердив, що КП «Бориспіль-Пантус» дійсно проходить процедуру ліквідації. Розберуться з усіма фондами, сплатять ПДВ, розрахують працівників і все — «Пантуса» не буде. Можна сказати, що його вже нема, адже ліфти наших багатоповерхівок обслуговує підприємство «Ліфтпром-Україна», щоправда тимчасово.

Микола Петрович пояснив, що «Пантус» ліквідують заради створення нового комунального підприємства «Бориспільміськсвітло», спектр послуг якого буде набагато ширшим.

— Підприємство з одним видом діяльності не може далі розвиватися, отримувати прибутки, які б перекривали витрати. «Бориспільміськсвітло» працюватиме за чотирма напрямками. Перше, вони займатимуться обслуговуванням ліфтів, — пояснив Микола Корнійчук. — Другий напрямок — технічне обслуговування, експлуатація, капітальний ремонт, будівництво систем вуличного освітлення в місті Бориспіль. Третій — обслуговування трансформаторних підстанцій. Четвертий — експлуатація світлофорних об’єктів. Саме ці чотири види діяльності передбачені тому, що це споріднена робота. Причому у діяльності підприємства є перспектива: воно зможе обслуговувати населені пункти Бориспільського району. Для початку — вуличне освітлення.

У Борисполі ж освітлених вулиць достатньо, а буде ще більше. Заступник голови розповів, що мають провести світло на п’ятнадцяти вулицях: на шести — до нового року, на дев’яти — після. Сьогодні на ціле місто працюють усього двоє електриків. Але невдовзі ситуація зміниться на краще: побільшає задіяних спеціалістів, зменшиться затратний час на обслуговування світлоточок.

Щодо трансформаторних підстанцій — з ними окрема історія. Деякі з них побудовані на кошти інвесторів, перебувають на балансі бориспільського виконкому міської ради, не передані на
баланс Бориспільської РЕС, тому ніким не обслуговуються. Тож зараз стоїть питання, щоб знайти одного-двох спеціалістів, які б мали допуск до роботи в електроустановках до 10 000 вольт.

— Коли у світлофорі перегорає лампочка або він відключається і працює в аварійному режимі, — продовжує пояснювати Микола Петрович, — потрібно викликати спеціаліста з Броварів. Адже саме там розташована спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця обласного ДАІ, яка обслуговує більшість світлофорних об’єктів у Борисполі. Ми хочемо всі світлофори у місті переоформити на себе. Щоправда, таке переоформлення має здійснюватися на рівні обласної влади і невідомо, як воно завершиться. Але відповідно до перехідних положень про місцеве самоврядування сама передача можлива. Тому в статуті й передбачено обслуговування цих світлофорних об’єктів.

Фактично, нове підприємство «Бориспільміськсвітло» має запрацювати після прийняття бюджету міста Борисполя на 2012 рік. Колектив планують зберегти той самий. Звичайно, будуть шукати ще кількох спеціалістів: з обслуговування трансформаторних підстанцій та
світлофорних об’єктів. Щоправда, аби організація запрацювала так, як планують у міській раді (той самий директор, той самий персонал), мають обов’язково провести тендер за участю не менше двох заявників. І не факт, що колишні «пантусівці» переможуть.

Павло МАГДЕНКО, «Термінал: інформаційний тижневик Бориспільщини»

Оцени новость →
Просмотров: 676
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров