ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Микола Луків: «Без мови народу немає...»

Новости в Борисполе

У Бориспільській міськраді 18 лютого, у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови, відбулась зустріч із поетом-піснярем, журналістом, філософом Миколою Луківим, класиком української літератури.

На творчий вечір завітали вчителі та учні Бориспільських шкіл, люди, закохані у поезію, у мелодійну українську мову. Зачарували присутніх у залі прекрасні пісні, написані на слова Миколи Луківа бориспільськими композиторами — Миколою Халамаєм, Сергієм Сокуром і Наталією Карнаух. Чарівні мелодії і зворушливі слова лунали у виконанні народного хорового колективу Міжнародного аеропорту «Бориспіль» (художній керівник — Микола Халамай), педагогів музичної школи, квартету «Крила», Тетяни Брови та Юлії Мартинової. Багато пісень на слова Луківа такі близькі українській душі, що стали вже народними («Росте черешня в мами на городі»).

Відомий поет, автор 30 збірок, головний редактор журналу «Дніпро», у Борисполі частий гість. Це саме у нашому місті Микола Луків започаткував відзначення Дня матері в Україні, реалізувавши свою давню мрію. І тепер, завдяки тому, що свого часу бориспільці підтримали ідею вшанування Дня матері, це свято з регіонального перетворилося на загальнонаціональне. У Борисполі Микола Володимирович має багато шанувальників своєї творчості, співпрацює з місцевими поетами і композиторами.

Щирі, теплі слова про поета прозвучали з вуст ведучої Людмили Пасенко. Адже твори Луківа виплекані з національного коріння, звичаїв і традицій, народжені у поетичній душі, яка тонко відчуває красу рідної землі. Значна частина поезій присвячена філософським роздумам про українську мову, життєвій мудрості і вічності буття, чарівності українських жінок, любові до матері і коханої. Микола Луків став цілою епохою не лише у сучасній українській літературі, а й у пісні, понад 300 його поезій покладено на музику. Микола Володимирович прочитав присутнім кілька нових віршів, дарував автографи шанувальникам, які довго не хотіли відпускати гостя: фотографувалися і розмовляли з ним після закінчення вечора.

Окрім того, на святі рідної мови вітали вчителів і учнів Бориспільських шкіл, які стали переможцями і призерами десятого Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Подарунки для них підготували Бориспільський міськвиконком та Бориспільський осередок громадської організації «Фронт змін», активісти якого беруть участь у житті нашого міста, долучаються до важливих подій, стають безпосередніми їхніми учасниками. Також ГО «Фронт змін» приурочила до свята міську акцію під назвою «Українську книжку в кожну бібліотеку», подарувавши шкільним та міським бібліотекам Борисполя збірки творів Миколи Луківа.

Оцени новость →
Просмотров: 1044
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров