ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

МИЙКА-ПОМИЙКА НА ОЗЕРІ

Новости в Борисполе

МИЙКА-ПОМИЙКА НА ОЗЕРІ Цей автомобіль журналіст «Терміналу:» сфотографував біля озера «Княже» в місті Борисполі. Водій зупинив автівку за кілька метрів від берегової лінії, щоб помити її від бруду та дорожнього лепу. Ми нагодились саме в той момент, коли він її домивав. Хтось інший, можливо, пройшов би повз, але тільки не терміналівці. 

Обурений побаченим, підійшов до водія.

— Що ж ти робиш? — питаю. — Їдь на автомийку і там відмивайся.

Відповідь шокувала. — Немає грошей.

— Як це нема? На машину є, щоб заправити є, а на мийку нема?!!

— 10 кредитів маю, які треба виплатити. Машину продаю…

— Дуже радий за тебе, але заводься і їдь собі якнайдалі. І не затримуйся. Онде асфальт, туди і їдь.

Психологічно людині важко одразу сісти за кермо і від’їхати, як просять. І в цій ситуації хлопець почав торгуватись.

— Їдь, — кажу, — бо зараз викличу міліцію.

На це молодик знайшовся: — Викликай. У мене теж батько в міліції працює. І взагалі, чого ви до мене причепились? Он скільки сміття навколо…

Дійсно, місцеві позалишали достатньо порожніх пластикових пляшок, папірців, целофанових пакетів, пачок із-під цигарок.

— Не переймайся. Коли бачу, обов’язково кажу. Зараз мова про тебе. Ти бориспілець? — поцікавився. —

Із Черкащини.

— Чого ж ти там не миєш її? Їдь туди і там гадь! До себе на город чи під під’їзд. Чого ти сюди приїхав?

З горем навпіл водій себе «пересилив» і від’їхав подалі від берегової лінії. Я ж зателефонував знайомому інспектору ДАІ та поцікавився, що можна в цій ситуації зробити. На що отримав відповідь: «Нічого. В газеті надрукуй».

Щоб отримати коментар, я звернувся до Руслана Лііса, представника політичної партії «Зелені», який краще орієнтується у таких питаннях.

— Дійсно, — коментує ситуацію Руслан Миколайович, — до цього водія фактично неможливо застосувати якісь дієві заходи і змусити його більше ніколи в житті такого не робити. Він буде змивати зі своєї машини бруд, дорожній пил, все те стікатиме в озеро і йому за те нічого не буде. Найбільше, що йому можуть зробити міліціянти, це поспілкуватись та попросити поїхати. Йому навіть штраф немає за що виписувати.

За 21 рік із дня проголошення незалежності ми так і не спромоглися створити закони, які б карали кожного за ось цю, як ви кажете, мийку-помийку. Не ви перший, не ви останній, хто звертається до мене з подібними питаннями. Я всіх вислуховую, але по факту нічого зробити не в силах. Немає в Україні законів, які б дійсно працювали на покращення екологічної ситуації в державі.

Візьмемо Бориспільщину. Тут працює один чи два екологи. Що вони можуть? Нічого! Ви чули, щоб когось покарали? Щоб змусили компенсувати шкоду? Та, врешті-решт, прибрати за собою?!! Я про таке не чув. Якщо нічого не зміниться, і не почуєте.

Ви, мабуть, знаєте, зараз я є кандидатом у депутати до Верховної Ради від політичної партії «Зелені». Наше головне завдання — змінити екологічну ситуацію, яка склалась. Я не хочу, щоб мої та ваші діти жили на смітнику, дихали через респіратор, їли брудну їжу, пили отруйну воду. Не можу спокійно дивитися, як із України роблять звалище, і нікому до цього немає діла. Ось тому й іду до Верховної Ради, щоб змінити все це. Щоб ніхто не міг прикриватись за високими посадами близьких та далеких родичів. Щоб усі розуміли відповідальність не тільки перед законом, але й перед наступними поколіннями. Щоб знали — закон є і він захищає кожну людину, навіть немовля. Не завтра, а вже сьогодні. Порядність переможе. Я в цьому впевнений.

Від редакції. Цікавий момент. На знімку, на задньому плані видно сімейну пару, які прийшли погуляти з немовлям до озера «Княже». Навіть не сумніваюсь, що вони бачили цю мийку-помийку, але нічого не зробили. Що це? Невже ми потроху починаємо звикати до цього неподобства?! Чи може знаємо, що ніхто ніяк не відреагує і нічого не зміниться?!

 

Джерело: "Термінал: інформаційний тижневик Бориспільщини" №32/66 від 31.08.12 р.

МИЙКА-ПОМИЙКА, ОЗЕРІ
Оцени новость →
Просмотров: 914
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
8 Спам
Есть простой выход, точнее некая полумера, но, возможно эффективная. Создать на базе экологической инспекции общественную организацию типа народной эко дружины. Документировать все подобные факты. Думаю, что КоАПП позволит найти меру воздействия. В конце-концов хотя бы специальные стенды с фотографиями нарушителей. Я бы вписался на патрулирование. Пожалуй, многие бы согласились в свободное время. У бориспольчан уже просто посттравматический синдром от вечных вонючих костров, свалок под каждым забором и т.д. Надо эту ситуацию менять. Полномочий у местных властей должно хватить, была бы мотивация.
avatar
0
9 Спам
Предложение дельное. +1. Но в законодавстве этогой нормы вобще нет. Очень много переписывать надо.
avatar
0
7 Спам
принаймні, хоч хтось про це каже на загал, а не прикривається економічними зростанням населення, зниженням пенсійного віку і т.д. з такою екологією не те, що до 60, до 50 не доживемо
avatar
0
4 Спам
для Torquemada
знаєш, все настільки незрозуміло в нашій країні: правий/неправий, розуміє/нерозуміє. принаймні я хочу, щоб реалізувати щось "в этой убогой стране", як ти висловився, було простіше. наприклад, ти особисто тільки про те й кажеш, що можна, але треба комусь щось дати. якого хера??? ти так вирішив? тоді вирішуй усе так. я б пізд....й давав би. і якщо Лііс це узаконить, я тільки "за"!
avatar
0
6 Спам
Что именно узаконит? Кто будет давать ее этих мздулей? Ты будешь каждое утро безвозмездно там раздавать их? Я бы тоже поучавствовал иной раз, но нужна реально рабочая система раздачи. Вот я и говорю об этом: система как бы есть, но не работает, потому что не финансируется охрана природы.Что касается Лиса. то вы джентельмены меня не так поняли. Мне личность этого пана совершенно не интересна. Пусть делает что делает мне до него дела нет. Ну а если говорить о политике то я считаю вся "экологичность" этой партии есть фантик в которую завернуты интересы той полит/финансово/бизнес/группы. Не более того. Зачем брать комментарии на специальную тему у политика, который просто говорит абстракциями? Спросите специалиста. Пиар есть пиар, я понимаю. Но природа от этого не выигрывает, а я на её стороне.
avatar
0
3 Спам
Да... Не даёт покоя Torquemada Форд 5-ти литровый...
avatar
0
5 Спам
ДА ладно сдался он мне... Я не сомневаюсь что там помимо форда еще и какой нибудь понтиак у жены и мустанг у внучатого племяша. Я пишу об охране природы в данном случае
avatar
0
2 Спам
Инспектора Гаи ничего сделать не могут тут. За это могут штрафовать только инспектора экологической инспекции. Однако их три калеки(образно конечно, на самом деле их человек тридцать) на почти двухмиллионную область с сотнями водоемов, тысячью предприятий, десятком прокуратур и кучей, офигительной кучей проблем, головняка и геморроя, на фоне которых судьба какого-то несчастного полуболотца просто ничто.
Мыли в Княжицском машины спокон веков. В бытие моё инспектором, я иной раз, нарушая закон, ходил гонять этих уродов, демонстрируя грозную ксиву. Большего я сделать не мог, поскольку полномочия мои относились исключительно к черте Киева. Так что некому там наказывать и штрафовать.
Если залезть в КУпАП, то может быть (!) соответствующую статью ответственности сможет применить и инспекция благоустройства и/или санэпиднадзор. Но вторая в ужасе такую возможность будет отрицать любой ценой (ибо один раз подпишешься - потом не слезут), а первых кто-то когда-то в Борисполе видел вобще?

А товарищ Лис, поостерегся бы давать комментарии на экологическую тему... Ибо ничерта он судя по его ответам не понимает и партией скорей всего слегка ошибся. Механизм наказания виновных и осуществления охраны водоемов есть. Реализовать только в этой убогой стране его очень сложно. Дайте денег инспекции, увеличьте штат до хотя бы мало-мальски приемлемой цифры, поставьте задачу на организацию патрулирования водных и прочих обьектов, обеспечить транспортом и все будет окей. Таже ГАИ - все это имеет, Рыбнадзор - имеет. Лесники - имеют. А пускать туман о несовершенстве законодательства и Верховной Раде с "чистыми лесами/лугами/реками для потомков любой дурак умеет.
avatar
0
1 Спам
В помийку перетворили це озеро ті люди, які декілька років тому перекопали це місце, де стоїть ця машина,та вивезли багато землі з брудом на берег. Кажуть там планувалось будівництво зони відпочинку, на яку дозвіл не дали, так як мешканці які живуть біля озера почали бунтувати. Будівнитво притихло, все заросло травою, багнюка з мусором залишилась.... Крайніх нема... Озеро загадили.... Нікому до нього діла нема! Років 10 назад був випадок, коли рано вранці, замітили водія інжекторної машини, який все неподобство бака зливав в озеро, тоді був скандал.... Зараз миють машини... А чого дивуватись цьому факту? Якщо самі відпочіваючі зробили з цього озера помийку? Ніхто ж після себе не прибирає!!! Штрафуйте та наказуйте ще й відпочіваючих!Озеро з кожним роком зменшуєтся... Якщо Зеленим є діло до цього, хай зроблять свій вклад та поновлять зону відпочинку і приведуть до ладу озеро. Хай це не буде на словах, докажіть ділом!!!
avatar

Новости по теме

Новости партнеров