ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Комунальники проти рішення міської влади

Новости в районе

Комунальники проти рішення міської влади Звістка про звільнення Анатолія Фесенка з посади начальника Переяславського виробничого управління комунального господарства (ВУКГ) виявилася несподіваною для багатьох переяславців. Сталося це 11 жовтня, згідно з розпорядженням, підписаним міським головою Олександром Шкірою. Чим же було викликане дострокове розірвання контракту.

Анатолій Іванович очолив ВУКГ у жовтні 2000 року. Тоді підприємство мало заборгованість із заробітної плати понад 260 тис. грн (при середній місячній зарплаті одного працюючого 150-170 грн), податкову заборгованість близько 200 тис. грн та борги за спожиту електроенергію більше 100 тис. Менше ніж за рік колективу підприємства, очолюваного А. Фесенком, вдалося всі ці заборгованості ліквідувати. За час його керівництва ВУКГ, яке налічує близько 200 працівників, ставало кращим комунальним підприємством в Україні, отримувало відзнаки за техніку безпеки та охорону праці, та й нині залишається одним з найкращих в області. Сам пан Анатолій є Почесним працівником житлово-комунального господарства, має відзнаки та грамоти міської ради, Київської обласної державної адміністрації, обласної та всеукраїнської профспілок, Асоціації міст України. Крім того, Анатолій Іванович – депутат міської ради трьох попередніх скликань та член нинішнього виконавчого комітету міської ради. У тому, що Переяслав уже два роки поспіль утримує звання екологічно найчистішого міста України (за версією журналу «Forbes»), є безумовна заслуга керівництва та колективу ВУКГ.

Слід зауважити, що Переяслав-Хмельницький ВУКГ – доволі енерговитратне підприємство серед аналогічних на Київщині. Це, зокрема, спричинене і подачею води артезіанськими свердловинами з Юрського горизонту (глибиною до 220 м), а особливо очисними спорудами, які ще в часи радянської гігантоманії будувалися на перспективу збільшення чисельності жителів міста до 60-100 тис. чоловік. Незважаючи на це, тарифи на водопостачання та водовідведення в Переяславі одні з найнижчих в області. У цьому, без сумніву, теж є заслуга колективу ВУКГ та його керівника.

Працівники підприємства не погодилися зі звільненням свого начальника і 14 жовтня, на Покрову, зібрали загальні збори, на які був запрошений і кореспондент «Вістей». Голова профспілкового комітету ВУКГ Людмила Щербак зачитала розпорядження про звільнення А.Фесенка з посади начальника і пояснила за що. З її слів виходить, що підставою для звільнення стало невиконання умов контракту, а саме неподання до міської ради фінансового плану ВУКГ на 2011 рік. Пані Людмила зразу ж і продемонструвала присутнім цей план, затверджений начальником ВУКГ А. Фесенком і погоджений міським головою О. Шкірою (з печатками ВУКГ і виконкому міської ради).

На зборах виступили головний інженер ВУКГ В. Гончаренко, головний бухгалтер Т. Бардадим, старший економіст Н. Плужник, інженер з кадрових питань Л. Курінна, начальник цеху благоустрою О. Голуб. Всі вони висловлювали незгоду з діями міської ради. Емоційно виступали й інші працівники підприємства. Їх підтримали депутати міської ради О. Якименко та В. Левченко (крім них, були присутні депутати А.Куценко та О.Багно). Виступив і Анатолій Фесенко, який, крім несправедливого, на його думку, звільнення, закинув міській владі неналежне виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Згідно з цим законом, фінансування заходів з благоустрою населених пунктів здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. На практиці ж виходить, що через недостатнє фінансування містом цеху благоустрою керівник ВУКГ змушений направляти на благоустрій кошти свого підприємства, які призначені на інші потреби, зокрема, на водопостачання та водовідведення. Так, з початку року ВУКГ профінансувала благоустрій міста більш як на 800 тис. грн. Взагалі на зборах, і сердито, і з народним гумором, лунало чимало критики на адресу міської влади, представники якої, до слова, були теж запрошені, але не з’явилися.

Взагалі комунальники були на диво одностайними. Вони одноголосно прийняли рішення: вважати звільнення начальника ВУКГ безпідставним; профкому ВУКГ розпорядження про звільнення А. Фесенка оскаржити в прокуратурі; направити звернення до міських депутатів про винесення на сесію ради питання про незаконне звільнення А. Фесенка; вимагати від міського голови поновлення А. Фесенка на посаді начальника ВУКГ; у разі ігнорування вимог трудового колективу звернутися до державних органів вищого рівня та до суду, а також ініціювати 3 листопада (в день проведення сесії) біля приміщення міськради проведення мітингу на підтримку А. Фесенка; провести зустріч з міським головою для отримання пояснень дій міської влади.

Шкода, що не вдалося почути аргументів протилежної сторони. Однак є надія, що міська влада, яка ставить за основу своєї роботи діалог з громадою, знайде час поспілкуватися з комунальниками, і конфлікт буде вирішений мирно. У будь-якому випадку звільнення начальника ВУКГ не пройде так тихо й гладко, як, наприклад, начальника відділу культури Валентини Гринець чи начальника відділу освіти Нелі Перхайло.

Автор: Олександр МАТВІЄНКО

Источник: http://i-visti.com

комунальники, Переяслав, Олександр Шкір
Оцени новость →
Просмотров: 802
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar
0
3 Спам
))))))))

а чому тільки аеропорт і Бровари мають асоціюватися з газетою "Терманіл: інформаційний тижневик Бориспільщини"? я знаю на точках продажу у продавців питають: "Де у вас тут термінал?"
avatar
0
1 Спам
шо за бред? Яке відношення сайт "Движение Борисполя"(!!!) має до подій, які відбуваються в сусідньому районі? шановні адміністратори. я щиро співпереживаю переяслівцям, але тоді перероблюйте ресурс, міняйте назву добавляйте сторінки — по кожному району Київщини. Ось вам і назва відповідна "Движение Киевщины". Мені цікаво читати місцеві новини — а саме Борисполя!!!
Дякую)))
avatar
0
2 Спам
как новости относяться к названию сайта??? Почему в Терминале не новости аеропорта или Броваров, а новости Бориспільщини. Нема за що)))
avatar

Новости по теме

Новости партнеров