ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Комунальні боржники будуть сплачувати 15% від суми боргу

Новости в Борисполе

Комунальні боржники будуть сплачувати 15% від суми боргу За сприяння Бориспільської ОДПІ, для платників податків-юридичних осіб, в актовій залі Бориспільської райдержадміністрації пройшов семінар на тему «Зміни в податковому законодавстві, що діють з 01 січня 2010 року». Проводили його представники управління ДПА в Київській області. Серед запрошених, платники податків із Броварського, Баришівського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького, Яготинського районів та, звісно ж, Бориспільського.

Серед актуальних питань – зміни до оподаткування податком на додану вартість, декларування доходів громадян, сплата податку та орендної плати за землю, особливості застосування касових апаратів та касово-розрахункових книжок (РРО та КОРО).

Так із цього року, підвищено відсоток соціальної пільги для багатодітних сімей, зазначила начальник відділу масово-роз‘яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Київській області Катерина Овчарова. Соцпільга розраховується на одного з батьків та на кожну дитину. Відповідно збільшується сума, яка не оподатковується податком із доходів фізичних осіб. Якщо до 1 січня батьки мали пільгу в розмірі 150%, тепер вона складає 200%.
 
Щодо кампанії декларування доходів, цього року перелік осіб, які повинні подати декларації, розширений. Тобто введено таку категорію громадян, які мають дебіторську заборгованість. Це в першу чергу стосується боржників за комунальні послуги. Якщо хтось має більш як трирічну заборгованість і сума, станом на 29.11.2009 р., перевищує 334 грн., громадяни повинні до 31 березня 2010 року подати декларацію. І, відповідно від суми заборгованості, сплатити податок із фізичних осіб – 15%. Ця норма обов’язкова.
 
Нагадаю, дане положення було закладене в законі давно, але не працювало. Адже був відсутній механізм, за яким підприємства мали подавати інформацію до податкової про своїх боржників. Відтепер борг зараховується, як додатковий дохід громадян. Якщо до 31 березня людина не заплатить відсоток, податківці мають право застосовувати штрафні санкції. Єдине, якщо в людей були поважні причини, сплату податку можуть перенести.
 
Роз’яснення про земельний податок зводились до того, що платнику важливо зрозуміти – земельні відносини регулюються Земельним кодексом та документами Держкомзему, а не Податковою службою. Податківці лише перевіряють подані декларації та суми сплати. Щоб не мати проблем із податковою, платник спершу має врегулювати всі питання в земельному управлінні, лише після того іти до податкової.
 
Як зазначила начальник відділу адміністрування платежів за землекористування ДПА в Київській області Інна Литвин: «Будь-які рішення з приводу грошової оцінки, ставки земельного податку, розміру орендної плати – це прерогатива Держкомзему, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування».
 
Стосовно ПДВ, кардинальних змін не відбулося, але деякі нюанси є. Про це повідомила заступник начальника управляння оподаткування юридичних осіб ДПА в Київській області Мар‘яна Богоділова. Перш за все, варто звернути увагу на постанову Кабінету міністрів № 1120. Там, зокрема даються роз’яснення щодо заповнення декларацій у разі отримання з запізненням податкових накладних, по переробним підприємствах, по реєстрації-анулюванню платників та поданні скорочених декларацій сільгосптоваровиробниками, перерахуванню коштів переробними підприємствами на бюджетні рахунки.
 
Крім того, на семінарі розглядали помилки, які найчастіше допускають платники податків. Це, на думку експертів, у майбутньому допоможе уникнути можливих штрафних санкцій.
 
Павло МАГДЕНКО

Оцени новость →
Просмотров: 631
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
1
1 Спам
Очередной МАРАЗМ!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar

Новости по теме

Новости партнеров