У статті «Сьогодні в клубі будуть танці…» («Вісті», №2 (507) ) ми проінформували громаду про занепад культурних цінностей у зв’язку з відсу" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Хто бреше про клуб?

Новости в Борисполе

У статті «Сьогодні в клубі будуть танці…» («Вісті», №2 (507) ) ми проінформували громаду про занепад культурних цінностей у зв’язку з відсутністю міського клубу в Борисполі. Чекали відповіді. Прийшла, але не зрозуміло, від кого. Перше припущення, від «Фронту змін», друге – від імені виконавчої влади міста.

У публікації «Культурному центру бути» («Вісті», № 4 (509)) пані Макаренко О.А., яка за сумісництвом працює керівником прес-служби Бориспільського осередку партії «Фронт змін», звинуватила ГО «Наш дім Бориспіль» у брехні. Спробуємо розібратися спокійно, без емоцій.

Отже, згідно з рішенням міської ради №1862-21-V від 31.08.2007 року, ділянку в центрі міста Бориспіль площею 0,65 га виділили товариству «Біопром» (директор та співзасновник Родіонов В.С.) під будівництво культурно-мистецького та торговельно-розважального комплексу. Процедуру відводу земельної ділянки розпочали в 2006 році. При цьому жодних конкурсів, тендерів, аукціонів не проводилося. Не пропонував виконком і альтернативних проектів будівництва клубу.

Відповідно до протоколів профільної комісії з питань будівництва, ескізний проект та креслення самого комплексу розглядалися двічі – 2006-го та 2007-го. І двічі комісія не розуміла, яке відношення має майбутня споруда до міського клубу. Адже це суто комерційний проект — з офісами, магазинами, боулінгом, ресторанами та кінотеатрами. На зразок комплексів «Ультрамарин» або «Аладдін» у Києві.

Тричі на пленарних сесіях депутати розглядали одні й ті ж кольорові ескізи та креслення. Висновок один – міським клубом тут і не пахне! Питання навіть знімали з розгляду сесії. Тим більше, була альтернатива – проект культурного центру від іншого забудовника. Але виконком чомусь не допустив його на розгляд депутатів/

Ескізний проект «Біопрому» з висновками спеціалістів за три останні роки не розглядався навіть архітектурною радою міста, оскільки, крім малюнків, нічого було. Хоча таку паперову роботу фахівці виконують за 3-4 місяці!

А тепер про орендну ставку. Дійсно, розмір ставки для ТОВ «Біопром», за рішенням міської ради №1862-21-V від 31.08.2007 року, складав 1,5% від оціночної вартості землі. Оренда до травня 2008 року становила 3 107 гривень 54 копійки на місяць. У травні 2008-го депутати збільшили розмір оренди до 3%, оскільки була проведена переоцінка земельної ділянки. Сума виросла до 6 990 грн. 52 коп. на місяць.

У 2009 році жодних змін у переоцінці землі не було. Чому? Невідомо! Хоча закон, розмір інфляції і договір оренди передбачають робити таку процедуру щороку. Крім того, за рішенням міської ради від 6 березня 2008 року, розмір оренди землі під торговельно-розважальними комплексами не може бути меншим за 7% від вартісної оцінки землі. Тобто, «Біопром» мав би сплачувати до бюджету міста не менше 15 500 гривень на місяць!

Далі ще цікавіше. За договором оренди з ТОВ «Біопром», відповідно до пункту 6.1, дозвіл на передачу орендованої ділянки в суборенду надає виключно сесія міської ради. Таких рішень депутати не приймали. Але «Біопром», невідомо на яких підставах, збирає суборендну плату з діючої автостоянки в розмірі 11 900 гривень на місяць.

Непогана арифметика! Виходить, що за 2 роки міський бюджет недоотримав близько 400 000 гривень! У результаті парадокс – грошей місту постійно бракує, а хтось непогано заробляє «економлячи»…

До речі, жодних інвестиційних угод із містом по торговельно-розважальному комплексу не підписано, письмових зобов’язань по приміщеннях не надано, жодних платежів за договорами про пайову участь у розвиток міста не зроблено. І профільні депутатські комісії цих паперів в очі не бачили. Цікаво, що «Біопром» навіть в якості інвестиційного проекту в паспорті міста не прописаний (до 25 січня 2010 року його там точно не було). Чому такі блага й преференції для однієї компанії з боку керівництва міста – незрозуміло.

Взагалі все нагадує відому схему. Продадуть фірму разом з орендованою землею, нишком змінять власників – і ніхто не дізнається. Можна добряче заробити, але на жаль не громаді міста. Це лише припущення, однак ми будемо пильнувати за розвитком ситуації, щоб наше припущення не стало гірким фактом для громади.

Тепер вам вирішувати, хто кому бреше й навіщо.

Зі свого боку гарантуємо – від нас буде лише правда і нічого особистого.

Також хочемо заявити міському осередку «Фронт змін» – не будьте підлабузниками! Якщо декларуєте необхідність змін у владі та біжите воювати за справедливість і порядок для всіх, не робіть виключень і преференції для окремих персон лише тому, що вони перебувають на керівних посадах у Борисполі і мають до «Фронту змін» певне відношення. Питання до міської влади залишається відкритим – ДЕ ОБІЦЯНИЙ МІСЬКИЙ КЛУБ? P.S. Міський парк та центр міста змінилися на краще, правда! ГО «Наш дім Бориспіль» щиро дякує справжнім патріотам Борисполя: «П.М.Інвест», директор Оніщук О.С., за придбані і встановлені лавочки у місті; «Лігена», директор Петров Є.Я., за встановлені міські бювети і «Водограй»; Шалімову В.І., Гроно М.О., Ганушу А.М., Гордієнку Л.О., Медвідю О.П., Гопанчуку Д.М. за гарну бруківку в центрі міста та міському парку, яку вони придбали за власні гроші! Ми будемо й надалі публічно висловлювати подяку тим, хто скромно вкладав і вкладатиме власні гроші в наш Бориспіль.

 

Олексій Пилипенко член координаційної ради ГО «Наш дім Бориспіль»

Оцени новость →
Просмотров: 732
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar
0
2 Спам
Можна було-б подякувати всім "благодійникам"...
Якби деякі з них не відгризали-б потихеньку шмати міського парку під ганделики та борделики...
"...А той, щедрий та розкошний,
Все храми мурує;
Та отечество так любить,
Так за ним бідкує,
Так із його, сердешного,
Кров, як воду, точить!..
А братія мовчить собі,
Витріщивши очі!
Як ягнята. «Нехай, — каже, —
Може, так і треба».
Так і треба! бо немає
Господа на небі!..."
Шевченко.
Справжні патріоти не роблять собі дешеву рекламу на "благодійництві". Якщо патріотизм рекламується, значить за ним щось робиться і приховується. Чим більше бізнесмен робить показної благодійності, тим більше рильце в пушку. І це також правда.
avatar
0
1 Спам
Старая песня о главном.
avatar

Новости по теме

Новости партнеров