За літо треба встигнути відпочити, зміцніти й н" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Канікули: адреналін, екстрим і каша

Новости в БорисполеЗа літо треба встигнути відпочити, зміцніти й набратись сил. Та де ж у нас можна оздоровити дитину? У Бориспільському районі немає жодного дитячого оздоровчого табору. Чому ж ні влада, ні підприємства не зацікавлені у тому, щоб у їхніх працівників були здорові діти? Невже спільними силами неможливо побудувати дитячий табір? І це в нас, де крутяться величезні гроші! А як же тоді живе країна за межею столичного регіону?

В більшості населення, ясна річ, грошей немає. Зате, на щастя, є у селах бабусі, куди можна відправити своє чадо займатися модним сьогодні «зеленим туризмом». Для тих же, кому їхати немає до кого, на базах восьми шкіл міста та сімнадцяти у районі функціонують пришкільні табори з денним перебуванням, де дітей годують та граються з ними з 9.00 до 15.00.

Табір з денним перебуванням у школі №1

Всього тут відпочиває 81 школяр, з них 35 — за кошти батьків, а це 12,80 грн на день. Решта — діти пільгових категорій. Учнів у таборі розподілено відповідно до віку по чотирьох загонах — «Веселка», «Посмішка», «Ромашка» та «Промінці». В кожного загону є своя емблема, девіз, речівка й пісня. В таборі працюють досвідчені вихователі зі складу вчителів школи. Діти з радістю беруть участь у конкурсах, іграх, змаганнях, святах, ходять на екскурсії до бібліотеки, музею, пожежної частини, на прогулянки до міського парку. Годують дітей три рази — два сніданки о дев’ятій та об одинадцятій і обід о першій. Завітавши на обід, ми були приємно вражені — страви, як у санаторії.

Все ми можем, все ми вмієм і збуваються надії!

Таким гаслом Центру туризму «Екстрим» щоранку починається лінійка в дворі школи №3, на базі якої зараз функціонує школа юного туриста для учнів 6 - 9 класів. Тут же оголошується план на день та проводиться спортивна зарядка. Методист Оксана Ткаченко розповіла, що головним завданням є зацікавити дітей, популяризувати серед них активний спосіб життя. «До нас прийшло 42 дітей. Вони розділені на чотири загони за віком. Взагалі, в нашій школі проводяться заняття з пішого, велосипедного та водного туризму й спортивного орієнтування. Кожен курс триває три-чотири роки. Тож за два тижні дітей можна лише познайомити з цим цікавим та корисним способом відпочинку. Кожним загоном керує вожатий — працівник нашого центру. Дітям тут дуже цікаво — вони вчаться працювати з компасом, в’язати вузли, працювати з інвентарем. Теорія з практикою йдуть поряд — все видно наочно й можна самому спробувати дороге обладнання, яке до цього школярі бачили лише у кіно. Наприклад, минулого тижня ми знайомили їх з катамараном. Разом його витягли, приготували до спуску на воду, і в кожного була можливість «погребти». Крім того, велика роль приділяється фізичній підготовці — юні туристи грають у футбол, волейбол, баскетбол, бігають. Все це — між командами. Кожен день у нас завершується невеличким змаганням, а результати ми вивішуємо на інформаційному стенді. Хочемо у кінці курсу провести невеличкий заліковий піший похід до Канівського водосховища та, повернувшись, провести посвяту у туристи. Це перший рік роботи школи юного туриста. Сподіваємося, що хтось з дітей прийде в Центр туризму восени займатись серйозно». Додамо, що, як і в звичайному пришкільному таборі, наймолодших туристів безкоштовно годують тричі на день.

Автор: Сергій КРУЧИНІН, Щотижневик «Вісті»

Бориспіль, новини, літній відпочинок, канікули
Оцени новость →
Просмотров: 1073
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров