ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Який він, новий митний кодекс

Новости в районе

Який він, новий митний кодекс Незабаром на митне оформлення буде витрачатися не більше 4 годин, збільшиться сума у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, а товарну контрабанду переведуть з розряду кримінальних злочинів до адміністративних правопорушень. Про це та багато іншого розповів начальник Київської обласної митниці Володимир Григор’єв на прес-конференції, присвяченій новій редакції Митного кодексу.

Внести зміни в Кодекс митники просили ще 10 років тому. Першим кроком став запуск проекту «Електронна митниця». Наступним — новий митний кодекс, який із 1 січня 2012 року набирає чинності. На митниці не приховують — працювати буде зручніше, швидше, простіше.
Серед нововведень зміни щодо ввезення на митну територію України товарів на загальну суму:
— до 300 євро — у міжнародних поштових та експрес-відправленнях (поріг збільшено з 200 до 300 євро);
— до 1 000 євро та вагою до 50 кг у ручній поклажі — без сплати будь-яких податків на товари (поріг збільшено з 200 до 1 000 євро);
— від 1 000 євро до 10 000 євро — зі сплатою ввізного мита у розмірі 10% та ПДВ у розмірі 20% (зменшена загальна ставка мита з 20 до 10%);
— більше 10 000 євро — в порядку, передбаченому для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (поріг збільшено з 1 000 до 10 000 євро).
Норми ввезення на митну територію України валюти, алкогольних напоїв, продуктів харчування та тютюнових виробів залишилися незмінними.

Товарну контрабанду переведуть із розряду кримінальних злочинів до складу адміністративних правопорушень. Наприклад, якщо зараз під час перевірки буде виявлено, що ціна за одиницю товару значно занижена, людина, яка пішла на це, понесе кримінальну відповідальність. Відповідно до нового кодексу — це вже будуть розглядати як адміністративне порушення. Товар конфіскують, а винний слатить штраф у сумі 100% від митної вартості.

У кодексі передбачено, щоб разом із митною декларацією подавався тільки рахунок або інший документ, який визначає вартість товару. Також декларант матиме право вносити зміни до митної декларації, якщо після митного оформлення він самостійно виявить незадекларовані товари. Раніше це був тільки протокол про порушення митних правил відносно брокера.

На сьогодні, щоб оформитися, підприємець має отримати відкріплення в митниці, де він зареєстрований. Новим митним кодексом ця процедура спрощена. Так підприємець зможе заявляти товар на митне оформлення в будь-якому митному органі. Буде існувати єдиний реєстр підприємств, і підприємець зможе вибудовувати свою логістику так, щоб скоротити час і зменшити витрати.

Ввели таке поняття, як компроміс у митній справі. Це коли при виявленні митних порушень товари можуть бути пропущені через митний кордон України до завершення розгляду справи про це порушення. Але це стосується тих випадків, коли товар не підлягає конфіскації і коли суб’єкт гарантує, що потрібні кошти, які не вистачають, будуть ним сплачені в повному обсязі.

Час митного оформлення імпортно-експортних операцій скорочується. Замість однієї доби — 4 години. Звісно, якщо не виникне ускладнень із вантажем. Також новий кодекс дозволяє підприємцям оскаржувати рішення, дії або бездіяльність митників. Це легко перевіряється: подалась декларація, зафіксувався час. Далі, якщо митниця не вклалася в норматив 4 години, суб’єкт може вимагати від митниці пояснень причини затримки оформлення його товару. Якщо причин дійсно ніяких немає, він має право подати заяву в суд на відшкодування збитків. Шкода, яку понесе підприємство, відшкодовується із державного бюджету. Відповідальність несуть усі: від інспектора до керівника.

Новий митний кодекс дозволить не витрачати час на проведення класифікації великої кількості різних найменувань товарів. Наприклад, оформлюючи запчастини, виникає необхідність у 51-у графу вносити до 1 000 найменувань різноманітних запчастин, у тому числі визначених кодом товару. З 1 січня у підприємців буде можливість задекларувати всі ці запчастини за одним товарним кодом, якому відповідатиме найбільша ставка мита.

Скорочено перелік видів порушень митних правил та переглянуто стягнення за це. Чинним Митним кодексом передбачено 27 видів правопорушень, за 11 з яких передбачена конфіскація. Буде 18 видів правопорушень, за 5 — конфіскація.

Окрім цього, аби не допустити безпідставних затримок транспортних засобів, їхнім власникам надається право вивантажувати товари на склади тимчасового зберігання без згоди імпортера. Водії зможуть зітхнути спокійно, бо вони вже не будуть заручниками ситуації. Особливо, коли перевірка товару триває тиждень-два-місяць, і вони змушені знаходитися поруч із машиною — без роботи. Виключення складають ті випадки, коли будуть виявлені заборонені на ввезення в Україну предмети: зброя, наркотики і т.п.

Ще один плюс: українські підприємці зможуть отримати статус уповноваженого оператора економічної діяльності (УОЕД), відповідно до якого організація отримає значні переваги. Наприклад, коли суб’єкт зі статусом отримує опломбовані товари, він зможе самостійно знімати ці пломби без присутності представника митниці. Так само — відправляти товари під своєю пломбою, не викликаючи митників. А також самостійно розміщувати товари на своїх складах.
Щоб отримати статус, суб’єкт звертається до Митної служби із заявою. Проходить попередню перевірку: щоб діяльність відповідала напрямкам, які закладені в статуті; щоб не було порушень упродовж останніх 3 років; не було заборгованості по сплаті і т.ін. Якщо митниця не матиме заперечень, вона дає висновок і направляє документ до Держмитслужби, яка теж перевіряє підприємство. Якщо все нормально, його внесуть у реєстр. Але якщо організація, яка отримала статус УОЕД, попадеться на порушенні митних правил, вона втратить усе.

На завершення начальник Київської обласної митниці Володимир Григор’єв зазначив:
— Новий митний кодекс — це уніфікований законодавчий акт, який об’єднав у собі деталізовані положення розрізнених законів, підзаконних актів з митної справи. Коли він набере чинності, ми його зустрінемо підготовленими.

Павло МАГДЕНКО
Джерело "Термінал: інформаційний тижневик Бориспільщини"

Оцени новость →
Просмотров: 655
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров