ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Як кияни виборів хотіли

Общество

Як кияни виборів хотіли Другого квітня 2013 року в Києві мало стати днем ​​боротьби за самоврядування. На ділі ж вийшло блякло й шкода. Як результат - виборів у Києві не буде.

На акцію прийшло близько п'яти тисяч осіб. Їх "охороняють" не менш як тисячу міліціонерів, з яких багато в шоломах, і більшість - в захисті гомілок і передпліч. В руках у "Беркута" - кийки типу "тонфа". На обличчях насилу можна побачити емоції - ці хлопці, схоже, готові розганяти натовп, в якій добра половина пенсіонерів, якщо отримають такий наказ від своїх полковників. Самі полковники знехотя, крізь зуби, спілкуються з деякими перехожими. Крім міліції у формі є і їх колеги в цивільному одязі, багатьох з них вже бачили на інших акціях протесту. Деякі з них ховають обличчя - думаю, такий наказ їм дали.

На жаль, серед мітингувальників багато тих, для кого вуличні акції - заробіток. Їх можна впізнати по дисципліні і форменого одягу. Але радує те, що їх, все-таки, набагато менше, ніж під ЦВК після виборів. Контингент ж ідейних демонстрантів досить різний - так, багато пенсіонерів, але вистачає і молоді, є й середній вік. Школярів практично не видно.

Наочна агітація досить різноманітна - тут і плакати з констатацією поганої роботи влади, і заклик не платити комунальні платежі, і навіть опудало гуманоїда, чимось схожу на пана Попова.

Міліція звернула свою увагу на чоловіка з лотком яєць, які той роздає безоплатно, тобто даром. Правоохоронці попереджають чоловіка, що тут яйцями торгувати не можна.

Під пам'ятником Ватутіну демонстранти тримають плакати із закликом до зміни влади. Ці люди - інваліди-чорнобильці, і до них жодних претензій бути не може, вони своє відпрацювали сповна, і вимагають захисту з боку держави, яке вони рятували. Демонструє стан справ у столиці і вулиця.

Доріжки в парку нерідко залиті шаром каші з води і снігу, товщина якого подекуди наближається в десяти сантиметрам. А прямо біля Верховної Ради ми бачимо, що і бордюр не витримав "покращення" весни, і трохи розсипався. Слабо віриться, що таке можна побачити близько парламентів Англії чи Франції.

Не обійшлося і без провокаторів у костюмах зайців. Крім сміху і злості, ніякої іншої реакції на їх появу не було.

Народу явно хотілося не спостерігати цих ряджених, а побачити рядом депутатів, щоб висловити їм усе, що наболіло за роки.

Депутатів вдалося побачити, коли втомлені слуги народу намагалися вийти на вулицю після закриття ранкового засідання. Нормально пройшли кілька опозиціонерів.

Депутати ж від влади вислухали багато пропозицій на свою адресу, саме коректне з яких було "Ідіть працювати!". Зате стало зрозуміло, навіщо стільки міліції та охорони в цивільному - саме вони врятували від спілкування з народом депутатів. Один з охоронців від завзяття навіть упав на землю, як говорили ті, хто був ближче.

Окремо варто сказати про мітинг "прихильників євроінтеграції", який проходив поруч. Тут були в основному школярі, літні люди та інші громадяни, висловлюючись мовою монтера Мечникова, "змучені нарзаном". Біля них стояла колона міліції, кілька міліцейських ж автобусів, і громадські туалети. Загальна кількість учасників цієї дії, на мій погляд, близько п'ятисот осіб.

Люди стали розходитися. Чекати ще дві години не було жодного бажання. Як результат - виборів у Києві все-таки не буде. У всякому разі, сьогодні депутати Верховної Ради змогли провалити це голосування. Трибуну блокують опозиціонери, але залишається питання, чи надовго? Чи її знову розблокують, якщо їх "розведуть, як кошенят"?

хотіли, виборів, кияни
Оцени новость →
Просмотров: 786
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров