рецепти від читачів

ЯК ФЕНІКС ІЗ ПОПЕЛУ ВІДРОДИВСЯ РИНОК «ЗОРЯНИЙ»

Новости в Борисполе

ЯК ФЕНІКС ІЗ ПОПЕЛУ ВІДРОДИВСЯ РИНОК «ЗОРЯНИЙ»

Чорна ніч із 14 на 15 жовтня 2010 року — що відбувалось

Повідомлення про пожежу надійшло черговому о 23:45. По тому, що розповідав схвильований голос жінки на тому кінці слухавки, диспетчер визначила класифікацію виклику — № 2. Якби пожежа трапилася вдень, їхали б за Першим номером, бо на ринку могли бути люди. На місце виїхали дві машини.

Пожежники миттєво зорієнтувались щодо масштабів пожежі і терміново запросили підмогу. Прибули рятувальники з аеропорту, з сіл Гора, Іванків, Проліски, Рогозів. Надали свою допомогу сусіди — Бровари та Баришівка.

На місці пожежники зорієнтувались у масштабах пожежі і викликали підмогу. Прибули рятувальники з аеропорту, з сіл Гора, Іванків, Проліски, Рогозів. Надали свою допомогу сусіди: Бровари та Баришівка. Всього задіяно було 12 розрахунків.

Із пожежею боролися до ранку. Десь о 02:15 вогнеборці локалізували пожежу й отримали можливість управляти вогнем. За годину все було закінчено. Пожежники до п’ятої ранку залишались на місці, заливаючи поодинокі осередки задимлення.

Вогонь знищив усе. 150 торгових точок. Чотирьох рядів, починаючи від магазину «Космо», як не бувало. Вогонь дійшов навіть до наступного ряду, де розміщувались «Шмотомаркет», «Ковбаси України» та інші. Жарило так, що поплавилась вивіска ларька «Київський завод напівфабрикатів».

 

2011 рік — що є зараз на ринку

Люди, які працювали до пожежі, після відбудови вибрали зручні для торгівлі місця. Багато стали там, де розміщувались раніше. Сьогодні на ринку представлені всі групи товарів, що були й до пожежі. Єдине, збільшилась кількість послуг, таких як ремонт одягу, взуття й т.п. Побільшало великих магазинів. Є спеціально відведені місця для паління та зручний прохід до ринку «Новий».

Павільйони встановлювали за попередньою схемою розташування з урахуванням двох пожежних проїздів. Якщо раніше гідрант перебував поза територією, тепер він встановлений у центрі ринка. Порадились зі спеціалістами, врахували все, що могли.

Під час будівництва приміщень обирали вогнетривкий матеріал: метал, скло, гіпсокартон. Відмовились від дерева, від пластика, від усього, що може горіти. Зроблені вони краще та якісніше, ніж попередні. В них тепліше — стоять склопакети. Між павільйонами вогнетривка перегородка: два листи металу, між якими гіпсокартон.

Газу на території немає, тому всі приміщення будуть опалюватись масляними радіаторами. Такі вимоги пожежників. Якщо контролери помітять підозрілі обігрівачі, з орендарем можуть розірвати угоду.

Кожен павільйон обладнаний пожежною сигналізацією, яка поки що виведена на пульт охорони ринку. З часом ринок мають підключити до центрального пульту в пожежній частині, але тільки тоді, коли повністю завершать роботи. Досі пустує 500 кв. м, які можливо, підготують для торгівлі сезонними овочами або для продажу товару з автомобілів.

 

Під час роботи над цим матеріалом у мене не зникало бажання дізнатися, чи можуть підприємці страхувати майно. І я дізнався.

В дирекції ринку мені пояснили, що проблем зі страхуванням товару ніколи не було — ні до пожежі, ні після.

Щоправда, на перевірку тільки одиниці прислухались до здорового глузду і застрахувались. Не навчила їх пожежа нічому.

Підготував Павло МАГДЕНКО

Оцени новость →
Просмотров: 664
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров