З полиць магазинів раптово зникла гречка. «Я ж не буду виконувати забаганк" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Гречка на вагу золота

Новости в Борисполе

З полиць магазинів раптово зникла гречка. «Я ж не буду виконувати забаганки влади, працюючи собі у збиток, — розповідають приватні підприємці Борисполя. — Закупівельна оптова ціна цієї крупи сьогодні становить 17 грн 75 коп. за кілограм, тоді як Уряд наполягає на ціні 14 грн. Саме тому ми і не завозимо гречку.»
У деяких торгівельних точках мені запропонували навіть гречку «з-під прилавка». А у деяких магазинах на запитання: «Чи є у вас гречка?» — мені запропонували кілограм дефіцитного продукту за 20-21 грн, але на вітрину її виставляти продавці так і не поспішають. Хтось говорить, що боїться наказу влади не завищувати вартість, інші — що підприємці поспішили завищити ціну на товар, закуплений раніше, і вирішили заробити.
У «Сільпо» гречки декілька днів також немає, незмінним залишається лише цінник: 13 грн 99 коп. Покупці скоса поглядають на табличку, перепитують продавців, коли з’явиться гречка, але ніхто нічого не говорить.
Кому вигідно створювати дефіцит і неймовірне подорожчання сільськогосподарських продуктів? Адже купівельна спроможність пересічних громадян з кожним днем все зменшується. Іноді просто боляче дивитися, як бабуся відраховує копійки на хліб чи низькосортну крупу.
За повідомленням Міністерства агропромислового комплексу, незабаром в Україну мають ввезти близько 20 тисяч тонн гречки з Китаю, аби не зростала ціна. Але ж експерти стверджують, що у нас і своєї вистачає. Тож, виходить, страждають і українські сільгоспвиробники? Окрім того, з’явилась інформація про те, що Росія відмовилась від імпорту китайської гречки через погану якість, оскільки там вирощують цю культуру як корм для тварин.
Подібна ситуація на ринку склалася і з борошном. Різноманітність макаронних виробів у супермаркетах зменшилася. Борошно взагалі зникає з прилавків. Прогнозують значне подорожчання не лише борошна, але й хліба. Дефіцит сільськогосподарських продуктів пояснюють запровадженням державного контролю за цінами. Проте дехто стверджує, що зникнення з прилавків окремих товарів — це справа рук умілих менеджерів, які добиваються таким чином значного зростання цін і працюють на прибутковість своїх компаній.
Ажіотаж із гречкою та борошном розгорівся якраз у той час, коли наближається Масляна з гречаниками і млинцями. А як бути діабетикам, для яких гречка — один із найголовніших продуктів харчування? Тож постає питання: як так сталося, що Україна, де споконвіку займалися землеробством, імпортує картоплю з Африки, гречку з Китаю, яблука з Польщі… Прикро, що на родючих українських землях сьогодні росте рапс, соя, соняшник на сировину для іноземних виробників. Інші поля заростають бур’янами. Що далі?

Довідка. Як повідомили в Управлінні агропромислового розвитку Бориспільської РДА, у 2010 році на полях району було посіяно 100 га гречки. У попередні роки — до 200 га. На 2011 заплановано 870 га.

Лариса Громадська

джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 592
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров