Уже 17 років поспіль Бориспільська загальноосвітня школа №3 14 жовтня на свято Покрови " />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Гей, шуміли-гомоніли «Козацькі забави»

Новости в Борисполе

Уже 17 років поспіль Бориспільська загальноосвітня школа №3 14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці влаштовує «Козацькі забави». Тим більше, що за 17 років ці веселі спортивні змагання стали для школярів чи не найцікавішою подією осені.
У «Козацьких забавах» бере участь уся школа. У цьому році найменшими «козачатами» були другокласники. Щоправда, їхня участь у грі була більше інтелектуальною, аніж спортивною. Але і найменші мали змогу показати свою вправність у захоплюючих іграх. Програма для старшокласників потребувала найбільшої витривалості і спритності. Але вже самі назви етапів змагань перегукувалися із козацькою минувшиною і додавали учасникам прагнення до перемоги.
«Спритні козачки» парами стрибали через велику скакалку, яку розкручували двоє інших членів команди: хто більше «настрибає» за хвилину. «Швидкий журавель» повинен був на ходулях не просто дійти від старту до фінішу, а ще й дорогою зробити коло навколо гарбуза. Для «Подолання гірської річки» потрібно було, стартуючи із колоди, яка за умовою лежить на березі, за допомогою жердини перестрибнути через яму з піском, не «замочивши ніг».
«Заготівля сала» — це своєрідна естафета, коли учасники по черзі вантажать на автомобільну шину мішки із «салом», зверху сідає «господиня», і потім усе це добро команда тягне канатом до фінішу.
«Переправу з салом» здійснювали повітряним шляхом, по канатах. Висота була хоч і невеликою, але падати не рекомендувалося — знімалися бали.

— Школярі систематично готуються до «Козацьких розваг», — розповідав кореспонденту директор школи Григорій Федорович Матлак. — Деякі види змагань відпрацьовують на уроках фізкультури. Шкода, що у цьому році не вдалося провести конкурс кашоварів. Він особливо подобається учням.
Уже п’ять років, відколи у Борисполі функціонує громадська організація Військово-патріотичний клуб «Ратоборець», члени клубу завжди були активними учасниками «Козацьких забав». І цього року «ратоборці» завітали до школи. Керівник клубу Олександр Михайлович Шульга, його заступник та начальник штабу Вадим Вікторович Калошин, керівник філії клубу «Ратоборець» у селі Іванків Аркадій Георгійович Горшков, заступник керівника Олександр Петрович Вовченко, член клубу Юрій Локайчук, зробили дітям подарунок. Завдяки м’ячам, які «Ратоборець» урочисто вручив на лінійці, що передувала початку змагань, поповнилися запаси спортивного інвентарю школи.
Але «ратоборці» все одно не змогли стримати свій спортивний азарт. Вони організували для школярів бонусний конкурс — змагання «Лава на лаву», який самі ж започаткували і проводять на загальноміських святкових заходах.
Можна не сумніватися, що юні спортсмени школи №3 виростуть справжніми козаками, а значить, мудрими і добрими людьми. Адже вони знаходяться під захистом Пресвятої Богородиці.

Ірина Костенко
Фото автора

джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 684
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров