ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

«Еліта-центр» по-броварськи

Происшествия

«Еліта-центр» по-броварськи Біля Броварського міськвиконкому з 13 до 18 год. 5 серпня цього року було дуже людно. Цього дня відбувалася акція ГО «Спілка інвесторів міста Бровари», яка об'єднує громадян, постраждалих від будівельної афери ТОВ «Смартех-Системз».

Необхідність створення цієї організації була зумовлена тим, що громадяни, які вклали гроші в будівництво житла в м. Бровари у районі ЗОШ №10 на вул. Черняхівського (34 мікрорайон) в період з 2005 по 2007 роки, досі цього житла не отримали.

Інвесторами було проінвестовано 1942 квадратних метри житла у цьому будинку. 32 квартири з них оплачені стовідсотково. Приблизна вартість квадратного метра житла на первинному ринку зараз становить 8000 грн. Таким чином, інвестори зазнали матеріальної шкоди у розмірі понад 15,5 млн грн.

Коли громадяни інвестували в це будівництво, то навіть і уявити не могли, в якому пеклі згодом опиняться. Бо ж ніхто не попередив про наміри деяких мешканців Броварів перешкодити їхньому будівництву та зруйнувати людські долі. Зараз же інвестори вимушені відвойовувати не шикарні авто чи інші предмети розкоші – вони відстоюють своє конституційне право громадян України на побудову житла. Тому задля захисту своїх прав та інтересів вони об’єдналися у Громадську організацію «Спілка інвесторів міста Бровари».

«П’ятий рік, – розповідає заступниця голови спілки інвесторів Ніна Юріївна Сатаніна, — мешканка нашого міста О. В. Ярошенко разом з деякими мешканцями 34 мікрорайону в різний спосіб намагаються перешкодити будівництву нашого будинку, закидають суди безпідставними скаргами: нібито їм не вистачає світла у квартирах (хоча експертизою доведено, що це не так).»

Насправді ж у 2007 році О. В. Ярошенко утворила громадське об’єднання під назвою «Захистимо майбутнє школярів» мешканців 34 мікрорайону, куди і входить вул. Черняхівського із дорогоцінною ділянкою землі. Ця огранізація наполягає на необхідності будівництва школи в цьому мікрорайоні. Статистично ж доведено зменшення народжуваності, тому необхідність будівництва школи №11 відпадає. Якщо у 2004 році у школі №10 (34 мікрорайон) навчалося 1588 учнів, то на сьогодні цю школу відвідують 1234 учні. Внаслідок цього з’являється можливість на вільній ділянці площею понад 1 га розмістити додатково декілька житлових будинків.

Виходить так, що на одну й ту ж земельну ділянку є кілька претендентів. Кожен з них хоче відвоювати ласий шматочок. Різниця лише в тому, що інвестори вже давно вклали свої кошти у будівництво житла саме на цій ділянці.

Розглядаючи різні подання усіх, хто бажає користуватися цією землею, 29.11.2007 року Броварська міська рада прийняла рішення, яким відмовила ТОВ «Смартех-Системз» у продовженні строку дії договору оренди зазначеної земельної ділянки. Дещо пізніше було запропоновано спільно з міськрадою знайти нового забудовника.

Головною умовою забудови вищевказаної земельної ділянки є безкоштовна передача квартир у власність інвесторам, які вже сплатили за житло згідно з договорами про участь у ФФБ «Бровари-2», створеного для фінансування цього будівництва.

Відповідно до ст. 47 Конституції України, держава створює умови, за яких кожен громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність, а відповідно до ст. 41, ніхто не може бути позбавлений права власності, право власності є непорушним. Тому вже вкотре ГО «Спілка інвесторів міста Бровари» просить Броварську міську раду прискорити початок будівництва та запросити будівельні організації до участі у забудові житлового будинку на вул. Черняхівського, в районі розташування будинку №19 у Броварах.

Мирна акція закінчилася, люди розійшлися по домівках. Та чи отримають вони колись житло, за яке вже давно сплатили? Невідомо. Дуже прикро, що у Броварах орудують ділки, подібні до «Еліта-Центру».

Галина Литовченко

Оцени новость →
Просмотров: 783
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров