Саме цьому вчать нас картини та іграшки Івана Приходька.

рецепти від читачів

Дивитися на світ очима дітей

Новости в БорисполеСаме цьому вчать нас картини та іграшки Івана Приходька.
У Бориспільському історичному музеї експонується виставка творчих робіт народного художника із села Дударків, що на Бориспільщині, Івана Приходька. Його картини приваблюють своєю простотою і, водночас, філософським національним наповненням, дещо нагадують роботи Марії Приймаченко. А дитячі іграшки з дерева, майстерно вирізьблені і розмальовані коники і пташки, козаки і скіфські скульптури приваблюють людей різного віку, як і картини, несуть добро, любов і позитивне світосприйняття.
Іван Васильович власноруч виготовив бубон, прикрасив його візерунками і стрічками, і ось уже багато років не розлучається з цим народним музичним інструментом. Особливо приємно зустрічати нашого земляка у музеї Івана Гончара, на Мамаєвій Слободі чи у Країні Мрій, де Іван Приходько гармонійно вливається до народних гуртів і троїстих музик, вибиває на своєму бубоні мелодійні і запальні ритми українських пісень і танців.
Іван Приходько не має спеціальної освіти, та він — заслужений майстер народної творчості України, лауреат державних премій ім. Павла Чубинського, Катерини Білокур та Петра Верни, член Спілки майстрів народного мистецтва України. Художника постійно запрошують на фольклорні фестивалі і мистецькі виставки, народні ярмарки та свята. Персональні виставки митця відбуваються у столичних галереях і музеях, його твори прикрашають музеї і приватні колекції в Україні та світі. Він із задоволенням передає свою майстерність учням Дударківської школи, де з 1972 року веде студію народного розпису.

Лариса Мацюк
Фото Віктора Співака

джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 515
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров