ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Чи потрібні ЖКГ приватні інвестиції?

Новости в Борисполе

Наша країна нагадує великий хворий організм. Одна з найбільш болючих точок - горезвісні ЖКГ. Якщо б можна було подивитися на проблеми міст нашої «різнобарвної» батьківщини, з висоти пташиного польоту через який-небудь «детектор суперпроблемності», то над кожним містом червоним загорілося б «ЖКГ». Не виключенням є і м. Бориспіль. Холодні і брудні під'їзди, прогнилі комунікації, фонтани з прорваних труб, поточні по «просторах» міських підвалів. Довго можна було б вправлятися в дотепності, але як кажуть: «Було б смішно, якби не було так гірко».

Про проблеми ЖКГ м. Борисполя та способи їх вирішення докладно розповів у інтерв'ю депутат міської ради Годунок Ярослав.
Ярослав Миколайович, що Ви думаєте про стан сучасного ЖКГ? Чи дійсно потрібне масштабне реформування?

Ярослав Годунок - Стан ЖКГ - це та проблема, яка хвилює кожну людину в нашій країні тому, що це наш побут - житло, тепло, вода. І на превеликий жаль, ця галузь перебуває на межі краху. І на жаль, для економіки вона є збитковою, тому я вважаю, що тільки реформування дозволить їй вийти з цього стану.

Для прикладу давайте подивимося на стан житлового фонду. Близько ¾ житлових будинків у місті потребують капремонту. З 80% всіх хрущовок взагалі повинні негайно виселити людей і провести там серйозні ремонтні роботи - це споруди вже несуть реальну небезпеку для життя, їх ресурс давно вичерпаний. А адже третина населення якраз і живуть у таких будинках - в перших хрущовських серіях. Якщо проблемою не занятся кардинально, багато будинків дуже скоро взагалі можуть почати просідати і рушитися.

І проблему цю потрібно вирішувати в комплексі. Необхідно врахувати всі напрямки: воду і водовідводи, гаряче водопостачання, житловий фонд, звалищного полігони і т.д.

Про необхідність реформування ЖКГ не раз говорили багато представників влади. Але ситуація тільки погіршується. Як Ви вважаєте, в чому причина?

Ярослав Годунок - На недавньому засіданні нашої експертної комісії з питань житлово-комунального господарства, я озвучив організаційні питання діяльності комісії і реальні кроки, з яких необхідно починати реформування ЖКГ. Головні цілі - подолати монополізм на ринку комунальних послуг, стимулювати «здорову» конкуренцію серед їхніх постачальників. Необхідне створення національної комісії з регулювання тарифів на опалення і воду, яка б стежила за методикою формування цих тарифів, за правильністю їх нарахування. Далі потрібно замінити комунальні субсидії адресною соціальною допомогою - це буде більш справедливий підхід до тих, хто змушений рахувати кожну копійку. Настав нарешті час реалізовувати програму по забезпеченню населення якісною питною водою.

З чого б Ви, як депутат Бориспільської міської ради, запропонували починати?

Ярослав Годунок - Думаю, з об'єднання тих, хто потребує послуг цього самого ЖКГ. Уряд нещодавно дало зрозуміти: держава буде фінансувати ремонт будинків, але тільки тих, де були створені ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків), і де проводиться практична робота. Особисто я солідарний з такою установкою уряду - вона фактично підштовхує мешканців до того, щоб вони створювали ОСББ.

Тобто, замість нинішніх співробітників ЖЕКів прибирати під'їзди, лагодити труби будуть самі мешканці?

Ярослав Годунок - Не хвилюйтеся, працівники ЖЕКів нікуди не зникнути. Хто б, чого б не говорив, але, на мій погляд, серед них досить професіоналів, і вони повинні поступово перейти на роботу в ОСББ. Їх необхідно залучати до обслуговування будинків, які управляються мешканцями. Колишні слюсарі, сантехніки ЖЕКів будуть зацікавлені в добросовісній роботі, адже вони будуть обслуговувати конкретні будинки, де оплата праці залежить від якості виконаної роботи. Це вигідно як об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків, так і працівникам, оскільки розмір їх зарплати буде залежати від зробленої роботи.

Запорукою успішної роботи ОСББ має стати як мінімум створення стабілізаційних фондів. Це загальний гаманець - скарбничка, який щомісяця вносять гроші самі мешканці. Ці кошти накопичуються та використовуються в міру необхідності.

Але для проведення реформ потрібні кошти. За рахунок чого Ви пропонуєте реформувати ЖКГ?

Ярослав Годунок - Моя позиція полягає в тому, що необхідно впустити приватного інвестора в сектор ЖКГ, який проведе модернізацію комунального господарства. Передача об'єктів та мереж ЖКГ в оренду або власність приватним Івесторе допоможе підвищити якість послуг і встановити конкуренцію серед постачальників комунальних послуг. У Європі сектор ЖКГ дуже привабливий для бізнесу, так як попит на комунальні послуги - постійний.

На сьогоднішній день ЖКГ базується на місцевих органах самоврядування. Вони управляють цією системою. І Ви пропонуєте повністю відмовитися від ЖКГ?

Якщо говорити про досвід інших країн, то скрізь у світі сфера ЖКГ або приватна, або змішаного типу - з державними і комунальними частками. На сьогоднішній день місцевим радам не вистачає грошей на те, щоб проводити амортизаційні відрахування, капремонти. Тому, одним з виходів стане передача цілісних майнових комплексів в оренду або приватизацію. Але при цьому роль місцевих рад не зменшується. Ми пропонуємо створення підприємств зі змішаним капіталом, в якому є і приватні інвестиції, і суспільне майно. Місцеві органи виконають контролюючу роль.

Довідка
Ярослав Годунок, депутат Бориспільської міської ради, президент благодійного фонду "Надія"

Оцени новость →
Просмотров: 683
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров