ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

ПІК ПАВОДКУ ЧЕКАЮТЬ НА ТРЕТЮ ДЕКАДУ КВІТНЯ

Новости в Борисполе

ПІК ПАВОДКУ ЧЕКАЮТЬ НА ТРЕТЮ ДЕКАДУ КВІТНЯ

Можливість, що Бориспільщину підтопить і люди опиняться в зоні стихійного лиха, ніхто не виключає, зазначають рятувальники, тому й готуються до цьогорічного паводку. Перш за все, це робота з населенням, адже потрібно зайти до кожного, пояснити як діяти, підготувати й заспокоїти.
По-друге – робота в сільських радах. Тут збирають інформацію про кожного мешканця. Питають скільки проживає людей, чи є в худоба, чи є човни або якісь плавзасоби, фіксують – підтоплювало людей у 1979 році чи ні (це останній значний паводок, який стався в Бориспільському районі). Потім ця інформація може стати в нагоді, адже буде зрозуміло, з чого починати та як діяти.
За попередніми прогнозами, підтопленими можуть бути такі села: Гнідин, Вишеньки, Проців, Кийлів та Осокорки. Не виключено, що частково зачепить Жовтневе. Але, як показали відвідини в кожне село, більшість старожилів упевнені, це лихо їх омине.
На це вказує хоча б суха осінь. Зараз земля, мов губка, забирає в себе всю талу воду. Морози вночі, які теж стримують розлив. Єдине чим дійсно переймаються – водою, яка прийде з Брянських лісів. «О, тоді треба буде триматися», – з тяжким видихом видають вони.
Ці люди вже стали самобутніми експертами в цьому питанні, адже пережили не один паводок. Пам’ятають, як лихо навідувалось 1952 року, потім 1956-го, 58-го, 70-го та 1979-го. Одна з очевидець розповідає, коли останній, вода підійшла до їхньої хати та стала. І можна було ходити по сухому навколо. А в 70-му – підлогу залило аж на 15 сантиметрів.
Пояснити ситуацію я запросив старшого інспектора цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Бориспільському районі Василя Діденка.
Поясніть, яка зараз ситуація на нашому березі?
Поки що ситуація стабільна. Затоплення від талого снігу в межах Київської області мало ймовірне. Найгірше, що може бути – підтоплення погребів, які знаходяться в низинах. Основна небезпека становить тала вода, яка прийде до нас із Росії та Білорусії.
Погода сприяє, щоб паводку не було. Однак, через різке потепління в тих краях може різко піднятися вода. При цьому не зрозуміло, як поведе себе погода. Якщо підуть дощі, ситуація погіршиться. Вода може піднятися до лінії паводку 1970 року. За такого розвитку подій, пік паводку припаде на третю декаду квітня. Готуємося.
Які села району може зачепити паводок?
У зоні затоплення можуть опинитися Вишеньки, Проців, Гнідин, частково зачепить Кийлів. Це наші припущення. Як вода поведе себе цього разу ніхто не знає. Все залежить від насипів, які бездумно намили по Дніпру. Вже через це вода може піти іншим шляхом, а не тим, яким ходила раніше.
На якій стадії підготовка до паводку?
Створено дві спеціалізовані комісії з підготовки до повені. Залучались фахівці з Бортницького райуправління водних ресурсів, спеціалісти від РЕС-у, водоканалу, зв’язківці та інші. Проблема, що досі не пройнятий бюджет, тому доводиться шукати весь підручний матеріал, який де залишився. Але цього явно не вистачає.
Допоки ситуація стабільна, в села виїжджають бригади, які ведуть роз’яснювальну роботу з людьми. Вже розроблена та роздана пам’ятка людям, щоб вони могли ознайомитись і знати, як поводитись у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Активно співпрацюємо з сільськими радами. Вони, зокрема, переписують усі човни та плавзасоби. Як правило, човни надувні – на 2-3 особи – і вони не дуже підходять для рятування людей.
Кожна сільська рада відпрацьовує систему оповіщення та повідомлення населення. Так у садовому товаристві «Острів» поставили гучні ревуни. Якщо до постів спостереження підійде вода, всі будуть попереджені завчасно. В Процеві стоять радіотранслятори. Якщо перерветься зв’язок, на цей випадок, людей оповіщатиме дзвін.
Лікарі надаватимуть першу невідкладну допомогу. В кожному селі буде відкритий медичний пункт. На випадок евакуації, домовлено кого й куди будуть вивозити. Вже розробили список адрес. Погоджений спільний план дій із правоохоронцями. Міліція стоятиме в оточенні та охоронятиме покинуті домівки від мародерів. Також є домовленість із військовою частиною, що вони нададуть гвинтокрил для розвідки або невідкладних рятувальних заходів.
Скажіть, чи передбачена співпраця з нашими сусідами – рятувальними силами Києва та Переяслав-Хмельницького?
Співпраця буде. Культура рятувальників якраз і стоїть на взаємодопомозі. Якщо наші сусіди не будуть справлятись, ми завжди готові прийти на допомогу. Мало ймовірно, але все ж таки… Чого чекати в місті Бориспіль? Люди відчують на собі паводок. Грунтові води обов’язково піднімуться, але вода може виступити хіба що в підвалах та погребах у районах, які знаходяться в низині. Та й то, якщо казати про катастрофічне затоплення.
 
Павло МАГДЕНКО

Оцени новость →
Просмотров: 669
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров