ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Будинок органічний, як сама природа

Новости в районе

Будинок органічний, як сама природа У селі Велика Олександрівка Бориспільського району зводиться великий приватний будинок, який дуже відрізняється від інших. Нетрадиційний будівельний матеріал (глина, солома), незвичні технології роботи будівельників привертають увагу мешканців і гостей села.

Сьогодні все більшої популярності в Україні набуває екологічно чисте будівництво. Українці починають розуміти, що так зване «євробудівництво», «євроремонт», де переважають різноманітні будівельні матеріали, які виготовляються з використанням небезпечних хімічних речовин, часто шкідливі для здоров’я і довкілля. Від будівництва із застосуванням сучасних технологій залишається багато відходів, які потрібно утилізувати. Тож земля вже переповнена смітниками, які, наче рани, не загояться тисячоліттями...

Наші пращури жили у гармонії зі світом. Вони добре усвідомлювали, що людина — це частина Природи, тому все, що з землі народилося, і йде у землю. Ще століття-два тому більшість українців будували свої хати із глини, соломи, води, дерева, землі, щоб те житло, послуживши людині, природно злилося із землею. Та й одяг наші предки шили з льону, конопель або шкури тварин; користувалися екологічними предметами побуту.

Останнім часом люди все частіше починають задумуватися: яку ж екологію ми залишимо для своїх нащадків? У світі відроджується практика будівництва помешкання із екологічно чистих матеріалів. В Україні запроваджують забуте зведення житлових будинків із саману. Найчастіше їх можна зустріти на Полтавщині. Саме там і переймали досвід будівельники, які працюють у селі Велика Олександрівка. У наших краях житло із глини — велика рідкість. Але переваги — неймовірні! Такий будинок «дихає» і зберігає здоров’я мешканців. Адже саман — це матеріал, що складається з глини, води, соломи, землі та піску. Це давній, випробуваний часом, матеріал. Життєздатність саману доведена століттями, а, може, й тисячоліттями. Будинок із саману теплий, має позитивну енергетику, як і все природне. Будівельні матеріали з глини не викликають алергії, оскільки вона поглинає шкідливі для здоров’я речовини. Використання глини значно дешевше. Окрім того, глина не горить у полум’ї.

Проте глина не придатна для стін під душову і ванну кімнати. Боїться такий будівельний матеріал і водяних потоків. Тож у тих місцевостях, де трапляються повені, зовнішні стіни можна вкривати деревом або вапняною штукатуркою. Проте переваг у екологічно чистого будівництва значно більше. До того ж, сьогодні людство використовує надто багато ресурсів, тому наступним поколінням може нічого не залишитись. Та й використання екотехнологій дозволить запобігти прискоренню глобального потепління. А використання для життєдіяльності того, що подарувала нам природа, — це і є природним.

Бориспільщина, Велика Олександрівка
Оцени новость →
Просмотров: 803
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров