ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Будинок культури і автовокзал у Борисполі: бути чи не бути?

Новости в Борисполе

Ми всі сьогодні говоримо про європейські стандарти, про зміни на краще. Постійно наголошуємо на якісному обслуговуванні і наближенні послуг до населення. Поглянемо, наприклад, на наш бориспільський автовокзал. Такого посміховиська, мабуть, немає по всій Україні. З боку подивишся: генделик, та й годі! І це у місті, яке славиться у світі міжнародним(!) аеропортом. Побудований автовокзал без жодних зручностей як для пасажирів, так і для працівників. Автостанція не відповідає жодним архітектурним чи санітарним нормам. Більш жалюгідну будівлю важко собі уявити. А через наше місто проїжджають автобуси дальнього прямування до Росії, на схід та південь України. Зупинка автобусів у Борисполі в одних пасажирів викликає здивування, а в інших просто образу.

На «автовокзалі» немає залу очікування. Тож пасажири змушені мерзнути зимової пори практично на вулиці. Тут немає також розкладу руху автобусів, а головне — туалету! Нещодавно мені стало відомо, що для працівників автостанції туалет — відро. Про це соромно говорити, тим більше, що живемо ми у центрі цивілізованого міста! Хіба можна працювати у таких жахливих умовах? До того ж, з початком морозів там ще й вода замерзає.
Сучасна автостанція забезпечила б зручності для населення міста і району. Оскільки людям не потрібно було б добиратися до Києва, щоб поїхати до Полтави чи Донецька.

Тож у Борисполі вже давно потрібно збудувати великий автовокзал з гарними платформами, з під’їзними шляхами, з просторими залами відпочинку, і важливо — щоб були усі зручності для пасажирів, водіїв і працівників. Обов’язково має бути інформаційно-довідкова служба, розклад напрямків руху автобусів. А ініціатором будівництва повинна виступати міська влада.
Проте у місті навіть немає кінцевої зупинки для автобусів, які курсують з Києва до Борисполя. Переважна більшість водіїв відмовляються везти пасажирів далі центрального ринку. І якщо людина мешкає біля Комсомольського озера, то вона чекає міську маршрутку, сплачує ще 1 гривню 50 коп. або ж іде пішки, щоб зекономити гроші. Міська влада має чітко вирішити це питання з перевізниками.
Звичайно, добре, що сьогодні встановили нові автобусні зупинки у місті. Проте вони придатні для літньої пори. У холодний період там суцільні протяги.
Важливою проблемою для нашого міста є відсутність будинку культури. 20 років тому згорів, і всі забули про нього. Зате ми маємо «гарну» автостоянку у центрі міста, біля парку відпочинку. «Привабливі» архітектурні форми, двометровий паркан, так-сяк побілений, на центральній автотрасі Борисполя… Потрібно терміново вирішувати питання про перенесення автостоянки із паркової зони і будувати на тому місці сучасний будинок культури. Місце там дуже вигідне: поряд міський парк, міськвиконком, зручне транспортне сполучення.
Будинок культури потрібно будувати справді європейського зразка. З концертною залою не менше, ніж на 800 місць. Щоб у ньому було місце для організації гуртків, секцій, для сучасної бібліотеки. Можна зробити наше місто культурним центром. І саме будинок культури — це місце для культурного проведення дозвілля людей, різних за віком і захопленнями.
Звичайно, такі проекти, як будівництво палацу культури, потребують немалих капіталовкладень. Це робота не одного року. Але головне — збудувати. І, безперечно, це буде високо оцінено бориспільцями. А для цього потрібно звертатися до Міністерства культури і туризму, залучати інвесторів. Якщо сьогодні вільних земельних ділянок у Борисполі практично немає, то потрібно працювати над розширенням меж міста. Як кажуть у народі: бити у дзвони, щоб щось зробити. Бо коли ми не будемо діяти, а лише думатимемо, що нам потрібно кошти, то ми втратимо ще більше. Адже від розвитку культури залежить дуже багато. На мій погляд, коли б наші діти і молодь займалися чимось корисним і цікавим, то було б менше насильства, хуліганства, пияцтва.
А пригадайте, коли востаннє приїздили до нас артисти чи актори театру... Адже у Борисполі немає їх де приймати, немає відповідної сцени. Люди справді скучили за заходами для душі, куди б можна було піти сім’єю, разом відпочити, долучитися до прекрасного.
У Борисполі сьогодні є готелі, кав’ярні, бари, ресторани. І це добре. Проте для виховання підростаючого покоління на місцевих традиціях, для охоплення якнайширшого кола бориспільців культурно-масовою роботою потрібен будинок культури.

Віктор Молодий, приватний підприємець

Джерело: «Вісті»

дом культуры, будинок культури
Оцени новость →
Просмотров: 931
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров