На превеликий жаль, куточки природи, які могли б стати окрас" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспільські озера для людей, а не для сміття!

Новости в БорисполеНа превеликий жаль, куточки природи, які могли б стати окрасою міста, на сьогодні є його ганьбою.

Старт «шашличному» сезону, як завжди, дали травневі свята. Пам’ятаючи, що у Борисполі біля водойм немає нічого для комфорту відпочиваючих, люди разом із м’ясом для шашликів та чимось питним тягнуть на озера парасольки від сонця, стільчики, простирадла, складні столики. Совісні запаслися і пакетами, щоб було куди сміття викидати, адже на берегах міських озер не знайдеш жодної урни. Та більшість все-таки відпочивають «за традицією»: відпочинку від природи беруть по максимуму, але і віддають «сторицею» – купами сміття. І що найбільше вражає: люди без огиди і бажання прибрати за попередниками всідаються посеред цього бруду із бутербродами і відпочивають на лоні засміченої природи!
Бориспільські озера красиві здалеку, якщо не дивитися під ноги. Варто ж лише опустити очі, і красива картинка розсіюється, ніби туман. Ось і на фото, зроблених Віктором Співаком, ніби немає нічого страшного: водойми як водойми, лише трохи засмічені. Реальна ж картина гірша: міські озера не впорядковані елементарним — урнами, а що вже там говорити про лавочки чи «грибочки». Скажете: наші предки відпочивали на бориспільських озерах без урн і «грибочків». Але ж вони совість мали! Не смітили і берегли природу! За нинішнім же поколінням потрібен постійний і жорсткий контроль. Як не гірко це усвідомлювати, та ми варті тих озер і такого відпочинку, який заслужили своєю поведінкою і нешанобливим ставленням як до оточуючого світу, так і до себе.Особливо вражаюча картина біля озера у кінці вулиці Тургенєва через дорогу від кладовища (фото 1 та 2). Щоб прокоментувати те, у якому стані воно знаходиться, не вистачить ніякого запасу журналістської критики – немає у людей совісті, та й годі! Адже тут упереміш зі звичайним побутовим сміттям, викинутим якимсь нечупарою, є залишки від відпочинку біля цього озера (!) людей, а також штучні квіти із сусіднього кладовища! Болото, та й годі! Не позаздриш мешканцям приватного сектора, який розташований поруч: що вигляд, а що запах улітку! А з іншого боку: де ж сусідська солідарність і елементарна людська гідність? Адже можна спільними силами вичистити це озеро і зробити окрасою району. Вражає також безініціативність і обох депутатів цього округу. Де ж їхня передвиборча спритність і готовність зробити місто кращим, а життя бориспільців комфортнішим? Одразу після виборів втопилися у багнюці цієї водойми?

Не «пасуть задніх» й інші бориспільські водойми. Так, аж плачуть за міліцейськими патрулями озера у мікрорайоні УМБ-17 (фото 3) та на Польовій (фото 4), бо просто іншого способу зберігати чистоту на цих водоймах немає. Та спочатку треба навести біля них порядок. Озеро в УМБ-17, наприклад, приваблює своєю мальовничістю, простором, немалою територією для гри у футбол, але відлякує брудом. Адже, хоча у самій водоймі і не плаває сміття, побачити його можна біля озера, там, де відпочивали люди. Те ж саме і на берегах озера на Польовій. Не рятує навіть контейнер для сміття, поставлений недалеко від води – шприци ж бориспільські виродки суспільства не будуть нести у нього, простіше їх кинути на траву, під ноги.
Та і на Комсомольському озері роботи із його облаштування притихли (фото 5) — вочевидь, не отримаємо ми комфортного відпочинку на ньому цього літа. А гультяям того і треба: пиячать і смітять на берегах цієї водойми на повну. Ще б пак: ніхто не контролює, а тим більше, не карає. Тому можна і пісочку, привезеного для реконструкції озера, трохи поцупити, і собаку у воді помити, і бруд після себе залишити. А від того бруду ох і «пахощі» ж при самому вході на територію Комсомольського!І біля жодного із побачених озер немає традиційної таблички «Купатися заборонено». Невже цьогоріч така чиста вода у бориспільських озерах? І ще питання: коли нарешті за будівництвом торгово-розважальних центрів знайдемо час для облаштування і збереження місцевих клаптиків природи? Чи, можливо, окремі депутати і не знають, у якому стані бориспільські озера, адже із Києва їх не видно. Та і навряд чи наша депутатська еліта відпочиває біля місцевих водойм. Але ж там відпочивають ваші виборці, шановні!
А взагалі, дивлячись на таке ігнорування реальної ситуації із міськими озерами з боку влади (куди належать і депутати), чесно кажучи, складається враження, що усі обіцянки зберегти природу у Борисполі під час його «розвитку» протягом наступних 25 років, на які розрахований генеральний план, так і залишаться обіцянками. Адже план реконструкції є тільки для Комсомольського озера. Що чекає на інші міські водойми, страшно подумати. Шкода все-таки, що куточки природи, які могли б стати окрасою нашого міста, на сьогодні є його ганьбою…

Юлія ЛИСИЦЯ
джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 817
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров