ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспільські довгобуди з перспективою і без

Новости в Борисполе

Чи варто комусь пояснювати, що таке омріяне власне житло? Скільки подібних мрій розбилися вщент через недобросовісність чи комерційні проблеми забудовників! Ще більше — зависли між небом і землею, коли будівельний бум змінився застоєм будівельної галузі... Сьогодні недобудовані висотки по всьому місту височіють пам’ятниками нездійсненим мріям.

Яка перспектива у бориспільських довгобудів? Про це розповів «Вістям» заступник Бориспільського міського голови з питань будівництва Максим Анатолійович Піскор.

«Кінг Конг» таки буде добудовано?
Ця багатоповерхівка — одна з тих, які завмерли ще тоді, коли будівельна галузь працювала на повну силу. Будівля на вулиці Київський Шлях звелася на повний зріст, але таки залишилася недобудованою. За висоту у 20 поверхів і величезні розміри загалом бориспільці і прозвали її «Кінг Конгом».
— На сьогодні ця будівля має дуже обнадійливі перспективи, — запевнив Максим Анатолійович. — Забудовники — ТОВ «Агробудпереробка» — на сьогодні поновлюють проектно-кошторисну документацію, зробили експертизу споруди. Тричі вже проводились збори інвесторів.
Нині вирішується питання фінансування, і вирішується на найвищому рівні: на рівні прем’єр-міністра, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Створено навіть робочу групу, яка займається безпосередньо питаннями фінансування цього об’єкта, щоб завершити його будівництво.
— У Борисполі ходили чутки, що ця будівля не зовсім надійна.
— Ми ж не можемо керуватися чутками… Спеціалістами, які займалися проектно-кошторисною документацією, та висновками експертизи визначено, що ця будівля може експлуатуватися, і ніяких небезпечних відхилень не виявлено. На сьогодні підтверджено, що цей об’єкт не є аварійним, не є небезпечним і, якщо питання фінансування буде вирішено, то він буде добудований.
От лише прогнозувати, скільки вирішуватиметься проблема фінансування, не беруся.

«Цитадель» поки що на роздоріжжі
Це будівництво також зупинилося задовго до економічних негараздів у нашій державі. Три будинки завмерли на рівні третього поверху.
— Максиме Анатолійовичу, чи можливі позитивні зрушення на цьому будівельному майданчику?
— Компанія «Цитадель» заборгувала місту за оренду землі більше 150 тис. грн. На сьогодні є рішення сесії Бориспільської міської ради про розірвання договору оренди землі із цією фірмою, і подані документи до суду про примусове стягнення заборгованих коштів на користь міської громади. «Цитадель» відмовилася платити кошти за оренду, тому справа розглядатиметься у суді.
Сьогодні ще не можна сказати, яка подальша доля цього об’єкта. Нині місто разом із «Цитаделлю» шукає будівельні компанії, які мають досвід роботи із технологією незйомної опалубки, яка використовувалася при зведенні цих будинків. Щоб, по можливості, залучити нового інвестора і добудувати розпочаті споруди.
Серед інвесторів «Цитаделі» є і мешканці Борисполя. Ми зобов’язані допомогти усім, хто купував там квартири, щоб люди могли захистити свої права і отримати житло, за яке заплатили кошти, на яке брали кредити…

«Тіарі» не вистачає інвестованих коштів
— ТОВ «Тіара» будує на вулиці Нова, 31 а, — продовжує співрозмовник. — До готовності цьому об’єкту ще дуже далеко. Непроданих там залишилось усього 9 квартир, а інвестиції, необхідні для добудови будинку, складають приблизно 8 млн. грн. Існують також проблеми із енергопостачанням вказаного об’єкта.
Нам відомо, що частину квартир інвестори купували через ФФБ (Фонд фінансування будівництва), а частину — безпосередньо через «Тіару». Власники останніх створили кооператив, планують ще добавляти власні кошти і намагатимуться добудувати цей будинок. Свою частку коштів планує додатково вкладати і ФФБ.
ТОВ «Тіара» знаходиться сьогодні на межі банкрутства. У компанії є досить багато недобудованих об’єктів, і, оскільки сьогодні відсутнє іпотечне кредитування, у неї не вистачає власних резервів для того, щоб завершити це будівництво. Але все-таки є надія, що спільними зусиллями, за підтримки міської влади, міських депутатів, люди, які там купили квартири, зможуть отримати своє житло.

«Гольфстрім» може стати готелем
Житловий комплекс «Гольфстрім» на вулиці Київський Шлях планувала зводити будівельна фірма, яка дуже стежила, щоб її будівельний паркан містив повну інформацію про перспективи майбутнього мікрорайону, мав привабливий вигляд і не перетворювався на дошку оголошень. Це — холдингова компанія «Київінвестбуд». На жаль, активного будівництва на її будівельному майданчику сьогодні не помітно…
Інформація, яку повідомив Максим Піскор, можливо, є трохи несподіваною, але перспектива цілком логічна:
— Дуже ймовірно, що буде змінено цільове призначення цих споруд і здійснено корегування проекту під готельний комплекс. Сьогодні немає доступного іпотечного кредитування для будівництва житла. Умови кредитування не зовсім прийнятні для широкого загалу громадян, а от потреба у готелях існує. Тож маємо таку інформацію, що компанія розглядає можливість перепрофілювати об’єкт.

ПРАТ «Укренергобуд»: збудувати збудували, але «хвости» залишили
— Підприємство зводить будинок на вулиці Віктора Йови (це неподалік старої газконтори), — продовжує розмову Максим Анатолійович. — На сьогодні вже здано першу чергу будівництва. Проте існує дуже багато претензій від жителів, які заселилися в ту новобудову. Зокрема, мешканці незадоволені якістю будівництва, якістю теплопостачання, є багато нарікань на внутрібудинкові мережі.
Зараз зводиться друга секція будинку. Відомо, що компанія має певні труднощі з фінансуванням, і будівництво ведеться дуже повільно.
Окрім того, існують питання по спільному з «Агробудмеханізацією» виконанню технічних умов. «Агробудмеханізація» виконала свою частину технічних умов, а «Укренергобуд» відмовився виконувати свою частку робіт. Тому зараз є проблеми і з каналізацією збудованої частини будинку. Відповідно, і новозбудована секція також матиме цю проблему.

З «Укрвійськбудом» краще не мати справи…
— Протягом останніх років будівельна компанія «Укрвійськбуд» кожен свій будинок здавала із великими проблемами. Чи на сьогодні змінилася «політика» цих забудовників?
— Як у попередній практиці, так і в нинішніх умовах «Укрвійськбуд» не зраджує «традиціям» і залишається прикладом недобросовісного забудовника. Причому, проблемні ситуації трапляються у кожному збудованому ними будинку. Вони зводять багатоповерхівку, потім доводять людей до того, що ті через безвихідь поселяються у квартирах, непридатних для проживання, а потім компанія використовує цих людей, як живий щит, щоб шантажувати міську владу. На міську владу тиснуть, вимагаючи прийняти в експлуатацію будинок із цілим шлейфом недоробок. Закидають зверненнями облдержадміністрацію, міністерство, але навіть не намагаються добросовісно виконувати свої зобов’язання.
До «Укрвійськбуду» завжди було найбільше запитань щодо виконання технічних умов. З дуже великими проблемами здавався будинок на Горького, 42. Він і до сьогодні знаходиться без газу, у ньому не працюють ліфти. А люди там проживають уже більше трьох років, і заселялись вони у будинок, який ще не був зданий в експлуатацію!
Водопостачання і електропостачання цього будинку зараз відбувається за тимчасовою схемою. Мешканці збудованих компанією будинків і сьогодні ризикують залишитися й без цих послуг. Щоразу випливають нові проблеми, які компанія намагається перекласти або на інвесторів, або зіштовхнути лобами інвесторів та міську владу. Технічні умови виконуються невчасно і не в повному обсязі. Благоустрій біля збудованого ними будинку на Горького, 44 не проведений взагалі. Біля будинку на Горького, 42 інвестори виконували його власним коштом. Люди добавляли свої гроші для того, щоб заасфальтувати територію, під’їзні шляхи, встановити дитячі майданчики.
На сьогодні «Укрвійськбуд» ледве добудував 189-квартирний будинок на Ватутіна, 97, але там знову виникають подібні проблеми…
— Вони ще щось будують у нашому місті?
— Ватутіна, 97 — це їхня остання забудова. Більше у Борисполі будівництва, розпочатого цією фірмою, немає. Але у них є досить багато об’єктів по Україні, і проблеми там такі самі... У кожному випадку вона намагаються вчинити не по-людськи: обдурюють інвесторів, діючи шахрайськими авантюрними методами.
Торік, наприклад, були скандали із поселенням багатодітних сімей. Спочатку «Укрвійськбуд» передав ці квартири місту, відповідно до договору, за актами прийому-передачі. Потім через суд намагався їх повернути. Існує дуже багато питань щодо квартир, які підприємство зобов’язане було передавати місту. Я не маю інформації, щоб компанія «Укрвійськбуд» добросовісно передала визначені договором квартири або військовослужбовцям, або місту. Кожна із таких процедур пов’язана чи то зі скандалами, чи то із судовою тяганиною.
— Чи є можливість не дозволити більше цій компанії будувати на території Борисполя?
— На сьогодні є така позиція у міської влади, щоб компанія «Укрвійськбуд» більше не здійснювала своєї діяльності у місті Борисполі, у зв’язку з тим, що вони недобросовісні, не виконують своїх зобов’язань як забудовники і є джерелом проблем для міста.
Хотів би застерегти тих людей, які купують житло, утриматися від того, щоб мати справу із цією компанією. Тому що це обернеться додатково витраченими коштами, згаяним часом, втраченими нервами і перспективою довго і наполегливо відстоювати свої права. Ці забудовники навіть договори покупцям квартир пропонують такі, які повністю нівелюють їхні права, як інвесторів. А люди, неосвічені юридично, підписують їх.

Ірина Костенко

Оцени новость →
Просмотров: 804
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar
0
1 Спам
А як це пропустили "Альта град".... чи там можлива якась перспектива.
avatar

Новости по теме

Новости партнеров