ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспільське РУ ГУ МНС України в Київській області вшановує героїв-ліквідаторів!

Новости в Борисполе

26 квітня 1986 року, Чорнобильська атомна електростанція, планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд внаслідок різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, у результаті якого в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів.
Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Російської Федерації. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

За офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 км2 території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм – 137 і стронцієм - 90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони, як і раніше, живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків.
15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС, як виробника електроенергії, була припинена.

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою у сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.
Масштаби катастрофи могли бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам.

Бориспільське районне управління
ГУ МНС України в Київській області

джерело: Офіційний сайт Бориспільської міської ради

Оцени новость →
Просмотров: 653
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров