Одного разу архітекторів та митців Борисполя об’єднала спільна ідея – створити у місті " />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспільська Алея мистецтв — відпочинок та радість для душі

Новости в Борисполе

Одного разу архітекторів та митців Борисполя об’єднала спільна ідея – створити у місті культурний простір… Так і з’явилася біля ТРЦ «Гранат» яскрава Алея мистецтв.
Затишна атмосфера кафе «Марципан»… Спокійна музика… Приємне товариство… Уже традицією стало те, що у цій міській кав’ярні за чашкою ароматної кави або чаю збираються творчі люди міста. Там же відбулася і товариська зустріч трьох художників – Ярослава Нікітчука, Ірини Хромишин та Наталії Лой — із відомим у місті будівельником, меценатом, головою Громадського об’єднання «Зодчий», членом міського осередку Всеукраїнської партії «УДАР» Віталія Кличка Борисом Шапіро. Щоб за чашкою кави в оточенні картин Ірини Хромишин, які саме експонувалися у приміщенні «Марципану», поговорити про мистецтво загалом та у Борисполі зокрема: про плани, виставки, конкурси…
Однією із тем, які обговорювалися, була Алея мистецтв. Тому перше питання кореспондента до Бориса Шапіро про те, як з’явилася ідея розпису цієї бетонної огорожі. За його словами, він вжахнувся, побачивши сірий бетонний паркан, який було встановлено вздовж Алеї. Але потім Громадським об’єднанням «Зодчий» на чолі із ним та Миколою Стариченком було оголошено конкурс на художнє оздоблення цієї огорожі. Саме тоді відбулося знайомство пана Бориса із паном Ярославом. Вони одразу ж знайшли оригінальне і яскраве рішення проблеми – створити на секціях паркану серію сюжетів за мотивами народних розписів та декору: Трипілля, Петриківки, витинанок та наївного малярства. Цю ідею було запропоновано протягом однієї доби від часу оголошення конкурсу. А, незважаючи на тимчасові дощі, які тоді були, роботу таки було зроблено за лічені дні до святкування Дня міста.

«Я переконана, що територія поблизу «Гранату» — чудове місце для Алеї мистецтв, — говорить бориспільська художниця Ірина Хромишин, — адже з одного боку тут парк, де люди відпочивають і прогулюються, а з іншого боку – комерційний центр «Гранат» із чудовою кав’ярнею «Марципан», де за чашкою чаю можна у теплі і затишку посидіти, погомоніти про щось своє, просто відпочити душею і тілом. Приємно, що тут утворився такий собі культурний осередок. До того ж, це ще й чудове місце для виставок і творчих вечорів. А якраз навпроти Алеї вдало розмістилося б літнє кафе, де б могли відпочити як дорослі, так і діти, де могли б влаштовуватись вуличні виступи. Творчих людей у Борисполі вистачає. Бракує лише місця, де б митці могли працювати», — підсумовує Ірина.
Саме про виставкові приміщення для митців серед усього іншого і йшлося під час зустрічі. Справа у тому, що Борис Шапіро у своїх мріях та планах має ідею відкриття картинної галереї у Борисполі, де художники могли б організовувати виставки. Але це перспектива. А поки що, за його словами, треба зробити останні штрихи на Алеї. Адже для повної гармонії та закінченої композиції там ще не вистачає зелених насаджень та квітів.
«А чи потрібна ця Алея місту взагалі?» — запитую у всіх чотирьох творчих людей під час цієї зустрічі. Кожен по-своєму висловив думку, але всі єдині у тому, що вона таки потрібна місту! «Якщо у місті буде багато таких світлих місць, — веде Ярослав Нікітчук, — через які проходитиме якась особлива енергетика, місто і його мешканці від того тільки виграють. Звичайно, гарантії, що це місце не перетвориться у ще одну сплюндровану вандалами частину Борисполя, ніхто дати не може. Але якщо місце світле, воно відштовхує зло і негатив». Такої ж думки і Борис Шапіро: «Ми зробили цю Алею як кристал мистецтва і культурну оазу міста та шанобливе ставлення до мистецтва. І вона у тому вигляді, у якому існує зараз, уже потребує для себе іншого ставлення та формує творчу свідомість людей. А тому, сподіваємось, що відпочиваючі і просто перехожі все ж із повагою ставитимуться до неї, а відтак і до творчості наших митців. Якщо ж глянути глибше, то Алея є таким собі взірцем того, яким може бути благоустрій та інфраструктура міста. Мені особисто дуже хотілося б, щоб вона була ось така світла, яскрава, добра, як і ця Алея».
До речі, бориспільські митці не тільки зустрічаються для спілкування, а й роблять конкретну справу. У цьому випадку внаслідок творчого тандему творчих громадських об’єднань архітекторів і художників та завдяки ініціативі Бориса Шапіро у Борисполі з’явилася Алея мистецтв. А у найближчих планах — проведення конкурсу для дітей «Золоті фарби осені» із компетентним журі, цінними подарунками, корисними призами та грошовими преміями. Причому ідея цього конкурсу, який повинен стати щорічним, виникла у митців незадовго до Дня художника.

Марина Бистрицька
Фото Віктора СПІВАКА

джерело: ВІСТІ

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
Оцени новость →
Просмотров: 787
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров