Точніше, через кошти з податків фізичних осіб, які ось уже скільки років сплачувалися д" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспіль та район ледь не посварилися через аеропорт

Новости в Борисполе

Точніше, через кошти з податків фізичних осіб, які ось уже скільки років сплачувалися до міського бюджету. Віднедавна на ці гроші зазіхнув район. Із цього все і почалося... На кону — 59 млн. грн, і боротьбу за володіння ними розпочато. Із одного боку — Бориспіль, до бюджету якого аеропорт справно сплачував ці гроші. З іншого — район, який раптом заявив, що кошти роками сплачувалися «не за адресою». Помирити обидві сторони взялися депутати міської ради на черговому засіданні сесії.
Лакмусовим папірцем тут стала нарада у начальника Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції Юрія Пащенка, де він заявив, що у місті зі сплатою прибуткового податку фізичних осіб у ДП МА «Бориспіль» склалася непроста ситуація. Зокрема, із 1 січня цього року загальний податок у сумі 59 млн. грн буде сплачуватися до районного бюджету, а не міського, як це було постійно. Пояснив це начальник податкової прийнятим бюджетною комісією району рішенням, яке зобов’язало інспекцію прослідкувати за тим, щоб кошти надходили до районного бюджету. У цьому випадку мова йде про бюджети сіл Гора, Мартусівка, Дударків, Ревне. Цю інформацію Пащенко повідомив представникам політичних фракцій у міській раді. Від заяви журналістам, що попередньо планувалося зробити, він утримався.
Першим бити на сполох на засіданні сесії міської ради почав депутат Юрій Федун, який запропонував відкласти усі питання сесії і одразу взятися за обговорення цієї ситуації. Так і сталося. Обговорення питання було гіперемоційним, скандальним і на підвищених тонах: все з’ясовували, чи входить аеропорт у межі міста. Насамкінець обговорення Анатолій Федорчук зауважив: якщо сьогодні хоча б одна копійка піде у район, буде порушена кримінальна справа, адже доти, поки не прийнято державний бюджет на 2010 рік, ніхто не має права втручатися у бюджетний процес. Іще в такому ж руслі обговорення загалом і зокрема того, чи входить аеропорт у межі міста, тривало близько півгодини.
Додали запалу депутатським виступам і слова представника прокуратури. Він, зокрема, повідомив, що на звернення міської ради цим органом була проведена перевірка щодо законності дій начальника ОДПІ Юрія Пащенка. У ході перевірки було встановлено, що він із листом про перерахування податку з фізичних осіб звернувся до аеропорту з проханням перерахувати ці кошти до бюджетів Гірської, Мартусівської, Дударківської, Ревненської сільських рад. Такі дії Пащенка, наголосив представник прокуратури, є незаконними. Окрім того, у ході перевірки було встановлено, що ДП МА «Бориспіль» як юридична особа зареєстрована у Борисполі, а тому кошти з податків фізичних осіб мають перераховуватися до міського бюджету. Відтак прокуратурою уже винесено протест на дії начальника податкової і ще буде винесено протест на уже згадуване рішення районної ради.
За стіл перемовин із представниками районної ради із цього питання було вирішено сісти після 30 травня. Хід подій «Вісті» будуть відслідковувати і описувати на шпальтах газети.

Юлія ЛИСИЦЯ

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 652
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров