Мешканці масиву Дубичанський, що на околиці Борисполя, занепокоєні з приводу складної е" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспіль на межі екологічної катастрофи

Новости в Борисполе

Мешканці масиву Дубичанський, що на околиці Борисполя, занепокоєні з приводу складної екологічної проблеми. Адже поряд — злітні смуги аеропорту, 5 контейнерів із забороненими отрутохімікатами (15-16 тонн ДДТ!), найбільше у районі сміттєзвалище, стихійне сміттєзвалище з іншого боку саду, на яке тільки рік тому припинили вивезення сміття, а також поля фільтрації! І все те потрапляє у грунтові води, а вітер доносить страшний сморід до житлових будинків. Дослідження питної води показують, що вміст нітратів майже у два з половиною рази перевищує норму! Люди стурбовані: як таке масове забруднення довкілля вплине на їхнє здоров’я і особливо на здоров’я дітей. Можливо, саме це призвело до значного зростання кількості хворих на рак і захворювання дихальних шляхів (алергію, астму, хронічні бронхіти) у Бориспільському районі?
Як з’ясувалося, у Борисполі — місті, що має великі перспективи розвитку, інтенсивно розбудовується, з населенням понад 55 тисяч, взагалі немає очисних споруд! Тож каналізаційні стоки з усього населеного пункту течуть за місто, у бік Глибокого, на поля фільтрації, які поділені земляними насипами на карти відстоювання. Площа полів фільтрації, що знаходяться на балансі КП «Бориспільводоканал», становить 42 га, кожне «озеро» має площу 0,7-0,9 га. Виявляється, ця територія і є спорудою біологічного очищення стічних вод у природних умовах: частина води випаровується, частина просочується у землю. Звичайно, риба у цих водоймах не водиться, але є качки. Розповідають, що мисливці тут влаштовують полювання. Але ж як можна їсти птицю, яка вигодувалася ряскою озера з фекалій і побутової хімії? У цьому середовищі навіть масово висихають дерева (на фото).
Найбільша водойма міста — Комсомольське озеро — знаходиться на 11 метрів нижче, ніж карти відстоювання каналізаційних відходів. Через грунтові води шкідливі речовини від миючих засобів, хімічних розчинів, інших відходів цивілізації потрапляють до водойм Бориспільського району і несуть непоправну загрозу навколишньому середовищу.
Проте на сьогодні поля фільтрації перевантажені у декілька разів. Окрім того, це дуже непривабливе місце знаходиться за 1 кілометр від злітної смуги аеропорту; приблизно така ж відстань до житлових будинків, що на масиві Дубичанський.
У 1986 році піднімалося питання про відведення стічних вод міста на Бортницьку станцію аерації. Та через відсутність коштів будівництво трубопроводів не втілилось у життя, а сьогодні, коли бортницькі мулові поля також перевантажені, питання це є недоцільним.
Будівництво власних каналізаційних очисних споруд Борисполя, за попередніми підрахунками, обійдеться у 52 мільйони доларів. Питання виділення коштів піднімається міською радою протягом багатьох років, проте безрезультатно.
«Через переповнення полів фільтрації втричі обласна санепідемстанція близько двох років тому заборонила введення в експлуатацію багатоповерхових будинків. Тож чи будуть видані дозволи на введення поряд в експлуатацію багатоповерхівок, що сьогодні будуються, невідомо, — розповідає бориспільський депутат Олег Станкевич. — Для того, щоб у Борисполі продовжувати будівництво, потрібно терміново вибивати кошти із Держбюджету на будівництво очисних споруд. Адже розвиток інфраструктури міста без цього неможливий.»
Звернення бориспільців до центральних телеканалів з проблем забруднення довкілля нічого не дали. Усі чекають сенсації. Якщо щось трапиться надзвичайне: масові пожежі, повені, — лише тоді вони згодні безкоштовно висвітлювати проблеми. Прикро, що й у найвищих ешелонах влади увагу на місцеві проблеми звертають тільки тоді, коли гряне грім.

Лариса Громадська

джерело: Вісті

Оцени новость →
Просмотров: 839
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar
0
1 Спам
Отличная статья. Хотелось бы комментарии мера услышать по этому поводу. С его арками влюблённых и т.п чепухой.

Хотелось бы посоветовать журналисту ещё одну животрепещущую тему - состояние бориспольского водопровода. В частности, внутридомового водопровода...
avatar

Новости по теме

Новости партнеров