Вони були стахановками коксогизу

Цей історичний фотознімок, знайдени" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

БОРИСПІЛЬ І БОРИСПІЛЬЦІ 60 РОКІВ ТОМУ

Новости в БорисполеВони були стахановками коксогизу

Цей історичний фотознімок, знайдений у сімейному альбомі, принесла до редакції наша читачка з Борисполя Світлана Павлівна. Він переносить нас у перші повоєнні роки. Ось що розповіла пані Світлана:
— Як розказала мені бабуся, за околицею Борисполя, де закінчувалася вулиця Олексянка, знаходилося чималеньке поле, на якому вирощували сільгоспкультуру, що називалася коксогиз. Зовні він нагадував хрін. Машинами корені вивозили на завод, де з них виготовляли гуму.
Колгоспне начальство оповістило кращу передову бригаду, щоб завтра жінки й дівчата з’явилися до контори бадьорими й чепурними, бо приїде фотокореспондент із газети й буде їх фотографувати. Ударниці праці й подіставали зі своїх скринь усе найкраще вбрання. Ось такими вони й вийшли на знімку: Бабич Одарка, Оліфан Палажка, Линник Палажка, Кузька Марія, Линник Галина. Прізвище дівчини крайньої зліва забулося.

Весілля на Яцютівці

За інший знімок, теж зроблений 60 років тому, дякуємо голові вуличного комітету вулиці Лютневої (Яцютівки) Олегу Єсику. На ньому, вочевидь, зображено тогочасне весілля. Як бачимо, тоді й наречені, й гості одягалися у святкове народне вбрання. Сфотографовані наші земляки-предки на тлі убогої хатини-мазанки, обкладеної кукурудзинням, щоб узимку було тепліше. У таких халупинах жили в ті роки більшість бориспільців. А ця знаходилася біля теперішньої шостої школи.

Був такий ларьок

Це фото п’ятдесятих років — з архіву Бориспільського історичного музею. Цей ларьок з написом «семена» існував з початку п’ятдесятих років. Де саме в Борисполі він знаходився, ми поки що не встановили. Можливо, хтось із читачів підкаже?
Фотознімки з історії Борисполя, які ми друкуємо щономера, увійдуть до фотоальбому «Старий Бориспіль», створення якого ініціював творчий колектив художньої майстерні «Пепса». Просимо приносити старовинні фотографії Борисполя і попередніх поколінь наших земляків за адресою: Бориспіль, вул. Київський Шлях, 106, художня майстерня «Пепса» (у дворі колишньої школи № 2), тел.: 5-16-63, 067-777-42-66 або безпосередньо до редакції газети «Вісті» за адресою: вул. Котляревського, 12, тел.: 6-62-23.
Гуртом відтворимо обличчя старого Борисполя для нас і наших нащадків.

Володимир БІЛКЕЙ

джерело: Вісті

Оцени новость →
Просмотров: 758
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров