ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Бориспіль будує очисні споруди

Новости в Борисполе

Проблема будівництва очисних споруд у місті Борисполі має історію тривалістю більше 20 років. Їх зведення свого часу розпочинав ще завод «Прометей». Але роботи ці припинилися ще задовго до того, як закінчилася історія заводу. Залишки тих споруд і сьогодні є сумними пам’ятниками марно витраченим коштам. А ситуація у Борисполі невблаганно наближалася до критичної межі.

І від цього страждало не лише місто. Поряд — міжнародний аеропорт «Бориспіль»… Поля фільтрації, які використовуються нині, загрожують екологічною катастрофою…

Нинішня бориспільська влада дуже довго добивалася вирішення проблеми. І лише торік її зусилля принесли бажаний результат. Будівництво очисних споруд розпочалося, причому за абсолютно новими технологіями.

Про це розповів «Вістям» перший заступник Бориспільського міського голови Микола Корнійчук:

— Нині всі каналізаційні стоки відводяться на поля фільтрації площею 65 га. Ці поля розташовані на землях Глибоцької сільської ради. На сьогодні щодоби туди додається близько 7 тисяч куб. м стоків. Вони фільтруються через ґрунт, і значна частина шкідливих речовин потрапляє у водоносні горизонти…

Окрім того, новозбудована злітно-посадкова смуга №2 Міжнародного аеропорту «Бориспіль» розташована за 500 метрів від існуючих полів фільтрації. А нею користуються 70% повітряних суден, що прибувають до нашого міста. І загрозу становлять не лише водоплавні птахи, які можуть стати причиною авіакатастрофи, але і підтоплення самої злітно-посадкової смуги, що загрожує їй руйнуванням.

Протягом останніх 4-5 років Бориспільський міський голова, його заступники, виконавчий комітет, міська рада багаторазово зверталися до Кабінету Міністрів України, до Міністерства охорони навколишнього природного середовища, колишніх Президента та прем’єр-міністра, нинішніх очільників нашої держави з проханням виділити кошти на будівництво очисних споруд. За кошти територіальної громади була виготовлена проектно-кошторисна документація на будівництво цих споруд. На розроблення та корегування документації загалом було витрачено 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Торік, нарешті, було прийняте рішення про виділення перших 50 мільйонів на початок будівництва очисних споруд. Це питання Президент України Віктор Янукович узяв під особистий контроль.

Сьогодні у Борисполі зводяться унікальні для України очисні споруди. Вони будуються за проектом чеської компанії «Enviroment Commerce CZ, LTD». Подібні вже є у Росії, у місті Рєпіно, у Дубаях (Об’єднані Арабські Емірати). Перша черга очисних споруд, що зводяться у районі полів фільтрації, матиме потужність 12,5 тисяч куб. м на добу. Стільки ж передбачає і друга черга, будівництво якої у перспективі. Такий комплекс перший в Україні і за розмірами, і за потужностями. Очисні споруди займатимуть площу усього 2,35 га (на відміну від нинішніх 65 га). При нинішніх потребах 7,5 тисяч куб. метрів на добу вже перша черга дає 5,5 тис. куб. метрів запасу — це перспектива розвитку не лише житлового будівництва у самому місті Борисполі, але і аеропорту «Бориспіль» (введення терміналу «D»), а також будівництво багатоповерхового житла з централізованим відведенням стоків у сільських населених пунктах. Із введенням очисних споруд ця проблема може бути вирішена у Чубинському, Великій Олександрівці, Пролісках, Хутор Горі.

Тому паралельно Бориспільською райдержадміністрацією також проводяться проектні роботи по будівництву стічного колектора через село Мартусівка для відведення стоків до нових очисних споруд. У майбутньому до них зможуть підключатися й інші села.

Вартість будівництва на сьогодні складає 238,5 млн грн. У тому числі вартість обладнання — 155 млн грн.

Проект пройшов Державну експертизу, у тому числі екологічну. Нині вирішується питання відведення очищених вод. Дуже довго разом із Київською облдержадміністрацією, Міністерством екології, із управлінням екології Київської області обирався напрямок будівництва траси, якою скидатимуться очищені води. Врешті було прийняте рішення, що вона пройде землями Бориспільського та Переяслав-Хмельницького районів. Води відводитимуться закритим колектором аж до природних водних артерій.

На місці будівництва, розпочатого «Прометеєм» (очисні споруди будуються на цьому ж майданчику), буде зведено каналізаційно-насосну станцію. А от збудований тоді «Прометеєм» колектор — дві труби діаметром по півметра, якими відводитимуться очищені води, — витримає навантаження обох черг очисних споруд.

У цьому році очисні споруди Борисполя мають бути введені у експлуатацію.

Автор: Ірина КОСТЕНКО, Вісті

очисні споруди, Бориспіль
Оцени новость →
Просмотров: 1078
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
3 Спам
А почему бы не доверить этот проект нашей отечественной фирме? И наши бы заработали, и "груз" меньше налогоплательщикам. А то, чувствует моя душа, что с этим "фильтром" будет та же история что и с нефтевышкой в Одессе.
avatar
0
4 Спам
Потому что исполнители навязываются Министерством. Критерий отбора вполне понятный. biggrin К примеру долгое время, а возможно и поныне, непригодные сельхозудобрения вроде тех что лежат и в Борисполе, возили на утилизацию не куда-нибудь а в Швейцарию. biggrin Платили фантастические деньги из бюджета через посредников понятное дело. Я уверен на 89,9% что тут подобная схема. По закону кстати проект при проведении экологической экспертизы должен был пройти гражданские слушания. Кто-то когда-то про что-то такое слышал? biggrin biggrin
avatar
0
2 Спам
))) Полез на сайт этой самой чешской фирмы. Перевод на русский отвратительный и технологию очистки понять сложно. Насколько понял я, принципиально технология не отличается от традиционной - всё таже аэрация, только в более компактном объёме. Очень, очень хотелось бы почитать высновок экологической экспертизы проекта. Откуда взялись вобще эти чехи? Почему их проект реализован где-то в ОАЭ, в России, но ни разу не реализован в ЕС, где требования к очистке традиционно высоки?? Проводился ли тендер проектов? Какая была альтернатива?
avatar
1
1 Спам
ФАНТАСТИКА!!!!!Если очистные сооружения будут введены в эксплуатацию - буду голосовать только за Соловьёвича и Януковича. Отвечаю. Век воли не видать. Триумф!! Овация!!
avatar

Новости по теме

Новости партнеров