ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

БОРИСО-ГЛІБСЬКИЙ ХРАМ НА МНОГАЯ ЛІТА

Новости в Борисполе

Колись у Борисполі налічувалося п’ять великих церковних храмів. Усі їх було знищено безбожною комуністичною владою. Остання дерев’яна Свято-Миколаївська церква на розі вулиць Київський Шлях і Чапаєва згоріла на початку вересня 1960 року. З того часу Бориспіль став одним із найбезбожніших міст Київщини, де, як писав Тарас Шевченко, людям і помолитись не дають.
Коли наприкінці вісімдесятих років минулого століття в комуністичній атеїстичній ідеології розпочалася закономірна стагнація, у Борисполі з’явився священнослужитель отець Софроній (у миру Дмитрук). Він і розпочав 1989 року будівництво Борисо-Глібської церкви, котра є нині одним із найвеличніших православних храмів України. На його спорудження тоді міська рада виділила мільйон рублів. Приблизно ще стільки ж становили пожертвування мешканців Борисполя, багато їх добровільно приходили на будівництво. У повному складі працювала навіть жіноча хокейна команда «Колос» на чолі з її президентом Віктором Щеглем, солдати бориспільського гарнізону. Та найпершими в листопаді 1989 року там з’явилися бориспільські активісти щойно створеної міської організації Народного руху України.
На фото 1: Бориспільські рухівці на закладанні фундаменту майбутнього храму в листопаді 1989 року. Це перше фото з історії Борисо-Глібської церкви.
На фото 2: Борисо-Глібська церква сьогодні.
Фото автора
Володимир БІЛКЕЙ

Оцени новость →
Просмотров: 810
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров