ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Біля магазину «Смак-2» щось будують

Новости в Борисполе

Біля магазину «Смак-2» щось будують До редакції газети «Термінал:» звернувся бориспілець, який мешкає поблизу магазину «Смак-2» по вулиці Лютневій у місті Борисполі. Він розповів, що під його вікнами проводяться якісь роботи: працюють люди й техніка, риється котлован і т.д.

Одним словом, відбувається щось незрозуміле.

— Люди кажуть, що це буде чергова забігайлівка. Навіть скарги писали міському голові, але все безрезультатно. Мені з балкону гарно видно, що вони (будівельники — прим. ред.) роблять.

Яма так близько до нашого будинку, аби з ним нічого не трапилось.

Щоб не бути голослівним, наш гість надав пачку паперів: скарги на ім’я міського голови з підписами мешканців; рішення міської ради про містобудівні умови та обмеження забудови цієї ділянки з додатком; план забудови, на якому відстань від будинку №12 до нової будівлі складатиме 2,5 метри; копію пленарного засідання, де розглядалось питання про відведення земельної ділянки на цій площі.

…у головного архітектора

Озброєний такою кількістю інформації іду за роз’ясненнями до головного архітектора міста Мирослави Степанівни Шкребтієнко.

Скажіть, як називається ця площа? — з цього починаю нашу з нею розмову.
— Назви як такої немає, але ми її називаємо Лютнева.

Пані Мирослава, розкажіть, що зараз відбувається на площі Лютневій?
— Якщо одним словом — реконструкція. Тобто найближчим часом ця територія настільки зміниться, що її важко буде впізнати. Планується, що тут стоятимуть три будівлі, побудовані в одному стилі (все буде в склі), передбачені скульптурні композиції, місця для відпочинку, квітники. Посередині між будинками №12 та №16 буде алея аж до дитячого садочка «Росинка». Це цивілізованіше, ніж оті магазинчики, які зараз стоять всі в ряд.

— Скажіть, чия це земля?
— Це все землі загального користування, це громадська забудова. Ця територія напрошувалась, щоб її впорядкувати. Тому 10 травня 2010 року, ще за каденції депутатів попереднього скликання, була запропонована концепція її реконструкції. Звісно, прийняли її не одразу: довго обговорювалась на земельних комісіях, запрошувались підприємці, обговорювались всі питання. Але була така ідея, щоб за рахунок підприємців площу повністю викласти плиткою, зробити стоянки для автомобілів, провести благоустрій.

— Добре, в таких випадках ви або представники влади повинні цікавитися думкою мешканців, які живуть поруч?
— Ніде не передбачено, щоб ми питали та радились із мешканцями — будувати чи ні. Покажіть мені, де написано, що документація забудови такої невеликої земельної ділянки підлягає обговоренню? Це необов’язково.

— І хто тепер будується?
— Перш ніж виникла ідея про оновлення цієї площі (це було років із три тому), ми звернулися до кількох підприємців, які на той момент мали всі документи на будівництво і готові були вже будувати на Київському Шляху: Солдатенко В.В. в районі «Укрсоцбанку» та Жужа Л.А. на перехресті Київський Шлях-Січнева. Почали шукати прийнятний варіант, де б можна було людям запропонувати взамін більш-менш рівноцінні земельні ділянки.

Після того, як Книшове кладовище реконструювали, запропонували розміститися на вулиці Лютнева, а саме на площі. Солдатенко погодився одразу. Жужа — ні. Вона все шукала більш жвавішого місця. Врешті-решт погодилась і вона.

Ми зі своєї сторони пообіцяли допомагати та сприяти: щодо оформлення документів, мереж. Адже вони вже мали свої готові проекти, витратили достатньо коштів, справно сплачували всі ці роки за оренду.

— Що там має бути?
— Наскільки я знаю, Солдатенко займається реалізацією побутової техніки. Жужа — гардинами та шторами. Тобто, тут все це має бути. Висновки всіх служб є, проект готовий, пожежні норми дотримані.

Щодо тих, хто зараз є на площі, — ми за те, щоб їх прибрати.
Але ми розуміємо, що там люди. Є ідея запропонувати невеличким кіоскам, які там зараз працюють, розміститися вздовж 16-го будинку. Якщо вони захочуть, їм можна буде запропонувати приміщення, які має зробити пані Жужа і які здаватиме в оренду. Можливо, вони самі зможуть приблокуватися.

— Але ж на плані три основні споруди?..
— Третя — продуктовий магазин, який працює зараз та належить Хомюк Ларисі Анатоліївні. Ми їй теж запропонували долучитися до реконструкції, але вона сприйняла цю інформацію негативно. Не захотіла говорити і пообіцяла створити купу проблем: підняти людей, дійти до прокуратури, піти в міністерство. А віч-на-віч мені повідомила: «Якщо доведуть, що там порушень немає (будуть дотримані всі містобудівні норми — прим. ред.), я погоджусь». Поки що не погодилась.

— Якщо не погодиться, алеї не буде?
— Буде. Якщо вона не захоче, примусово ми її не зсунемо. То її кошти, її майно. Ми нічого не зробимо. Єдине, ми можемо десь спільно коригувати, пропонувати, переконувати, але змусити… Так як її будівля стоїть майже в центрі, ми будемо її якось обходити. Знайдемо вихід. Але нікого ущемляти не будемо.

— На якій стадії реконструкція площі?
— Солдатенко вже почав роботи. Він обіцяв закінчити будівництво та благоустрій своєї частини до нового року. В крайньому випадку — до весни. Потім настане друга черга — Жужа поки що проходить процедуру оформлення землі — не раніше як за рік-півтора, допоки оформлять землю і розроблять проект. Але ми кожному прописуємо, що вони за власні кошти мають зробити благоустрій площі.

— Скільки поверхів матимуть будівлі?
— Це маленькі об’єкти. Два поверхи, не більше. Якщо й буде щось, то тільки підвальне приміщення.

Все ж таки будівництво створює певні незручності для місцевих…
— Перед тим, як закладати фундамент, я всіх зібрала у себе, щоб обговорити почерговість будівництва, встановити огорожу, щоб кожному було якнайменш дискомфортно. Крім того, на огорожі буде розміщений кольоровий проект того, якою буде площа, щоб люди були поінформовані.

— Але через будівництво в сусідніх будинках можуть з’явитися тріщини.
— Якщо в окремих квартирах і виникнуть тріщини або ще щось, за весь проект від А до Я відповідає проектант (відповідно до нового законодавства про регулювання містобудівної діяльності). Якщо з’ясують, що будують із порушенням, проектанта можуть позбавити ліцензії. В разі появи тріщин люди мають звертатися до замовника будівництва, в даному разі до Солдатенка, виходити на проектанта і вже з ним вирішувати всі питання.

…на будівництві

«Термінал:» побував на місці реконструкції площі Лютневої. Величезний та глибокий котлован з’явився там, де раніше любили частенько сидіти місцеві: хто базарував, хто пиячив, хто різався в карти. Важко сказати діаметр вирви, але правий край ями майже впритул підійшов до будинку №12.

Всередині огорожі ми помітили вагончик, куди й направились, щоб розізнати, що тут відбувається. Всередині перебувало троє чоловіків. Один із них, який назвався Олегом Володимировичем, погодився все пояснити.

— Ось так виглядатиме площа, — показав він на ескізі. — Ось тут ми. Ось тут буде хтось інший будувати, не знаю хто. Маємо десь так, як ви бачите, благоустроїти територію. Встановимо скульптури, викладемо фемами.

А що буде розташовано в будівлі?
— Суші-бар, парфумерний відділ, ну і офісні приміщення. Загальна площа 144 кв. м.

Котлован такий великий, що навіть підібрався до будинку. Так заплановано?
— Ні. Це тимчасово. За проектом, від багатоповерхівки до нашої будівлі буде відстань 8,8 метрів.

Епілог
Коли газета готувалася до здачі в друк, на електронну адресу «Терміналу:» надійшов лист зі знімком та поясненням до нього. Там, зокрема, зазначалось, що ці тріщини виникли після того, як під будинком розпочались будівельні роботи. Схожа ситуація і в квартирі на четвертому поверсі.

Підготував Павло МАГДЕНКО

Бориспіль, магазин Смак
Оцени новость →
Просмотров: 1056
Рейтинг: 5.0/4

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров