Встановити на вулиці Гоголя пам’ятний знак з нагоди 200-річчя з дня народження письм" />

рецепти від читачів

Буде у Борисполі гоголівський «куточок»

Новости в Борисполе

Встановити на вулиці Гоголя пам’ятний знак з нагоди 200-річчя з дня народження письменника — це ідея самих жителів вулиці
З Миколою Васильовичем Гоголем Бориспіль пов’язаний лише тим, що у місті є вулиця Гоголя. Депутат округу, до якого належить ця вулиця, Олег Станіславович Онищук розповідає:
— Цій вулиці років п’ятдесят. Але незважаючи на те, що знаходиться вона в центрі міста, її ні разу не асфальтували. Вона була висипана вапняковими відходами та щебенем. У спеку піднімалася страшенна пилюка… Люди не один рік зверталися до міської влади з проханням заасфальтувати вулицю Гоголя і навіть обіцянки отримували, але рік минав, а вулиця так і залишалася, як за гоголівських часів.
— Здається, торік восени частину цієї вулиці таки заасфальтували...
— То був тільки невеликий відрізок дороги. А у цьому році через фінансові негаразди призупинено всі роботи з асфальтування. Проте вулиці Гоголя таки пощастило. Мені вдалося донести до міської влади настійливе прохання її жителів, і місто знайшло кошти для цих робіт, а це близько 700 тис. грн. Поки що це єдина вулиця, яка у Борисполі асфальтується в цьому році.
До речі, жителі вулиці також узяли пайову участь у підготовці до цих робіт. Вони за свої кошти придбали футляри для водопровідних труб і, перш ніж «стелити» асфальт, ці футляри проклали під дорогою упоперек проїжджої частини. Тому коли по вулиці уздовж майбутнього тротуару «тягтимуть» водопровід, не потрібно буде порушувати асфальтне покриття, щоб підвести воду до кожної оселі. Самі ж мешканці виступили з ініціативою встановити на пустирі, що на стику вулиць Гоголя і Котляревського, пам’ятний знак з нагоди 200-річчя з дня народження Гоголя. Сьогодні той трикутничок заростає бур’янами і регулярно перетворюється на сміттєзвалище.
Ескіз цього знаку розробив мій хороший знайомий, член спілки художників України.
Пам’ятний знак він запропонував оформити в українському стилі у вигляді криниці з журавлем. На ньому будуть розміщені вказівники (як колись встановлювали на перехрестях). Поряд тин та калина. Зверху флюгер із гоголівським сюжетом із «Вечорів на хуторі біля Диканьки»… Уже під час обговорення цього проекту з мером Анатолієм Федорчуком виникла думка зробити там не просто пам’ятний знак у вигляді криниці, а справжній бювет. Адже місто активно втілює в життя програму забезпечення жителів якісною питною водою.
— Але ж на бювет потрібні великі кошти.
— Сам бювет коштуватиме близько 100 тис. грн. Але підприємство ТОВ «П.М.Інвест», яке я очолюю, могло б зробити його за рахунок коштів, які воно має перерахувати місту на розвиток інфраструктури. Міському голові ідея сподобалася, він обіцяв обдумати пропозицію. До того ж, люди, які проживають на вулиці Гоголя, також готові «скинутися», хто скільки може, на цей проект. А при пайовій участі, вони ж найактивніше і берегтимуть зроблене. Сподіваюся, що цей бювет можна збудувати вже у цьому році.
Якщо ми це зробимо, а наш приклад наслідуватимуть інші інвестори та вуличні чи квартальні громади, то Бориспіль дуже швидко стане кращим.
Інна Кринична

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 637
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров