На Бориспільщині, як і в державі, зросла народжуваність
Коли п’ять років том" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

А нумо, хлопці…

Новости в Борисполе

На Бориспільщині, як і в державі, зросла народжуваність
Коли п’ять років тому в якості кандидата в президенти Віктор Ющенко, виступаючи на передвиборному мітингу в Борисполі, торкнувся теми низької народжуваності в місті й районі, він виявив стурбованість цим негативним явищем і завершив тему закликом: «…Так що старайтеся, хлопці!».
І ось нарешті, схоже, «хлопці постаралися». Хоча й не дуже перевтомилися. За даними спеціалістів міськрайонного управління юстиції, за останні півтора року спостерігається тенденція до незначного зростання народжуваності. Торік вперше за багато літ немовлят з’явилося на 131 більше, ніж померло громадян. За півроку нинішнього – близько 60.
Минулого року на Бориспільщині створилося 890 нових сімей. Статистика одружень і розлучень практично не змінилася в порівнянні з попередніми роками. Щороку тих, хто бере шлюб, усього на кілька десятків більше, ніж тих, що розривають його. Але майже половина розлучених осіб повторно беруть шлюб.
Як вважають спеціалісти відділу районного статистичного центру, жінці важче вийти заміж удруге, ніж чоловіку одружитися. Однією з причин є банальна нестача чоловіків. Та й серед тих, що є, спробуй знайти якщо не ідеального, то хоча б підходящого.
А як справи з народонаселенням у загальнодержавному масштабі? Мін’юст оголосив, що в першому кварталі поточного року зафіксовано 23-відсотковий спад смертності у порівнянні з аналогічними періодами двох попередніх років. А за останні три місяці цей показник покращився ще на три відсотки. При цьому у другому цьогорічному кварталі лелеки принесли на дві з половиною тисячі малюків більше, ніж у першому. Найкращими показниками відзначилася Волинська область. Там кількість новонароджених за останні три місяці перевищила кількість померлих на 22 відсотки. У Києві – на 9 відсотків.
Але до вияву повного оптимізму в цьому питанні нам ще далеко. Фахівці підрахували, що коефіцієнт народжуваності, при якому кількість населення зростає, дорівнює 2,1. Тобто сім’я повинна мати щонайменше двоє дітей. У нашій країні ж коефіцієнт репродуктивності лише 1,5. Так що «старайтеся, хлопці»!
Депутатські малюки
Непогані темпи дітонародження демонструють нині народні депутатки Верховної Ради. За останні кілька місяців ощасливили себе і суспільство четверо з них. Наталія Королевська з БЮТ і Леся Оробець із НУНС мають законних чоловіків. А от дві інші мами – з Партії регіонів і відповідної фракції – незаміжні і у парламентських курилках це дає привід для всіляких теревень. Усе зводиться до одного «знаменника»: хто є позашлюбними татами новонароджених. 32-річна Олена Лукаш приховує ім’я батька. Але допитливі любителі «побазарити» приписують те батьківство теж нардепові-регіоналові 43-річному Григорію Ілляшову.
Кілька днів тому народила доцю 28-річна регіоналка Ірина Бережна. Ще в період вагітності вона, як стверджують спостережливі журналісти-всезнакйки, не пропустила жодної престижної тусовки. Біля неї постійно крутився нардеп-регіонал Нестор Шуфрич. Але обоє категорично спростовували поголос, що жінка вагітна від нього.
Тоді «досліджувачі» підхопили іншу версію. Буквально за день до пологів Бережна з’явилася у студії Савіка Шустера разом із 62-річним олігархом екс-співвласником каналу «1+1» Борисом Фуксманом, статки якого, за підрахунками журналу «Фокус», оцінюються у $224 мільйони. Сама ж Бережна називає його лише хорошим другом.
Пік уваги до своєї персони у цьому делікатному ділі вже минув у лідера фракції комуністів Петра Симоненка, котрому народила дитину незаміжня парламентська журналістка 32-річна Оксана Ващенко.
А про те, що перша заступниця київського мера не заміжня Ірена Кільчицька має двох позашлюбних дітей і рада з того, вже й зовсім забули. Хоча свого часу деякі видання виносили цю історію на перші сторінки.
Володимир БІЛКЕЙ

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 696
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров