ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

30 градусів за Цельсієм... Де освіжити душу?

Новости в Борисполе

30 градусів за Цельсієм... Де освіжити душу? Неодноразові опитування мешканців міста свідчать, що найболючішою проблемою для них є відсутність місць відпочинку. Пройдемось містом і поміркуємо, де можна відпочити тут навесні, влітку, восени? Була у Борисполі колись славна Альта, річка судноплавна. Та від неї зараз не залишилося навіть болітця. Проте є створені озера Комсомольське, Княжицьке, Гульківське, водоймища на вулицях Головатого, Броварській та в районі УМБ-17.

Поспішаю на Комсомольське озеро. Вік йому — років сорок. Колись на його берегах відпочивало багато людей. А зараз якось незатишно тут, хоча поруч левада, і, здавалося б, це і є земний рай. Контейнер для сміття переповнений, а поруч то тут, то там лежить непотріб. Відпочивальників у воду не заманиш, бо острах бере від тої каламуті. Дівчата, що засмагають, бідкаються: «У воду не увійдемо, бо страшно набратися якогось лиха». Навколо Комсомольського озера у місті велись дискусії, чи потрібно будувати аквапарк? Дивно, невже хтось хоче, щоб цей мальовничий куточок природи залишився у такому стані, слідуючи приказці: «І сам не гам, і другому не дам»? Розумію — патріотичні почуття, але спустимося на грішну землю — тут повинен бути господар. Звичайно, треба залишити недоторканими левади, щоб мами з дітьми тут гуляли. А аквапарк все-таки має право на існування…

Давайте відвідаємо інший куточок міста — район УМБ-17. Поруч знаходяться дві водойми. Тут дуже гарно: з одного боку оточили озера плакучі верби, а з іншого — очерет. «Якщо два роки тому, — говорять подружки Лілія Горбик та Аделіна Фоміна, — ми ось у цьому озері купалися, то зараз тут така погана вода, що обходимо це місце десятою дорогою. Хіба що п’яні дядьки насмілюються увійти у воду…»

Справді, колись тут було чарівне місце для відпочинку: пляж, футбольне поле, стіл для гри у настільний теніс. Нині ж уздовж берега лежать купи сміття, а до води через зарості очерету й не підступитися. До того ж, на березі водойми миють автомашини.

А біля озера на вулиці Броварській, яке в народі чомусь називають Кірпичним, зустрічаю напис: «Купатися заборонено!»

Ще 29 березня цього року міськвиконком закріпив за водоймами міста такі підприємства: озеро Комсомольське — КП «ЖРЕУ» (Хворостянко І.М.), озеро Княжицьке — МП «Інвест» (Оніщук О.С.), озеро на вул. Броварській — ВАТ «Пенто-Пак» (Родіонов В.С.), озеро в урочищі Гульківка — КП «ВУКГ» (Шукало В.І.), озеро в районі УМБ-17 — ВАТ «УМБ-17» (Морковін Г.Ю.), озеро на вул. Головатого — АТ «КПМК-2» (Мурсюкаєв І.Х.). Проте ніхто навіть пальцем не поворухнув, щоб навести лад на водоймах. Та і міськвиконком не поцікавися, як же виконується його рішення.
Як стверджують у санстанції, вода, за лабораторними дослідженнями, у водоймах міста відповідає вимогам санітарних норм. Та купатись у них не можна, бо пляжні зони не облаштовані. У водній акваторії є бите скло, інші предмети, що загрожують здоров’ю людини.

З року в рік, коли настає літня спека, ми згадуємо, що є у місті озера, але купатися в них не можна, і продовжуємо лаяти владу. Таки справедливо.

Віктор Співак

Оцени новость →
Просмотров: 942
Рейтинг: 4.0/4

Комментарии

avatar
1
1 Спам
Я устал уже писать одно и тоже про строительство аквапарка. Читаем Конституцию, уважаемый автор, и не забываем, что вода, земля, атмосферный воздух, природные объекты....являются собственностью НАРОДА УКРАИНЫ. Тоесть Ваше, моё, наших соседей, пьяных дядечек, которые ловят там рыбу и изредка купаются. А не волосатого, по утрам кристально трезвого дяди, который нафиг засыпает озеро, и строит на его месте такой же бассейн, как и тот, что можно было построить двумястами метрами восточнее/западнее, только ещё и с бизнес -центром. Чистить же озёра - суровая необходимость. И совершенно непонятен механизм этого "закрепления" водных объектов за предприятиями. Совершенно очевидно, что такое решение совершенно нелогично и скорей всего - незаконно. Муниципальные власти переложили проблему со своей больной головы на чужую, но такую же больную. Вместо того, чтобы навязывать читателям своё субъективное (и между нами говоря, совершенно обывательское) мнение, вам, как журналисту, я позволю себе порекомендовать обратить своё внимание на то, как расходуются средства из городского природоохранного фонда.
avatar

Новости по теме

Новости партнеров